• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Własna marka odzieżowa – jak wykonać koszulki z nadrukiem?

30 grudnia 2019

Najbardziej popularnym pomysłem na biznes jest aktualnie stworzenie własnej marki odzieżowej. Jest to jednak nie lada wyzwanie, ponieważ na rynku znajduje się już tylu twórców sprzedających własne ubrania, że może nam się wydawać, że wybicie się jest niemożliwe. Jak w takim razie rozpocząć planowanie założenia własnej marki?

Przede wszystkim musisz mieć pomysł. Musisz mieć koncepcję na to jak ma wyglądać Twoja odzież. Będziesz musiał określić swoją grupę docelową do której odzież ma trafić, wybrać odpowiednie kroje i przede wszystkim zadbać o odpowiedni marketing.

Jak założyć własną markę odzieżową?

Jest to proces, który każdy kto marzy o własnej marce, będzie musiał przejść. Będziesz musiał zdecydować czy chcesz od razu tworzyć całą kolekcję, czy na przykład skorzystać z naszej platformy sprzedażowej Selino, która nie wymaga wkładu finansowego.
Po podjęciu decyzji konieczne jest określenie grupy docelowej. Koszulki dla par, czy koszulki na Dzień Ojca opanowały obecny rynek, więc musisz postawić na coś kreatywnego. Lepiej wybrać konkretną grupę, niż stworzyć swojego rodzaju miks wzorów dla różnych osób. Projektowanie koszulek nie jest prostą sprawą, jednak kiedy już będziesz wiedział do kogo chcesz dotrzeć, na pewno będzie prościej. Przykładowo koszulki motocyklowe, czy koszulki metalowe – zdecydowanie mniej spotykane w takich sklepach, mogą być planem na sukces.

Jak już wspomnieliśmy, musisz się wyróżnić na tle innych. Stworzenie marki odzieżowej składającej się głównie z prostych koszulek z jednokolorowym napisem i nieciekawą czcionką może być trudne do wypromowania. Bez pomysłowych haseł, czy rysunków ciężko będzie przebić się w tłumie podobnie wyglądającej odzieży innych sklepów. Postaw na pomysłowe wzory i zadbaj o odpowiednią reklamę. Facebook i Instagram to obecnie potęga, która pozwoli na dotarcie do dużej ilości odbiorców.

Kolejnym punktem do odhaczenia na Twojej liście, będzie ocena przydatności produktu. Samo sprecyzowanie grupy docelowej nie zapewni niestety sukcesu. Produkty muszą spełniać oczekiwania odbiorców i muszą być funkcjonalne. Czapka z daszkiem dla gracza, będzie ciekawym pomysłem, ale niekoniecznie niezbędnym.

Wybór odzieży i dodatków

Po wykonaniu wstępnego zarysu swojej marki odzieżowej, powinieneś zdecydować się na odpowiednimi modelami. Polecamy w tym celu skorzystanie z naszej hurtowni odzieży OpenWear. W zależności od grupy docelowej, ocenisz czy potrzeba koszulek sportowych, bawełnianych czy może bluz i czapek. W ofercie posiadamy masę produktów w różnych przedziałach cenowych oraz o różnej jakości. Jeżeli nie znasz się na materiałach lub potrzebujesz pomocy w dobrze odpowiedniego kroju – skorzystaj z pomocy naszych konsultantów Biura Obsługi Klienta.

Oprócz samej odzieży możesz zdecydować się także na całkowitą personalizację swojej marki. Takie dodatki tworzą niesamowity efekt i świadczą o profesjonalizmie kolekcji. Niezbędne będą własne metki odzieżowe i etykiety kartonowe. Dodatkowo możesz zdecydować się także na konfekcję i pakowanie.

Mamy nadzieję, że te kilka porad pomoże Ci rozpocząć planowanie założenia marki. W razie potrzeby nasi konsultanci służą pomocą.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku