• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Zamawiamy koszulki sportowe z własnym nadrukiem – poradnik

16 listopada 2022

Koszulki sportowe to element garderoby, który powinien zostać odpowiednio dobrany. Musi spełniać nasze wymagania pod względem technicznym, ale także wizualnym. Nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć idealny produkt w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo jeżeli planujemy zakup personalizowanych koszulek sportowych na event, stacjonarne sklepy mogą nam w tym nie pomóc. Taka koszulka sportowa z własnym nadrukiem może zostać stworzona w drukarni – zobacz jak taki produkt zamówić.

Koszulka sportowa z własnym nadrukiem, jak przygotować się do zamówienia?

Na samym początku określ swoje potrzeby. Jaką koszulkę potrzebujesz? Czy ma być to koszulka sportowa z własnym nadrukiem do biegania, na siłownię czy do gry w piłkę? A może organizujesz event sportowy i chcesz wykonać odzież dla uczestników? Jeżeli znasz przeznaczenie koszulki sportowej z nadrukiem o wiele łatwiej będzie Ci złożyć zamówienie.

W ofercie naszej hurtowni odzieży OpenWear znajdziemy bardzo dużo modeli sportowych koszulek. Są to zarówno koszulki damskie, męskie, dziecięce ale także koszulki piłkarskie czy rowerowe. Kiedy już podejmiemy decyzję o chęci przygotowania takich koszulek decydujemy się na model odzieży. Ponieważ najlepszą metodą znakowania takiej odzieży jest nadruk sublimacyjny polecamy wybrać białe poliestrowe koszulki.

Druk sublimacyjny to technika druku wykorzystująca zjawisko jakim jest sublimacja. Wydruk wykonywany jest specjalnymi tuszami na papierze transferowym, a następnie za pomocą pras przemysłowych o wysokiej temperaturze przenoszony jest na odzież która jest wykonana z poliestru lub posiada powłokę poliestrową.

Tusze sublimacyjne to w rzeczywistości barwniki, które wiążą się wyłącznie z włóknami poliestrowymi. Podczas dociskania kalki do produktu w prasie przemysłowej barwnik zostaje podgrzany, dochodzi do dwóch istotnych procesów: barwnik zmienia swój stan skupienia bezpośrednio ze stałego na gazowy, a włókna poliestrowe tkaniny otwierają się i przyjmują barwnik, który przenika do ich wnętrza zamiast osadzać się na powierzchni, co ma miejsce w przypadku innych metod nanoszenia grafik na produkt. Kiedy działanie wysokiej temperatury ustaje, włókna ponownie się zamykają, trwale przyjmując barwnik sublimacyjny. Efektem końcowym procesu jest wyrazisty obraz „wdrukowany” w koszulkę – który jest niewyczuwalny w dotyku. Taki nadruk na tkaninie jest praktycznie niezniszczalny.

Sublimacja to najtrwalsza metoda znakowania, nadruk nie straci na jakości, nawet po wielu praniach. Ponieważ koszulki sportowe będą na pewno często prane – taki nadruk będzie idealnym rozwiązaniem.

Sublimacją można znakować także kolorową odzież poliestrową, jednak wówczas nasz nadruk musi być czarny.

Przy zamówieniu koszulek na event, cena sublimacji będzie bardzo korzystna. Dzięki temu możesz stworzyć ładne i praktyczne koszulki, które posłużą Twoim uczestnikom na długo.

Koszulka piłkarska z własnym nadrukiem – jak dobrać metodę znakowania?

 

Koszulka piłkarska

Koszulka piłkarska z własnym nadrukiem zazwyczaj wymagają personalizacji. Oprócz nazwy klubu czy herbu na plecach znajdziemy nazwisko gracza i jego numer. Dodatkowo często takie koszulki oznakowane są logiem sponsorów drużyny. Do tego idealnie nadadzą się metody znakowania, które pozwalają na personalizację produktów. Najbardziej polecana będzie sublimacja, ponieważ jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to najtrwalsza i najbardziej efektywna metoda. Dodatkowo bardzo trwała i przepuszczająca powietrze. Dobrą opcją będzie także folia flex. Możesz wówczas zdecydować się np. na znakowanie metalizowane. Jeżeli jesteś fanem piłki nożnej i kibicujesz Lechowi Poznań, możesz zobaczyć, że ich specjalne koszulki z okazji stulecia klubu są oznakowane właśnie złotą folią metalizowaną. Do znakowania nazwy klubu czy logo sponsorów, możesz wybrać termotransfer. Dobrze sprawdzi się przy większej ilości nadruków, a akurat te elementy nie są personalizowane.

Warto przede wszystkim przy wyborze kierować się funkcjonalnością i odpowiednio dobrać odzież do zawodników. To jest najważniejsze, ponieważ żeby zawodnicy dobrze grali, muszą czuć się komfortowo w swoich strojach.

Koszulka sportowa z nadrukiem na siłownie

Jeżeli marzy Ci się koszulka sportowa z nadrukiem na siłownię, w pełni zaprojektowana przez Ciebie, możesz ją u nas stworzyć. Wybierz koszulkę z naszej oferty hurtowni internetowej OpenWear, zaprojektuj wzór i wybierz metodę. W wypadku takiego zamówienia, polecamy metody opłacalne od jednej sztuki, takie jak sublimacja czy folia flex. Dzięki temu stworzysz świetną koszulkę, której nikt inny nie będzie miał. Tak samo możesz stworzyć inne produkty typu spodenki czy gadżety, które idealnie dopełnią Twój zestaw sportowy.

Do znakowania odzieży wybieraj grafiki w wysokiej jakości lub jak w wypadku folii czy termotransferu grafiki wektorowe.

Wybierz swoją idealną koszulkę sportową

Twoja koszulka sportowa z własnym nadrukiem musi być idealnie zaprojektowana i dopasowana do Twoich potrzeb. Taka odzież musi być przede wszystkim funkcjonalna. Dodatkowy nadruk na niej, idealnie upiększy Twoją odzież.

W firmie Reflet kupisz także koszulki rowerowe z własnym nadrukiem. Możesz stworzyć koszulkę dla siebie lub zestaw koszulek dla swojego rowerowego teamu. Jeżeli weźmiecie wspólnie udział w jakimś rajdzie, będziecie rozpoznawani. Dobrą opcją będzie wybranie sublimacji lub folii flex – jeżeli nadruk nie jest za duży. Przy wyborze folii flex, możesz zdecydować się na odblaskowy nadruk, który zapewni dodatkowe bezpieczeństwo na drodze. Pamiętaj przy wybieraniu znakowania, aby nadruk był odpowiednio dostosowany do odzieży i zaprojektowanego wzoru.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku