• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Znakowanie odzieży sportowej – jaką metodę wybrać?

25 października 2022

Wybór metody znakowania odzieży sportowej powoduje wiele wątpliwości. Chcemy, żeby nasze koszulki były trwałe, a jednocześnie korzystne cenowo. Dostępne w firmie Reflect metody znakowania dają wiele możliwości. Dzięki temu możemy wybrać odpowiednie znakowanie i koszulki będą służyć nam na długo. Odpowiedzmy sobie w tym artykule na pytanie – znakowanie odzieży sportowej jaką metodę wybrać?

Jaką metodę znakowania wybrać dla odzieży sportowej?

Koszulka piłkarska

Tak samo jak materiał koszulek tak i nadruk musi być trwały i funkcjonalny. W związku z tym, nie wszystkie metody znakowania będą odpowiednie dla takich koszulek. Koszulka sportowa z własnym nadrukiem musi mieć odpowiednio do przeznaczenia i rodzaju odzieży dobraną metodę znakowania. Przedstawimy Wam teraz listę metod, które sprawdzą się najlepiej:

Sublimacja – jest to najlepsza metoda do znakowania odzieży sportowej. To technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji. Wydruk wykonywany jest specjalnymi tuszami, nanoszony na papier sublimacyjny (transferowy), a następnie za pomocą prasy przemysłowej, w wysokiej temperaturze przenoszony jest na odzież czy gadżet, który jest wykonany z poliestru lub posiada powłokę poliestrową. Sublimacja jest najtrwalszym znakowaniem, oddaje głębie kolorów oraz dokładnie odwzorowuje szczegóły. Jest opłacalna od jednej sztuki, dlatego koszulka sportowa z imieniem np. na siłownie, wykonana tą metodą sprawdzi się idealnie. Dodatkowo umożliwia to stworzenie większej ilości koszulek personalizowanych np. z numerem czy imieniem i nazwiskiem np. na koszulki piłkarskie. Metoda sublimacji jest niewyczuwalna w dotyku i świetnie przepuszcza powietrze, dlatego jest idealna dla takich koszulek. Nadruk sublimacyjny jest praktycznie niezniszczalny, dlatego nie uszkodzi się podczas prania. Jedyne ograniczenie, które spotyka nas przy tej metodzie to kolor odzieży i materiał. Sublimacją możemy znakować wyłącznie koszulki poliestrowe w jasnych kolorach. Jest jednak rozwiązanie dla koszulek kolorowych, możemy je oznakować, ale wyłącznie czarnym wzorem. Ta metoda nada się idealnie także dla gadżetów – typu bandana, torba czy czapka z daszkiem, które mogą posłużyć jako idealny dodatek do sportowego zestawu.

Sitodruk – metoda druku bezpośredniego, wykonywana na karuzeli sitodrukowej, farbami dobieranymi z palety PANTONE. Ta metoda idealnie nada się do znakowania koszulek sportowych w dużych ilościach. Jeżeli organizujesz duży bieg, czy maraton i chcesz zaprojektować koszulki dla uczestników, ta metoda będzie najbardziej opłacalna. Nadruk może być nałożony w jednym kolorze, ale także jest możliwość nadruku wielokolorowego. Metoda ta opłacalna jest od około 30 sztuk jednego wzoru. Przy praniu odzieży zgodnie z zasadami prania odzieży z nadrukiem, starczy na około 150 prań. Koszulka sportowa z nadrukiem wykonana tą metodą będzie prezentować się idealnie, a dodatkowo sitodrukiem oznakujesz także bluzy sportowe.

Termotransfer – metoda znakowania, bardzo zbliżona do metody sitodruku. Jest to tak zwany sitodruk pośredni. Pozwala on na znakowanie mniej dostępnych miejsc – czyli nada się idealnie do znakowania gadżetów sportowych typu czapki czy torby. Zasada znakowania jest podobna do sitodruku, jednak na początku znakowanie wykonywane jest na papierze transferowym, a później przenoszone na artykuł za pomocą prasy przemysłowej. Trwałość nadruku oceniana jest na około 100 prań. Opłacalność nadruków podobna jest do sitodruku.

Folia flex metoda transferowa, która pozwoli na stworzenie jednokolorowych wzorów. Idealnie nada się do personalizacji koszulek piłkarskich, ponieważ można w niej wykorzystać folie z efektami specjalnymi jak np. nadruk metalizowany czy odblaskowy. Odblaskowa folia dobrze sprawdzi się także w koszulkach biegowych i rowerowych. Minusem tej metody jest brak przepuszczania powietrza w miejscu nadruku, dlatego zalecamy wykonywanie małych wzorów.

Znakowanie odzieży do biegania

Koszulki do biegania wymagają częstego prania. Dlatego najlepiej będzie wybrać metodę, która będzie bardzo trwała. W tym rankingu wygrywa sublimacja. Stworzysz koszulkę dla siebie, ale to także ciekawy pomysł, stworzenia koszulek dla swojego teamu z którym trenujesz. Jeżeli prowadzisz firmę i angażujecie się w sportowe eventy, dobrą opcją będzie stworzenie koszulek dla sportowców z Twojej firmy. Jeżeli wybieracie się wspólnie na bieg czy rajd, dodatkowo takie koszulki będą reklamować Twoją firmę i będziecie rozpoznawali wśród uczestników.

Koszulka piłkarska z własnym nadrukiem

 

Koszulka piłkarska z własnym nadrukiem zazwyczaj wymaga personalizacji. Oprócz nazwy klubu czy herbu na plecach znajdziemy nazwisko gracza i jego numer. Dodatkowo często takie koszulki oznakowane są logiem sponsorów drużyny. Do tego idealnie nadadzą się metody znakowania, które pozwalają na personalizację produktów. Najbardziej polecana będzie sublimacja, ponieważ jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to najtrwalsza i najbardziej efektywna metoda. Dodatkowo bardzo trwała i przepuszczająca powietrze. Dobrą opcją będzie także folia flex. Możesz wówczas zdecydować się np. na znakowanie metalizowane. Do znakowania nazwy klubu czy logo sponsorów, możesz wybrać termotransfer. Dobrze sprawdzi się przy większej ilości nadruków, a akurat te elementy nie są personalizowane.

Warto przede wszystkim przy wyborze kierować się funkcjonalnością i odpowiednio dobrać odzież do zawodników.

Ciesz się trwałym nadrukiem na koszulce rowerowej

Znakowanie odzieży sportowej jaką metodę wybrać dla koszulek rowerowych?

Takie koszulki muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Dodatkowy nadruk, idealnie upiększy Twoją odzież. Tutaj podobnie jak przy koszulkach do biegania, możesz stworzyć zestaw koszulek dla swojego rowerowego teamu. Jeżeli weźmiecie wspólnie udział w jakimś rajdzie, będziecie rozpoznawani. Dobrą opcją będzie wybranie sublimacji lub folii flex – jeżeli nadruk nie jest za duży. Przy wyborze folii flex, możesz zdecydować się na odblaskowy nadruk, który zapewni dodatkowe bezpieczeństwo na drodze. Pamiętaj przy wybieraniu znakowania, aby nadruk był odpowiednio dostosowany do odzieży i zaprojektowanego wzoru.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki, pomogą Wam w dobraniu odpowiedniego znakowania dla Waszych koszulek. Jeżeli jednak będziecie mieli wątpliwości, skonsultujcie się z naszym Biurem Obsługi Klienta, które zawsze pomoże w dobraniu odpowiedniej metody, doradzi w kwestii odzieży, a także pomoże w zweryfikowaniu pliku do znakowania.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku