• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Znakowanie odzieży folią flock – co warto wiedzieć

20 maja 2019

Poszukując metod znakowania na odzież reklamową, czy odzież do sklepu z własną marką odzieżowa, często chcemy znaleźć niestandardowe rozwiązania, które nas wyróżnią. Taką metodą między innymi jest właśnie folia flock. Czym charakteryzuje się ta metoda?

Folia flock, inaczej folia z meszkiem, posiada delikatną w dotyku strukturę zamszu. Jest ona utrwalana na materiale przy pomocy prasy przemysłowej w wysokiej temperaturaturze. Nadruk wykonany folią flock charakteryzuje się niezwykłą trwałością – oczywiście przy zachowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem. Folię flock z powodzeniem można stosować zarówno na naturalnych, jak i syntetycznych tkaninach. Jest to ciekawa metoda znakowania alternatywna względem haftu.

Jakie grafiki można drukować?

Technika ta doskonale nadaje się do odwzorowywania jednokolorowych projektów. Niestety w jej wypadku nie możemy zdecydować się na full colorowe projekty. W ofercie posiadamy kilka kolorów folii które są dostępne do wyboru na naszej stronie – flock white, orange, magent, ice blue, green, royal blue, red, grey, black, lemon, signal red, sky blue, yellow.

Projekty muszą zostać przygotowane w wektorach, zapisanych do formatu pdf. Wszystkie obrysy, obiekty oraz czcionki muszą być zmienione na krzywe. Grafika przygotowana do druku będzie miała pewne ograniczenia co do wielkości. Poniżej przedstawiamy parametry:

  1.  Jaka może być najcieńsza grubość linii? 5,0 mm,
  2.  Jaka może być najmniejsza wysokość litery standardowej (np. arial)? 35,0 mm,
  3.  Jaka może być najmniejsza kropka lub dziura w nadruku w formie koła (średnica)? 7,0 mm

Metoda foli flock jest opłacalna tak naprawdę od jednej sztuki – dlatego spokojnie możesz wpierw przygotować próby swoich wzorów przed finalną produkcją. Metoda nie posiada żadnych kosztów przygotowalni, natomiast finalnie na cenę znakowania wpływa wielkość nadruku oraz nakład.

Co warto wiedzieć o flocku?

Folia Flock to celulozowe włókna odpowiadające za charakterystyczną, „meszkowatą” strukturę i dużą głębię kolorów. Nadruk wykonany folią flock jest grubszy od flexu, a jego aksamitna powierzchnia jest delikatnie wypukła. Folie różnią się również grubością. Folia flex oscyluje w granicach 50 do 170 mikronów, flock jest kilkakrotnie grubszy i sięga nawet 420 mikronów.

Grafikę, którą chcemy umieścić na koszulce lub innego rodzaju odzieży, w początkowej fazie wycina się na ploterze w odbiciu lustrzanym. Później, za pomocą ostrza, usuwa się z wyciętego kształtu zbędne elementy, aby uzyskać docelową grafikę, która ma zostać umieszczona na odzieży. Następnie nadruk z folii wgrzewa się na odzież przy użyciu prasy przemysłowej w wysokiej temperaturze, odpowiedniej dla każdego rodzaju folii.

Folia flock dostępna u nas w 13. kolorach, będzie fantastycznie prezentować się na koszulkach. Dzięki przyjemnej fakturze tworzy ona świetny efekt. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego koniecznie zapoznajcie się z tą metodą znakowania.

Decyzja na znakowanie folią flock zapewni efekt „wow”, więc jeśli chcesz zaskoczyć swoich klientów nowymi, oryginalnymi rozwiązaniami lub wyróżnić własnych pracowników i firmę – koniecznie zdecyduj się na flock.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku