• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Sitodruk – czy to się opłaca?

22 marca 2019

Sitodruk to najstarsza metoda znakowania wywodząca się ze starożytnych Chin i Japonii. Do dzisiaj jest jedną z najczęściej wykorzystywanych metod drukowania nadruków na różnego rodzaju tkaninach i materiałach. Czy wykonywanie takiego nadruku jest opłacalne?

Wszystko zależy od tego jaki nakład zamówienia planujesz wykonać. Druk na odzieży metodą sitodruku to metoda przemysłowa i jej realizacja opłaca się od wyższych nakładów. Natomiast nie należy się bać tego stwierdzenia, nie chodzi o hurtowe nakłady, tak naprawdę opłacalne kwoty uzyskamy już przy około 30 sztuk jednego wzoru.

Jakie są plusy wykonania sitodruku?

Sitodrukowe nadruki na koszulkach cechują się wyjątkową trwałością. Żywotność nadruku przy praniu odzieży zgodnie z zasadami liczymy na około 150 prań. Jednak nie tylko odzież można znakować tą metodą. Wykorzystanie sitodruku jest bardzo szerokie. Tą metodę stosuje się także na drewnie, papierze czy ceramice. Nadruki sitodrukowe wykonywane są bezpośrednio na odzieży specjalnymi farbami. W naszej firmie Reflect mamy do dyspozycji wiele rodzajów farb – od klasycznych po takie z efektami. Do wyboru są:

 • farby plastizolowe – klasyczne,

 • farby wodne,

 • farby puchnące,

 • farby złote / srebrne,

 • farby wywabowe,

 • farby fluorestencyjne,

 • farby rozpuszczalnikowe – na poliester,

Próbki naszych możliwości można zobaczyć w siedzibie firmy w Poznaniu lub napisać do nas o przygotowanie zestawu próbek druku sita z poprzednich realizacji, a wyślemy je w każde miejsce w Polsce.

Znakowanie wykonywane jest w kolorystyce PANTONE z palety Solid Coated. Oprócz wykonywania nadruków o pełnych, pojedynczych kolorach, możemy wykonywać nadruki pełnokolorowe z rastra. Farby sitodrukowe mogą być kryjące lub częściowo kryjące, co umożliwia otrzymanie nadruków o dużej intensywności kolorów. Jest to szczególnie istotne dla osób, które chcą uzyskać żywe kolory.

Jakie są wady sitodruku?

Jeżeli chcesz zamówić pojedyncze sztuki do użytku własnego, niestety sitodruk nie będzie odpowiednią metodą. Dla małych nakładów jest to bardzo droga metoda. Spowodowane jest to tym, że sitodruk jest metodą bardzo czasochłonną. Przed wykonaniem wykonywana jest przygotowalnia w postaci wykonania kliszy, naświetlenia sit, przygotowania maszyny, druku oraz przejścia odzieży przez piec schnący. Dla bardziej skomplikowanych projektów minusem może być również fakt, że nadruku można nanieść wyłącznie na płaskich powierzchniach. Nadruki na szwach, guzikach czy zamkach nie będą możliwe.

Podsumowując, jeżeli zamierzasz stworzyć duże nakłady koszulek czy bluz z swoim nadrukiem – sitodruk na pewno będzie najlepszą metodą. Jeżeli nie jesteś pewien jak przygotować plik przed decyzją zamówienia prześlij nam swoje projekty sprawdzimy czy wzór na pewno nadaje się do wydruku oraz czy należy wprowadzić ewentualne poprawki. W razie wątpliwości BOK zawsze służy pomocą.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku