• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Kreatywne pomysły na znakowanie folią flock

26 lipca 2019

Jeżeli decydujemy się na znakowanie odzieży, gdy chcemy założyć własną markę odzieżową, na event czy nawet na własny użytek chcemy żeby projekt był jak najbardziej oryginalny i wyróżniający się z tłumu. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru najróżniejsze efektowne metody znakowania. Przed Tobą cały wachlarz możliwości, ale dzisiaj skupimy się na metodzie folii flock.

Na wstępie przypomnimy sobie czym jest znakowanie folią flock. Folia flock, inaczej folia z meszkiem, posiada delikatną w dotyku strukturę zamszu. To celulozowe włókna odpowiadają za charakterystyczną, „meszkowatą” powierzchnię i dużą głębię kolorów. Nadruk jest utrwalany na materiale przy pomocy prasy przemysłowej w wysokiej temperaturze. Nadruk wykonany folią flock charakteryzuje się niezwykłą trwałością – oczywiście przy zachowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem. Tą metodę z powodzeniem można stosować zarówno na naturalnych, jak i syntetycznych tkaninach. Jest to ciekawa metoda znakowania alternatywna względem haftu. Nadruk wykonany folią flock jest grubszy od flexu, a jego aksamitna powierzchnia jest delikatnie wypukła. Folie różnią się również grubością. Folia flex oscyluje w granicach 50 do 170 mikronów, flock jest kilkakrotnie grubszy i sięga nawet 420 mikronów.

Jakie pomysły możesz zrealizować?

W wypadku tej techniki jedyna rzecz w jakiej musisz się ograniczyć to ilość kolorów. Wykonanie znakowania może być naniesione w jednym pełnym kolorze. Natomiast nie przeszkadza to w łączeniu dwóch, czy trzech kolorów folii (należy jednak pamiętać, że kolory muszą być odseparowane – nie mogą się łączyć). W ofercie posiadamy kilka kolorów folii które są dostępne do wyboru na naszej stronie – flock white, orange, magent, ice blue, green, royal blue, red, grey, black, lemon, signal red, sky blue, yellow.

 

kreatywne-pomysly-na-znakowanie-fola-flock2

 

 

* Kolory folii oznaczone koniczynką, przy zamówieniach poniżej 5 mb dostępne są od ręki.

Pozostałe folie są dostępne na zamówienie, czas oczekiwania w zależności od rodzaju – od 3 dni roboczych.

Jak przygotować projekt do nadruku?

Projekty muszą zostać przygotowane w wektorach, zapisanych do formatu pdf. Wszystkie obrysy, obiekty oraz czcionki muszą być zmienione na krzywe. Grafika przygotowana do druku będzie miała pewne ograniczenia co do wielkości. Poniżej przedstawiamy parametry:

• Jaka może być najcieńsza grubość linii? 5,0 mm,
• Jaka może być najmniejsza wysokość litery standardowej (np. arial)? 35,0 mm,
• Jaka może być najmniejsza kropka lub dziura w nadruku w formie koła (średnica)? 7,0 mm

Metoda foli flock jest opłacalna tak naprawdę od jednej sztuki – dlatego spokojnie możesz wpierw przygotować próby swoich wzorów przed finalną produkcją. Metoda nie posiada żadnych kosztów przygotowalni, natomiast finalnie na cenę znakowania wpływa wielkość nadruku oraz nakład.

Folia flock dostępna u nas w 13. kolorach, będzie fantastycznie prezentować się na koszulkach. Dzięki przyjemnej fakturze tworzy ona świetny efekt. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego koniecznie zapoznajcie się z tą metodą znakowania.Decyzja na znakowanie folią flock zapewni efekt „wow”, więc jeśli chcesz zaskoczyć swoich klientów nowymi, oryginalnymi rozwiązaniami lub wyróżnić własnych pracowników i firmę – koniecznie zdecyduj się na flock.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku