• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Znaki firmowe odzieży – w jakich miejscach warto je umieszczać?

10 sierpnia 2023

Odzież reklamowa ma przede wszystkim reklamować firmę. Jeżeli tworzysz produkty czy dla pracowników, czy na event, albo może jako upominek dla klientów, musisz w jakiś sposób dodać swoje logo. Znaki firmowe odzieży są bardzo istotne i warto przemyśleć ich odpowiednie umiejscowienie, dlatego dzisiaj powiemy sobie jakie są zalecenia, sposoby i metody dobrego promowania firmy przez znakowanie.

Znaki firmowe ubrań

Każdy z nas kojarzy koszulki z wielkim logo firmy na klatce piersiowej. Etapowo moda na noszenie koszulek z dużym logo producenta wraca, jednak na taki zabieg mogą sobie pozwolić znane i drogie marki odzieżowe. Chcąc oznakować swoją odzież, możesz zrobić to subtelnie i z klasą. Logo firmy nie musi zajmować połowę koszulki – zobacz nasze propozycje:

 • oryginalna grafika nawiązująca do Twojej branży + Twoje logo na karku – to ciekawe rozwiązanie, które pozwoli Ci na kreatywne przedstawienie odzieży, zachęci do użytkowania, a mimo wszystko będzie odpowiednio oznakowana znakiem firmowym
 • hasło firmowe na przodzie, logo firmy na rękawku – macie swoje motto? Dobry sposób by wykorzystać to na odzieży! Logo może znajdować się na rękawku, więc na pewno każdy zorientuje się czyje motto właśnie poznał
 • logo na dolnym brzegu koszulki – możesz postawić na klasykę i wybrać koszulkę w Twoich kolorach firmowych, a subtelne logo umieścić z przodu lub z tyłu na brzegu koszulki

To tylko kilka propozycji, ale możliwości jest naprawdę wiele. Kreatywnie podejdź do tematu, a na pewno znajdzie się lepsze rozwiązanie niż ogromne logo na środku koszulki. Jeżeli odzież ma być przeznaczona dla klientów, zdecydowanie chętniej klient założy odzież z ciekawym nadrukiem i subtelnym oznaczeniem firmy, dlatego warto to wziąć pod uwagę projektując swoją odzież.

Znaki firmowe ubrań

Inne metody na znaki firmowe na odzieży

Oczywiście nie tylko bezpośrednie znakowanie pozwala na prezentacje swoich symboli. Znakowanie odzieży nie musi ograniczać się do nadruków na przodzie czy tyle koszulki. Możesz subtelnie zaznaczyć swoją obecność na tym produkcie za pomocą metek odzieżowych. Jest ich kilka rodzajów, więc masz w czym wybierać:

 • METKI ŻAKARDOWE

Zdecydowanie najczęściej wykorzystywane w produkcji odzieży. Dzięki zastosowaniu szlachetnej techniki tkackiej są one nie tylko bardzo trwałe, ale również eleganckie. Takie metki do ubrań będą prezentować się niesamowicie na Twoich produktach i pozwolą na idealne wpasowanie logo do odzieży.

Metki żakardowe odwzorowują drobne elementy, dlatego idealnie nadają się do umieszczenia logotypu, bądź nazwy firmy. W ofercie Reflect posiadamy różne systemy konfekcjonowania, dzięki którym uzyskujemy zróżnicowane typy żakardowych metek do ubrań i ich wykończeń (wieszak, ulotka, przywieszka do zamka itd.). Najczęściej metki są wszywane w kark odzieży. Mogą jednak stanowić również element dekoracyjny i wyróżniający, będąc wszywane na wierzch w miejscu szwów, u dołu odzieży, lub na rękawkach. To idealne rozwiązanie na promocję marki w subtelny sposób.

 • METKI TERMOTRANSFEROWE

Metki bezpośrednio wgrzewane na odzież za pomocą wysokiej temperatury. Takie metki powstają na podobnej zasadzie jak nadruki termotransferowe. Metki na ubrania są trwałe i doskonale oddają szczegóły projektu, jednocześnie nie wpływają na komfort noszenia ubrań. To idealna alternatywa do “wystających” metek, ponieważ na pewno zostaną na odzieży “na zawsze”. To kolejne świetne rozwiązanie na umieszczenie znaków firmowych na odzieży.

 • METKI SUBLIMACYJNE

Te metki mają niezwykłą trwałość dzięki procesowi chemicznemu, który trwale wnika w struktury taśmy poliestrowej, z której są wykonane. Sublimacyjne metki na ubrania doskonale nadają się do wielokolorowych projektów, np. logotypów, gradientów.

Nadruk wykonany na wszywkach sublimacyjnych jest niewyczuwalny, dzięki czemu są one bardzo delikatne w dotyku. Istnieje możliwość zamówienia metek z szerokiej gamy rozmiaru oraz typu wykończenia (dwustronnie zaprasowane końce, niesymetrycznie zaprasowane końce, wieszak itd.). Trwałość znakowania takich metek jest praktycznie niezniszczalna, dlatego dzięki temu Twoje logo będzie widoczne na długo 🙂 Ta opcja będzie świetnym wyborem na znaki firmowe na odzieży sportowej która jest często prana. 

Inne metody na znaki firmowe na odzieży -
metki

 • METKI FLEXOWE

Produkujemy metki flex, które są wgrzewane na odzież za pomocą wysokiej temperatury.

Flexowe metki do ubrań są gładkie w dotyku, dlatego nie wpływają na komfort noszenia ubrań. Niewątpliwym atutem metek flexowych jest ich zastosowanie dla bardzo małych nakładów np. 30 szt. w różnych rozmiarach. Niestety nie nadają się one do wielokolorowych projektów czy małych elementów projektu, takich jak drobne, cienkie litery. To rozwiązanie sprawdzi się przy subtelnym jednokolorowym logo oraz przy niskich nakładach.

 • ETYKIETY KARTONOWE

Etykiety kartonowe zwane również przywieszkami są to elementy doczepiane do odzieży na dwa sposoby, sznureczkiem w określonym kolorze lub bezbarwną żyłką. Zazwyczaj miejscem doczepiania etykiet jest miejsce wewnętrznej strony karku. Etykiety podnoszą efekt wizualny wyprodukowanej odzieży stąd są rekomendowane dla osób planujących stworzenie własnej marki odzieżowej.

Tworzenie etykiet kartonowych do odzieży to świetny pomysł nie tylko dla marek odzieżowych. Dzięki takiej metce firmy budują świadomość swojej marki i wyglądają bardzo profesjonalnie. Na etykietach odzieżowych kartonowych znajduje się zazwyczaj nazwa firmy oraz logo. Dodatkowo umieszczane są na niej często rozmiary, ceny czy instrukcje prania. Budowanie świadomości klientów na temat marki jest bardzo ważne. Taki zabieg może podtrzymać stałych klientów i sprawi, że nowi klienci zostaną z Twoją firmą na dłużej.

Co wpływa na cenę drukowania znaków firmowych?

Każdy rodzaj metki odzieżowej posiada inny cennik, inne progi minimalne i wymagania w produkcji. Dlatego wpływ ma przede wszystkim rodzaj wybranej metki. Później w zależności od produktu na cenę będzie wpływał nakład jednego wzoru, wielkość, ilość kolorów i stopień zaawansowania projektu. W przypadku znakowania odzieży cena zależna jest od wybranej metody znakowania, nakładu, wielkości i ilości nadruków.

Dodatkowo w firmie Reflect oferujemy nie tylko znakowanie odzieży i produkcję metek, ale także przemetkowanie. Dzięki temu wszystko zrobisz w jednym miejscu. Firma Reflect kompleksowo może obsłużyć zamówienia dla Twojej firmy i stworzyć razem z Tobą Twój niesamowity brand.

Jak złożyć zamówienie?

W celu otrzymania wyceny czy złożenia zamówienia, skonsultuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta pomoże w wycenie, ale także doradzi w każdej kwestii dotyczącej zamówienia. Mamy nadzieję, że teraz zainspirowaliśmy Was do oryginalnego umieszczania logo na produktach i nie wydaje się to już takie straszne oraz z łatwością przejdziecie cały proces zamówienia. Zapraszamy!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku