• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości? Sprawdź listę najczęstszych pytań.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi.

 1. W zależności od nakładu oraz metody znakowania. Szczegółowe okresy realizacji można znaleźć w dziale: Terminy realizacjiRealizacja zamówienia może się skrócić w przypadku zamówienia na odzież bez znakowania, a także niskich nakładów.

 2. Wszystkie zamówienia wysyłamy przesyłką kurierską DPD do 30kg., która kosztuje 19,90 zł netto.

  W zależności od nakładu zamówienia, przesyłka zapakowana jest w kopertkę kurierską, foliopak lub karton (karton mieści ok. 100 koszulek).

 3. Cena metek żakardowych o wymiarach 3×3 cm jest uwzględniona w kalkulatorze. Pozostałe wymiary metek wyceniamy indywidualnie. Prośbę o wycenę prosimy kierować na adres e-mail: biuro@reflect.pl

 4. Przedstawiamy metody znakowania kolejno od najtrwalszej do najmniej trwałej: sublimacja, haft komputerowy, sitodruk, flex, flock, latex, druk cyfrowy DTG.

 5. Wszystkie zamówienia realizujemy za przedpłatą. W momencie skompletowania zamówienia oraz opłacenia go z góry przystępujemy do realizacji. Zamówienie nieopłacone nie zostaje zrealizowane.

 6. Pojedynczą próbkę odzieży można zamówić zgodnie z zasadami każdego zamówienia. Niestety nie ma możliwości zwrócenia lub wymiany próbki.

  Istnieje również możliwość wykonania próbnego nadruku każdą metodą, ale w przypadku haftu komputerowego i sitodruku, koszty przygotowalni są bardzo wysokie i jest to nieopłacalne.

 7. Każdy Klient, który chce otrzymać darmowy katalog odzieży reklamowej, proszony jest o kontakt pod adresem biuro@reflect.pl i przesłanie danych do wysyłki. Katalog wysyłamy możliwie jak najszybciej (zazwyczaj tego samego dnia).

 8. Metki żakardowe – min. 500 szt.

  Metki drukowane lub metki flexowe – od 20 szt.

  Metki sublimacyjne full-color – min. 200 szt.

  Metki sublimacyjne (biała taśma + czarny nadruk) – min. 20 szt.

 9. Jeżeli zamówienie jest całkowicie opłacone i skompletowane, przed rozpoczęciem całej produkcji, na prośbę Klienta, wykonujemy zdjęcie realizacji. W razie jakichkolwiek uwag, poprawiamy realizację według wytycznych Klienta.

 10. Koszty przygotowalni są liczone przy znakowaniu za pomocą haftu oraz sitodruku. W kalkulatorze zawsze podana cena uwzględnia koszty przygotowalni. Przygotowalnia jest związana z ułożeniem programu hafciarskiego oraz dostosowaniem ściegów i gęstości haftu.

  W przypadku sitodruku i termotransferu (sitodruku pośredniego) koszty przygotowalni również są wliczone w wycenę widoczną w kalkulatorze. Przygotowalnia w sitodruku zawiera koszty związane z naświetleniem sit niezbędnych do druku.

 11. W przypadku metod znakowania niewymagających kosztów przygotowalni istnieje możliwość różnych wzorów nadruków dla łącznego nakładu. Przy sitodruku, hafcie komputerowym czy termotransfrze gdzie liczone są dodatkowe koszty związane z przygotowalnią, niestety nie ma takiej możliwości.

 12. Firma Reflect realizuje zamówienia wyłącznie na podstawie faktury VAT i nie wystawia paragonów.

 13. Tak, ale tylko w przypadku gdy zamawiającym jest podmiot gospodarczy (firma). Można również płacić przelewu bankowego lub gotówką w siedzibie firmy (opcja gotówkowa wyłącznie dla firm).

 14. Osoby składające zamówienie w firmie Reflect nie muszą mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej, tak więc każda osoba fizyczna może skorzystać z oferty.

 15. Wszystkie zamówienia realizujemy już od 20 szt. Jednak w przypadku takich metod znakowania, jak haft komputerowy, sitodruk i termotransfer (sitodruk pośredni), które wymagają kosztów przygotowalni, zamówienia są opłacalne dla większych nakładów – powyżej 30-50szt.

 16. Na życzenie Klienta udostępniamy tabele rozmiarów, gdzie podane są dokładne wymiary (dł., szer., dł. rękawów itp.) każdego rozmiaru, w którym dany produkt występuje.
  Próbki niektórych produktów posiadamy na magazynie podręcznym w Poznaniu. Informacji o tym, które z produktów z katalogu można zobaczyć i przymierzyć w siedzibie firmy, udzielają pracownicy Biura Obsługi Klienta.

 17. Tak, możemy porozumiewać się z Klientami obcojęzycznymi w języku angielskim. Wystawiamy również faktury na firmy zagraniczne oraz realizujemy wysyłki za granicę, zarówno do krajów UE, jak i do tych mieszczących się poza terenem UE.

 18. Tak, oczywiście istnieje taka możliwość po uprzednim poinformowaniu osoby obsługującej zamówienie, o takiej chęci.
  Gotowe zamówienia można odbierać w siedzibie firmy – w Poznaniu, przy ul. Naramowickiej 266C, w wejściu A, od poniedziałku do piątku, w godz. 7:00-17:00.

 19. Realizujemy zamówienia już od 20 szt. z preferowaną metodą znakowania druku cyfrowego DTG, jest on zalecany dla niskich nakładów i jest bardzo opłacalny.

 20. Należy przesłać maila z opisem znakowania, umiejscowieniem i rozpisaniem grafik przypisując odpowiednio grafikę do rozmiaru. Można również dołączyć do maila arkusz kalkulacyjny wpisując w jedną kolumnę odzież z rozmiarem, a w kolejnej rodzaj grafiki do wykonania.

 21. Najlepszym rozwiązaniem będzie informacja w korespondencji mailowej do pracownika. Mogą Państwo również zmienić tło dokumentu na czarny, a następnie wprowadzić tekst w kolorze białym.

 22. Zastosowanie druku czarnego lub białego w kolorze koszulki obniża jakość. Stawiamy na jakość wydruków, tym samym wykorzystujemy kolor koszulki w grafice.

 23. Zalecana metoda znakowania w tym przypadku to Haft lub Druk Cyfrowy DTG.

 24. Przy pomocy naszej platformy www.selino.pl założyć całkowicie za darmo sklep internetowy w którym możesz prowadzić sprzedaż odzieży i gadżetów z własnymi nadrukami. Istnieje również możliwość sprzedaży własnych towarów, które wyślesz do naszego magazynu, a my następnie będziemy ten towar wysyłać pod konkretne zamówienia (np. kalendarze, plakaty, przypinki itp.).

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku