• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Własny nadruk metodą DTG

23 kwietnia 2019

Druk cyfrowy jest aktualnie bardzo popularną metodą znakowania dla osób, które chcą mieć własne nadruki na koszulki. Jest to dość młoda metoda w porównaniu do pozostałych dostępnych na rynku. Na czym polega fenomen tego nadruku?

DTG czyli Direct To Garment to metoda nadruku bezpośredniego. Wykonywana jest przy pomocy maszyny drukarskiej, która tworzy obraz bezpośrednio na podstawie danych przesłanych z komputera, co pozwala zaoszczędzić na koszcie ich przygotowania i skrócić czas realizacji. Z tych samych względów możliwa jest niemal dowolna personalizacja (własny nadruk na koszulce np. z imieniem) każdej pojedynczej kopii drukowanych materiałów. Również w związku z tym DTG jest opłacalne prawie od jednej sztuki.

Technika druku cyfrowego, w przypadku najpopularniejszych obecnie maszyn elektrofotograficznych, bardzo przypomina sposób pracy drukarki laserowej, chociaż nieporównywalnie przewyższa ją jakością i szybkością przygotowania wydruku. Wykonywane nadruki w kolorystyce CMYK są w bardzo dobrej jakości oraz z dużym z odwzorowaniem kolorów.

DTG będzie idealny do druku pełnokolorowych prac w małym nakładzie, wymagających szybkiej produkcji i elastyczności. Jest jedynym wyjściem gdy trzeba wydrukować mały nakład (czy jedną sztukę) koszulek z nadrukiem. Jest jedynym rozwiązaniem dla prac spersonalizowanych czyli dopasowanych dokładnie do konkretnej osoby.

Jaki plik do druku?

Konieczne będzie podesłanie grafiki bitmapowej w kolorystyce CMYK, o jakości przynajmniej 300 dpi przy wymiarze 1:1.

Na czym drukujemy?

Znakowanie drukiem cyfrowym wykonywane jest głównie na odzieży bawełnianej, z ewentualną domieszką innego materiału do 20%. Większość nieznanych materiałów wymaga wcześniejszej próby druku – w celu sprawdzenia jakości wykonania. Przy każdym zleceniu można wykonać bezpłatną próbę wydruku, przed realizacją całości. Nadruk może być umieszczony z przodu lub z tyłu koszulki, jak również na rękawkach.

W naszej firmie druk wykonywany jest w największym i najnowocześniejszym w Polsce parku maszynowym uznanej na świecie marki Kornit. Maszyny Kornit Storm II pozwalają na niezwykła precyzję i z dokładnością oddają nawet drobne elementy projektu. Dzięki temu również większe realizacje nie stanowią problemu. Trwałość znakowania przy stosowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem liczona jest na około 100-150 prań – jest to porównywalna wartość do sitodruku.

Jakie są zalety druku cyfrowego?

 • przepuszcza powietrze, dzięki czemu ciało oddycha,

 • nie kurczy się,

 • nie obciąża koszulki

 • nie marszczy się,

 • nie pęka

 • jest słabo w dotyku na białych koszulkach,

 • nie kruszy się,

 • idealna opcja dla indywidualnych nadruków,

Na cenę druku DTG mają wpływ: ostateczny nakład, wielkość nadruku, a także kolor materiału, na który zostanie naniesiony projekt. W przypadku kolorowych tkanin zawsze kładziony jest biały poddruk pod całością, który zapewnia większą trwałość nadruku oraz idealne nasycenie kolorystyczne. Odmiennie, niż w przypadku sitodruku, ilość kolorów użytych w projekcie nie ma wpływu przy wycenie. Druk DTG pozwala na duży obszar zadruku – 50x70cm.

Druk cyfrowy jest szczególnie opłacalny i sprawdza się świetnie w przypadku niewielkich nakładów lub gdy potrzebna jest specyficzna personalizacja (np. przy druku prezentów).

 

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,728 Klientów
162,844 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku