• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Odzież a potrzeby klienta – doradzamy co ma znaczenie

15 marca 2019

Planujesz zamówić odzież z nadrukiem do swojego sklepu? Chcesz zaprojektować dla siebie koszulkę z ulubioną grafiką? Czy może chcesz ubrać swoich pracowników w koszulki polo z logo firmy? Jeżeli tak, pomożemy Tobie z wyborem odzieży pod zamówienie. W artykule przedstawimy na co zwracać uwagę.

Jaka koszulka?

W ofercie naszej hurtowni OpenWear znajdziecie ponad 700 wzorów koszulek. Przy takim wyborze, ciężko zdecydować się na idealny model. Na najlepszą koszulkę składa się wiele czynników. Chcemy pokazać na co najlepiej zwracać uwagę.

Tak jak pisaliśmy w naszym poprzednim artykule o gramaturze odzieży jej dobór nie wpływa na jakość samej odzieży. Ma natomiast znaczenie przy wyborze metod znakowania. Jeżeli chcesz nanieść haft komputerowy warto pomyśleć o koszulkach o gramaturze przynajmniej 190 g/m2.

Zwróć uwagę na skład odzieży. Najlepsze będą koszulki o 100% bawełnie. Przy domieszkach poliestru, czy elastanu niektóre metody mogą być niedostępne. Natomiast nie jest powiedziane, że tak jest w każdym przypadku. Przy małych domieszkach możliwości są większe. Jeżeli wybierzesz konkretny model z taką domieszką – skonsultuj się z nami, doradzimy jakie są opcje.

Następnym punktem będzie rodzaj bawełny. Czy odzież jest wykonana z bawełny czesanej, czy półczesanej? Taką informację można sprawdzić w opisie produktu. Bawełna czesana będzie lepiej sprawdzać się przy nadrukach wykonanych metodą druku cyfrowego. Uzyskamy dzięki temu jeszcze żywsze kolory grafiki.

Modele sportowe

Ważne jest również przeznaczenie odzieży. Jeżeli zamierzasz zakupić odzież na organizowany bieg, na pewno zdecydujesz się na model wykonany z poliestru. Wybierając białą koszulkę możesz wykonać na niej praktycznie niezniszczalny nadruk sublimacyjny. Takie nadruki można wykonać w full colorze i opłaca się to nawet dla mniejszych nakładów. Jedną z częściej wybieranych koszulek poliestrowych, jest model Sol’s Raglan Sleeves T Sporty. Należy jednak pamiętać że nadruki sublimacją wykonujemy wyłącznie na poliestrze w kolorze białym (wyjątkiem jest możliwość naniesienia czarnego nadruku sublimacją na kolorową odzież poliestrową).

Bluzy

Standardowo posiadamy 3 rodzaje bluz – rozpinane z kapturem, kangurki z kapturem i takie zakładane przez głowę bez kaptura. Wybór zależy od preferencji, natomiast zależy też jaki mają Państwo projekt znakowania. Nadruki przez kieszenie czy zamek możliwe są tylko przy metodzie DTG. Na bluzach można wykonać także sitodruk, haft czy termotransfer w określonych miejscach. Najlepiej postawić na uniwersalną wartość składu 80% bawełna i 20% poliestru, oraz o gramaturze w granicach 260-290 g/m2.

Naszą odzież możesz całkowicie spersonalizować, wliczając w to między innymi metki odzieżowe. W podjęciu decyzji o rodzaju metek, na pewno pomoże nasz wcześniejszy artykuł o metkach żakardowych.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,987 Klientów
161,476 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku