• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Rodzaje naszywek na zamówienie dostępnych w szwalni odzieży

16 listopada 2022

Nadruki nanoszone bezpośrednio na odzież, nie są jedyną możliwością znakowania ubrań. Czasami chcemy wykonać coś bardziej oryginalnego, albo chcemy oznakować produkt na którym nadruku wykonać się nie da. Wtedy z pomocą przychodzi oryginalne rozwiązanie – naszywki na ubrania! Zobacz jakie naszywki na zamówienie dostępne są w ofercie naszej szwalni. Zapraszamy!

Naszywki na zamówienie – dostępne rodzaje

W ofercie firmy Reflect mamy dostępne dwa rodzaje naszywki na zamówienie. Są to:

Oba rodzaje naszywek możesz użyć do znakowania odzieży lub gadżetów np. na czapkach lub torbach sportowych. Na początku omówimy sobie jaka jest specyfika tych naszywek.

Naszywki haftowane – produkowane w naszej szwalni Reflect, dzięki profesjonalnemu parkowi maszynowemu precyzyjnie tworzymy naszywki w formie herbów, logotypów czy tekstu. Standardowym podłożem do naszywek haftowanych jest filc w bogatej gamie kolorystycznej lub drelich. W najczęściej wykonujemy naszywki haftowane na czapkach, mundurach, koszulach, bluzach, a także odzieży roboczej.

Haftowane wzory kojarzą nam się z elegancją i profesjonalizmem. Nic dziwnego, ponieważ tkane wzory na odzieży towarzyszą nam od stuleci. Naszywki haftowane na zamówienie można nanieść praktycznie na większość modeli odzieży. Sprawdzą się w wypadku odzieży roboczej i sportowej, natomiast najlepiej wyglądają na materiałach o miękkiej fakturze, jak na przykład – polary, które nie nadają się do znakowania innymi metodami. Haftowane naszywki na ubrania na zamówienie idealnie sprawdzą się także na zimowych czapkach, które również ciężko oznakować inną metodą. Naszywki są bardzo trwałe, praktycznie niezniszczalne – dlatego Tobie lub Twoim klientom posłużą na długo.

Naszywki gumowe – to tak zwane elastomery. Wykonywane są według dowolnego projektu, kształtu i koloru. Możesz stworzyć coś całkowicie swojego, według własnych zasad.

Są to naszywki bardzo oryginalne i trwałe. Naszywki elastomerowe tworzone są z PCV, dzięki czemu istnieje możliwość nakładania wielu warstw kolorów i uzyskiwania wypukłości oraz trójwymiarowości. Gotową naszywkę wszywa się na odzież lub przykleja specjalnym klejem. Poza standardowymi naszywkami, w ofercie posiadamy także naszywki gumowe z efektem fluorescencyjnym czy naszywki świecące w ciemności. Elastomery są odporne na wodę. To idealne rozwiązanie do dodatkowego udekorowania swojej odzieży czy gadżetów. Tak zaprojektowana własna naszywka na zamówienie będzie prezentować się bardzo oryginalnie i na pewno zwróci uwagę niejednej osoby.

Proces produkcji naszywki na ubrania na zamówienie

Naszywki na zamówienie dostępne w naszej ofercie, czyli naszywki haftowane oraz naszywki gumowe wykonywane są w inny sposób.

Jak powstają naszywki haftowane? Po złożeniu zamówienia i zatwierdzeniu wzoru grafiki przygotowujemy dla Państwa program hafciarski. Etap ten obejmuje między innymi dopasowanie wymiarów, dobór kolorów, rodzaju i grubości nici, rodzaj ściegów, programowanie kierunku i liczby nakłuć igły. Każdy detal grafiki przerabiamy na wizualizację haftu, tak aby maszyna wiedziała w którym miejscu jak poprowadzić igłę oraz jakich nici użyć. Prototyp przygotowany w programie graficznym zostanie odtworzony na materiale przez maszynę.

Do każdej realizacji przygotowujemy fizyczną próbę przed finalną produkcją. Po wykonaniu wzoru, przesyłamy do Państwa zdjęcie do akceptacji i nanosimy ewentualne poprawki. Wszystko odbywa się droga mailową. Jeżeli zajdzie taka potrzeba próbę możemy, przesłać kurierem, jednak to wydłuża czas realizacji. Po akceptacji wzoru rozpoczynamy proces produkcji. Wykonanie emblematu może trwać kilka godzin, w zależności od ilości użytych kolorów, rozmiaru haftu i nakładu zamówienia. Nie wszystkie wzory można wyhaftować. Jeżeli posiadacie Państwo bardzo szczegółowy projekt – obraz, rysunek itp. lepiej zdecydować się na naszywki żakardowe, które są tkane i pozwalają na bardziej szczegółowe wykonanie.

Haft to najtrwalsza metoda znakowania – jest praktycznie niezniszczalna. Hafty na naszywkach nie tracą koloru ani formy podczas prania, można też swobodnie prasować je żelazkiem, choć sama powierzchnia naszywki docelowo nie wymaga prasowania.

A jak to wygląda w przypadku naszywek gumowych? Tak jak w przypadku naszywek haftowanych, tutaj po złożeniu i zaakceptowaniu grafiki przygotowujemy się do produkcji. Kolory elastomeru wybieramy z palety kolorów PANTONE Solid Coated. Przygotowujemy wizualizację i próbną sztukę. Czas produkcji gumowych naszywek trwa zazwyczaj około 14 dni roboczych. Dodatkowo oferujemy także wszycie naszywki w wybraną odzież, cena również będzie zależna od nakładu i od wybranego produktu, ale także możliwa jest wycena indywidualna, jeżeli nie ma potrzebnej opcji w cenniku.

Naszywki gumowe wykonane z PCV są doskonałą alternatywą dla naszywek haftowanych. Naszywki haftowane są już dość popularne, a naszywki gumowe, rzadziej wybierane są oryginalne, a dodatkowo możesz wybrać ich dowolnych kształt, kolor – bez ograniczania się w projekcie. Wygląda bardzo solidnie i wizualnie podwyższy wartość produktu. Jest to produkt dla każdego, zarówno dla producentów odzieży czy małych marek odzieżowych, do mundurów, koszulek piłkarskich czy plecaków i zimowych czapek. Na każdym z wybranych produktów, elastomer będzie wyglądał stylowo i będzie służył użytkownikowi przez wiele lat.

Elastomery mogą mieć także inne zastosowanie niż naszywki. Możesz stworzyć gumowe breloki lub dodatkowe zawieszki na zamki. Wiele zastosowań takiego produktu, pozwala stworzyć kolekcję pasujących do siebie dodatków.

Cennik naszywek na ubrania

Jako producent naszywek na ubrania posiadamy bogate doświadczenie w produkcji takich gadżetów. Na naszej stronie reflect.pl znajdziecie zdjęcia z poprzednich realizacji. Dodatkowo zawsze możecie do nas napisać o próbki z innych realizacji naszywki na ubrania na zamówienie, żeby było Wam łatwiej podjąć decyzję o wyborze rodzaju naszywki do Waszego zlecenia. Jako ostatni ważny punkt naszego artykułu, zostawiliśmy cennik naszywek. Na cenę wpływa kilka elementów, przede wszystkim nakład, rodzaj ilość wybranych kolorów itp.

Cennik naszywek haftowanych znajdą Państwo na naszej stronie. Wzór do haftowania naszywek musi być przygotowany w pełnych kolorach – nie wykonamy przejść tonalnych. Maksymalna ilość kolorów użytych w hafcie to 16. Wypełniając wszystkie okienka formularza otrzymamy wycenę zamówienia.

Cennik naszywek gumowych można sprawdzić na naszej stronie, w zależności od ilości kolorów, rozmiaru i nakładu.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi, będzie Wam łatwiej podjąć decyzję o wyborze znakowania. Jeżeli macie dodatkowe pytania lub wątpliwości polecamy skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Jesteśmy dostępni pod telefonem, mailowo oraz za pomocą czatu na stronie.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku