• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Zaprojektuj nadruki na koszulki, dzięki którym zaczniesz zarabiać na swojej marce odzieżowej

25 sierpnia 2022

Jednym z popularniejszych pomysłów na własny biznes w ostatnich latach jest stworzenie własnej marki odzieżowej. W związku z tym, że takich pomysłów jest wiele, żeby wybić się na rynku warto stworzyć coś oryginalnego. Jak w takim razie zaprojektować nadruki na koszulki które będą się sprzedawać? Zobacz nasz krótki poradnik, jak dobrze przygotować się do stworzenia oryginalnej marki.

Pierwsze kroki własnej marki

Jak dobrze wiemy, na rynku mamy już dużo marek odzieżowych, które mają w ofercie najróżniejsze wzory. Mimo to uważamy, że tak naprawdę każdy może wnieść na rynek coś świeżego i oryginalnego. Dlatego tworzenie własnej marki to proces, który należy przejść dokładnie. Nie można robić niczego na szybko, ponieważ zależy nam na uzyskaniu zaufania przyszłych klientów. Jak zaczynamy? Oczywiście od pomysłu, to najważniejszy punkt programu. Nadruki na koszulki muszą być wyjątkowe. Musisz zadbać także o wybór grupy docelowej. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci wybrać odpowiedni nadruk na koszulkę czy inny gadżet. Później zastanawiasz się nad produktami, które będziesz sprzedawał – koszulki, bluzy, czapki? A może akcesoria typu etui na telefon, podkładki pod myszkę czy torby bawełniane? Już wiesz? Teraz należy stworzyć/wybrać nadruki, które znajdą się na odzieży – muszą być to Twoje autorskie pomysły. To jeden z kluczy do sukcesu – własny nadruk na koszulkę będzie oryginalny i nikt nie posądzi Cię o plagiat. Jeżeli nie potrafisz sam ich zaprojektować, skorzystaj z pomocy dobrego grafika, który przygotuje dla Ciebie wzory odpowiednie dla drukarnii.

Kolejnym etapem jest wybranie drukarni i szwalni która przygotuje dla Ciebie towar. Wydruk koszulek jest bardzo ważny, dlatego musisz wybrać odpowiednią firmę. Skonsultuj się z Biurem Obsługi Klienta, porozmawiaj o szczegółach produkcji, o potrzebnych do zamówienia rzeczach/materiałach. Dowiedz się o terminach realizacji, o dodatkowych usługach itp. Dzięki dobremu reascherczu będziesz mógł wybrać idealną do Twoich potrzeb drukarnię, szwalnię czy hurtownie. Następnie czas na składanie zamówienia, produkcji, tworzenia sklepu internetowego, utworzenia logistyki dostaw, promocji produktów w sieci itp.

Na wszystkie etapy przekłada się ciężka praca. Pamiętaj, żeby być szczerym wobec swoich przyszłych klientów i informuj ich jak naprawdę wygląda Twoja marka odzieżowa. Jeżeli tworzysz nadruki na koszulkach z hurtowni odzieżowej – opowiedz im o tym. Takie koszulki są często świetnej jakości. Jeżeli szyjesz swoje produkty w szwalni – pochwal się tym.

W firmie Reflect złożysz zamówienie nie tylko na gotową odzież z nadrukiem, ale także możesz uszyć swoje wzory od podstaw. Służymy pomocą w każdej dziedzinie tworzenia odzieży. Do przyszłej współpracy podchodzimy bardzo indywidualne dając możliwość wyboru zakresu usług, które możemy świadczyć. W swojej ofercie proponujemy pełne doradztwo i wsparcie sprzedażowe oraz marketingowe, projektowanie, produkcja odzieży (szycie oraz wykonanie nadruków), magazynowanie i logistyka, wysyłka, obsługa klienta, obsługa posprzedażowa (zwroty, wymiany, reklamacje). Istnieje możliwość współpracy wyłącznie z zakresie samej produkcji. Niewątpliwie naszą największą zaletą jest wykonywanie wszystkich usług wewnątrz naszej firmy, bez konieczności korzystania z podwykonawców co daje gwarancję najwyższej jakości i krótkich terminów realizacji.

Zaprojektuj koszulki od podstaw

Jak otworzyć własną firmę odzieżową?

Wszystko musi mieć swój początek. Tak samo produkcja ubrań. Pomysł zaczyna się w Twojej głowie, a później przekładasz na rzeczywistość. Od czego zaczynamy? Rozeznaj się w rynku. Wybierz szwalnię, która sprosta Twoim wymaganiom. Zobacz jakie mają realizacje oraz co oferują. Firma Reflect, posiada własną drukarnię oraz szwalnie, co zapewnia kompleksową usługę własnej produkcji ubrań. Możesz stworzyć swoje ubrania, oznakować je własną grafiką, dodać metki zarówno wszyte lub nadrukowane, jak i takie kartonowe. Pomożemy Ci zaprojektować Twoją kolekcję od podstaw.

Kiedy zdecydujesz się na wybór drukarni, odpowiedz sobie na pytania co dokładnie chcesz wykonać. Koszulki, sukienki, bluzy? Z jakich materiałów? Bawełna, poliester, czy może mieszane np. bawełna z domieszką elastanu? Wszystko to będzie zależeć od tego co chcesz uszyć. Później gdy zaprojektujesz wzory, możesz zacząć myśleć o nadrukach. Należy dobrać odpowiednią metodę znakowania, a pod nią zaprojektować grafikę wg. wymagań. Czas zdecydować o szczegółach – warto pomyśleć o produkcji koszulek z własną metką – zastanów się, czy chcesz mieć wszywane metki, czy może nadrukowane? A metki kartonowe? Kiedy masz już zarys swojej produkcji, będziesz wszystko konsultował z drukarnią. My doradzimy Ci w kwestiach, w których będziesz miał wątpliwości.

Jak tworzyć nadruki na koszulki do własnej marki?

Najważniejszy jest autorski projekt. Musisz wypracować swój styl, który przyciągnie klientów. Jeżeli określiłeś grupę docelową swojej marki łatwiej będzie Ci dobierać odpowiednie wzory na odzież. Nadruki na koszulki, powinny być estetyczne, odpowiednio dopasowane i wpadające w oko. Dzięki Twojej kreatywności, możesz stworzyć niesamowite projekty, które pokochają klienci. Przy odpowiedniej promocji w sieci, szybko zbudujesz bazę klientów która zostanie z Tobą na dłużej.

Zadbaj o to by projekty były odpowiednio przygotowane dla drukarni – odpowiednio do danego modelu odzieży oraz wybranej metody znakowania. Nasi doradcy pomogą Ci z wszystkim na początek, a potem sam będziesz ekspertem w tej dziedzinie.

Jakie koszty na start?

Koszty własnej marki odzieżowej są uzależnione od wielu czynników. Nie można z góry założyć ile kosztować będzie Cię stworzenie swoich produktów. Wstępne kalkulacje cenowe możesz omówić z naszymi konsultantami, jeżeli masz już zarys projektów do wyceny. Kiedy będą konkretne – wtedy możemy przygotować konkretną i wiążącą wycenę.

Istnieje też alternatywa do tworzenia własnej marki totalnie od podstaw. Jako Reflect prowadzimy platformę sprzedażową Selino.pl która pozwala na darmowe założenie sklepu internetowego z odzieżą i gadżetami. Stworzysz tam swoją stronę, dodasz przeróżne produkty z własnymi nadrukami, a dodatkowo nic za to nie płacisz. Zlecenia przygotowywane są pod zamówienia Twoich klientów. Nie martwisz się magazynem, ani zalegającymi produktami. W Twoich rękach zostaje promocja sklepu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszej stronie www.selino.pl.

Projektuj, inspiruj się i promuj swój brand, a na pewno odniesiesz sukces. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą ruszyć Ci z działaniami i stworzysz swoje idealne projekty. W każdej kwestii dotyczącej zamówienia, możesz skonsultować się z naszym Biurem Obsługi Klienta, które pomoże zarówno w wycenie, jak i doradzi i sprawdzi pliki. Powodzenia!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku