Co zrobić by zakończenie roku było dla szkoły dobrą promocją?

10 czerwca 2016
Co zrobić by zakończenie roku było dla szkoły dobrą promocją?

Już niebawem za plecami wszystkich uczniów zamkną się szkolne drzwi i rozpoczną się długo wyczekiwane wakacje. Dzieciaki odliczają już dni do 24 czerwca, bo właśnie wtedy zostaną rozdane świadectwa, co ostatecznie przypieczętuje dwumiesięczną labę. Szczęśliwi uczniowie i trochę mniej szczęśliwi rodzice powoli przygotowują już galowe ubrania, bo przecież jest już po wystawieniu ocen, a każdy rodzic chce, żeby jego pociecha odpowiednio się prezentowała. No właśnie, wszyscy się przygotowują, dla każdego liczy się dobra prezencja – również dla szkoły. Zakończenie roku jest ważnym wydarzeniem dla każdej placówki szkolnej, zarówno podstawowej, gimnazjum czy średniej. Tego dnia właśnie szkoła powinna prezentować jak najwyższy poziom i zadbać o wszystkie, również te najdrobniejsze szczegóły związane z uroczystością.

Dobra prezencja – przede wszystkim

Uroczyście ubrana aula, chór szkolny pięknie śpiewający hymn szkoły, odpowiednio ubrani nauczyciele oraz głębokie i zawsze za długie przemówienia, to niestety nie wszystko. Jak zawsze, diabeł tkwi w szczegółach. Jednym z elementów całej ceremonii jest wręczenie świadectw oraz dyplomów wszystkim uczniom, którym udało się uzyskać wyróżnienie. Wszyscy rodzice z niecierpliwością czekają na wywołanie swojej pociechy, czatują z aparatami i robią dziesiątki zdjęć. Doskonale będzie wyglądać wręczanie uczniom wszystkich dokumentów w eleganckich teczkach z logotypem szkoły. Koszt druku przy takiej ilości nie jest wysoki, a dużym plusem jest również to, że wiele firm oferuje pomoc w projektowaniu. Grafik stworzy oryginalny projekt, który będzie wygadał elegancko również na standardowej tekturze.

 Teczki ofertowe i dyplomy

Rodzice pękają z dumy

Nie zapominajmy również o tym, co znajduje się w samej teczce! Oczywiście poza świadectwem z czerwonym paskiem powinien znaleźć się tam również dyplom z gratulacjami. Pamiętajmy o tym, że niejeden z rodziców jeszcze tego samego dnia najchętniej oprawi go w ramkę, tak by cała rodzina oraz wszyscy przyjaciele zobaczyli jakie ma zdolne dziecko. Dyrekcja szkoły powinna o tym pamiętać, że dyplomy tego typu trafią w ręce dziadków, najbliższych cioci oraz wujków. Właśnie dlatego warto pomyśleć o estetycznym projekcie dyplomu, który będzie spójny z projektem teczki.

Nie tylko książki…

Powszechnie wiadome jest, że wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymują nagrodę książkową. Niestety często zdarza się tak, że książka od razu po powrocie z zakończenia roku jest rzucona na półkę i trafia w ręce tylko w przypadku wycierania kurzu z regału. Właśnie dlatego warto zastanowić się czy najlepszych uczniów nie obdarować również szkolnymi gadżetami promocyjnymi. Mogą być to standardowe prezenty np. długopisy, kubki, notesy, czy worki z nadrukiem. Mamy wtedy większą pewność, że kubek trafi do kuchennej półki i będzie używany na co dzień, a długopis wyląduje w piórniku albo torebce mamy.

Kubki z nadrukiem

Najlepsza promocja – zadowolony rodzić

Właśnie zaczyna się okres wakacyjny, czas urlopów i wolne od szkoły. Jednak dla dyrekcji szkoły to właśnie najlepszy czas by pomyśleć o tym, co będzie się działo w szkole we wrześniu. Może czas zastanowić się nad mundurkami szkolnymi, bluzami, koszulami czy koszulkami polo z logiem szkoły? Generator koszulek może się tutaj okazać bardzo przydatnym narzędziem. Odzież szkolna z haftem, może być doskonałą promocją dla placówki oraz wprowadzi dyscyplinę w szkole. Kolejnym krokiem może być znakowanie plecaków. Zaprojektuj plecak wybierając dowolny model w hurtowni OpenWear. Nie możemy zapomnieć o tym, że nasi uczniowie mogą mieć młodsze rodzeństwo lub bliską rodzinę, a najlepszą reklamą dla każdej szkoły jest zadowolony rodzic.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

55,325 Klientów
138,100 Zamówień
85 Pracowników
15 Lat na rynku