• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Znakowanie odzieży – porównanie metod nadruku na koszulkach cz. I

28 czerwca 2019

Dostępnych na rynku metod znakowania jest bardzo dużo. Dla osoby dopiero rozpoczynającej przygodę ze znakowaniem odzieży będzie trudno podjąć odpowiednią decyzję. Jeżeli planujesz założyć swój własny sklep z odzieżą, decyzję o nadruku podejmiesz bardzo rozważnie. Tak samo w wypadku projektowania koszulek dla pracowników, czy na event. W najbliższych dwóch artykułach, przybliżymy dostępne w naszej firmie metody znakowania, by wybór był łatwiejszy.

W naszej ofercie znajdą Państwo 7 różnych metod znakowania. Wszystkie wykonywane są z największą starannością i dbałością o wysoką jakość. Natomiast różnice w ich specyfice i zastosowaniu są różne. Dobór zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od przeznaczenia odzieży, od nakładu, projektu graficznego oraz rodzaju materiału na którym zostaną wykonane nadruki. Kiedy mamy odpowiedzi na każde z tych zagadnień, łatwiej będzie nam wybrać metodę. Na początek proponujemy zapoznawać się z tabelką, która porównuje znakowanie, dostępnej na naszej stronie – porównanie metod i cen znakowania. 

Sitodruk

Sitodruk to technika, która posiada wyjątkowo długą tradycję. Wywodzi się z Dalekiego Wschodu i jest stosowany od tysięcy lat. Za twórców uznaje się Japończyków. Taki nadruk jest wykonywany jest za pomocą specjalnych naświetlonych sit i farb sitodrukowych – w naszej firmie wykorzystujemy; plastizolowe, metalizowane, rozpuszczalnikowe, wywabowe, wodne, puchnące, fluorescencyjne. Kolorystyka dla pełnych kolorów dobierana jest z palety PANTONE Solid Coated. Przy stosowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem, nadruk powinien starczyć na około 100-150 prań. Sitodruk to metoda idealna, zarówno w przypadku materiałów poliestrowych, jak i tych wykonanych z bawełny. To idealne rozwiązanie dla osób planujących zamówienie powyżej 20-30 sztuk. Jego cena uzależniona jest od nakładu oraz kolorów użytych w projekcie, dlatego doskonale sprawdzi się on w przypadku umieszczenia na koszulce logotypu firmy, jednak nie nadaje się do odwzorowywania pełnokolorowych grafik.

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy DTG to bardzo młoda metoda znakowania, natomiast aktualnie jedna z popularniejszych. Metoda ta z niezwykłą precyzją i dokładnością oddaje nawet najdrobniejsze elementy projektu. W naszej firmie znakowanie wykonywane jest na najnowocześniejszym parku maszynowym uznanej na świecie firmie Kornit. Metoda ta idealnie sprawdzi się dla małych nakładów – opłacalna jest już od jednej sztuki oraz przy nadrukach full color. Wytrzymałość szacuje się na około 50-100 prań. Projekty drukowane są w kolorystyce CMYK.

Haft komputerowy

Haft komputerowy jest najbardziej ekskluzywną metodą znakowania. Metoda znana i lubiana od stuleci. W naszej firmie znakujemy haftem na różnego rodzaju odzieży i gadżetach wykonujemy np. bluzy, koszule, polówki, polary, ale także na czapki, ręczniki czy torby. Przy wyborze projektu nie trzeba się ograniczać – w naszej hafciarni posiadamy duży wybór nici przez standardowe gładkie, ale także nici metalizowane, wypukły haft 3D, nici neonowe oraz bardzo trwałe nici ognioodporne. Metoda ta jest praktycznie niezniszczalna. Jedynym ograniczeniem pozostają minimalne wymiary projektu, które są bardziej restrykcyjne niż w przypadku pozostałych technik.

CDN.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,987 Klientów
161,476 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku