• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Własna marka odzieżowa – jak zacząć?

12 lipca 2022

Stworzenie czegoś własnego to dla wielu marzenie. Niektórzy chcieliby stworzyć swój sklep, sprzedawać produkty stworzone własnoręcznie, inni myślą o sklepie z biżuterią czy sklepie online. Dzisiaj chcemy dać kilka porad dla osób które chciałby stworzyć własną markę odzieżową. Jeżeli wydaje Ci się to trudne, chcemy pokazać, że przy właściwym zaplanowaniu działania, własna marka odzieżowa może być Twoja.

Marka odzieżowa – od czego zacząć?

Na rynku mamy już dużo marek odzieżowych, mimo to uważamy że tak naprawdę każdy może wnieść na rynek coś świeżego i oryginalnego. Dlatego tworzenie własnej firmy odzieżowej to proces, który należy przejść dokładnie. Nie można robić niczego na szybko, ponieważ zależy nam na uzyskaniu zaufania przyszłych klientów. Jak zaczynamy? Oczywiście od pomysłu, to najważniejszy punkt programu. Musisz zadbać także o wybór grupy docelowej. Później zastanawiasz się nad produktami, które będziesz sprzedawał – koszulki, bluzy czapki? A może akcesoria typu etui na telefon, podkładki pod myszkę czy torby bawełniane? Już wiesz? Teraz należy stworzyć/wybrać nadruki, które znajdą się na odzieży – muszą być to Twoje autorskie pomysły. Jeżeli nie potrafisz sam ich zaprojektować, skorzystaj z pomocy dobrego grafika, który przygotuje dla Ciebie wzory odpowiednie dla drukarnii.

Kolejnym etapem jest wybranie drukarni i szwalni która przygotuje dla Ciebie towar. Skonsultuj się z Biurem Obsługi Klienta, porozmawiaj o szczegółach produkcji, o potrzebnych do zamówienia rzeczach/materiałach. Dowiedz się o terminach realizacji, o dodatkowych usługach itp. Dzięki dobremu reascherczu będziesz mógł wybrać idealną do Twoich potrzeb drukarnię, szwalnię czy hurtownie. Następnie czas na składanie zamówienia, produkcji, tworzenia sklepu internetowego, utworzenia logistyki dostaw, promocji produktów w sieci itp.

Na wszystkie etapy przekłada się ciężka praca. Pamiętaj, żeby być szczerym wobec swoich przyszłych klientów i informuj ich jak naprawdę wygląda Twoja marka odzieżowa. Jeżeli tworzysz nadruki na koszulkach z hurtowni odzieżowej – opowiedz im o tym. Takie koszulki są często świetnej jakości. Jeżeli szyjesz swoje produkty w szwalni – pochwal się tym.

W firmie Reflect złożysz zamówienie nie tylko na gotową odzież z nadrukiem, ale także możesz uszyć swoje wzory od podstaw. Służymy pomocą w każdej dziedzinie tworzenia odzieży. Do przyszłej współpracy podchodzimy bardzo indywidualne dając możliwość wyboru zakresu usług, które możemy świadczyć. W swojej ofercie proponujemy pełne doradztwo i wsparcie sprzedażowe oraz marketingowe, projektowanie, produkcja odzieży (szycie oraz wykonanie nadruków), magazynowanie i logistyka, wysyłka, obsługa klienta, obsługa posprzedażowa (zwroty, wymiany, reklamacje). Istnieje możliwość współpracy wyłącznie z zakresie samej produkcji. Niewątpliwie naszą największą zaletą jest wykonywanie wszystkich usług wewnątrz naszej firmy, bez konieczności korzystania z podwykonawców co daje gwarancję najwyższej jakości i krótkich terminów realizacji.

Produkcja ubrań od podstaw

Wszystko musi mieć swój początek. Tak samo produkcja ubrań. Pomysł zaczyna się w Twojej głowie, a później przekładasz na rzeczywistość. Od czego zaczynamy? Rozeznaj się w rynku. Wybierz szwalnię, która sprosta Twoim wymaganiom. Zobacz jakie mają realizacje oraz co oferują. Firma Reflect, posiada własną drukarnię oraz szwalnie, co zapewnia kompleksową usługę własnej produkcji ubrań. Możesz stworzyć swoje ubrania, oznakować je własną grafiką, dodać metki zarówno wszyte lub nadrukowane, jak i takie kartonowe. Pomożemy Ci zaprojektować Twoją kolekcję od podstaw.

Kiedy zdecydujesz się na wybór drukarni, odpowiedz sobie na pytania co dokładnie chcesz wykonać. Koszulki, sukienki, bluzy? Z jakich materiałów? Bawełna, poliester, czy może mieszane np. bawełna z domieszką elastanu? Wszystko to będzie zależeć od tego co chcesz uszyć. Później gdy zaprojektujesz wzory, możesz zacząć myśleć o nadrukach. Należy dobrać odpowiednią metodę znakowania, a pod nią zaprojektować grafikę wg. wymagań. Czas zdecydować o szczegółach – warto pomyśleć o produkcji koszulek z własną metką – zastanów się, czy chcesz mieć wszywane metki, czy może nadrukowane? A metki kartonowe? Kiedy masz już zarys swojej produkcji, będziesz wszystko konsultował z drukarnią. My doradzimy Ci w kwestiach, w których będziesz miał wątpliwości.

Jaki wkład własny? Czyli ile kosztuje stworzenie marki odzieżowej

Koszty własnej marki odzieżowej są uzależnione od wielu czynników. Nie można z góry założyć ile kosztować będzie Cię stworzenie swoich produktów. Wstępne kalkulacje cenowe możesz omówić z naszymi konsultantami, jeżeli masz już zarys projektów do wyceny. Kiedy będą konkretne – wtedy możemy przygotować konkretną i wiążącą wycenę.

Istnieje też alternatywa do tworzenia własnej marki totalnie od podstaw. Jako Reflect prowadzimy platformę sprzedażową Selino.pl która pozwala na darmowe założenie sklepu internetowego z odzieżą i gadżetami. Stworzysz tam swoją stronę, dodasz przeróżne produkty z własnymi nadrukami, a dodatkowo nic za to nie płacisz. Zlecenia przygotowywane są pod zamówienia Twoich klientów. Nie martwisz się magazynem, ani zalegającymi produktami. W Twoich rękach zostaje promocja sklepu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszej stronie www.selino.pl.

Podsumowanie – własna firma odzieżowa

Własna marka odzieżowa - jak zacząć?

Kiedy już wiesz jak przygotować się do zamówienia, możesz stworzyć własną markę odzieżową. Oczywiście wymaga to założenia własnej działalności. Kiedy już załatwisz wszelkie formalności, konieczne będzie założenie strony marki, gdzie będzie dostępny sklep. Nawet jeżeli chcesz stworzyć sklep stacjonarny, mimo wszystko dodatkowy sklep online, będzie dobrym wyborem. Musisz zadbać także o odpowiedni marketing dla swojej marki. Załóż portale dla swojej marki w social mediach, promuj swój produkt również za pomocą reklam. Jeżeli nie masz doświadczenia w takich procesach, zawsze możesz zatrudnić agencję reklamową, która zrobi to za Ciebie, albo skorzystać z dostępnych szkoleń z marketingu internetowego.

Sama produkcja odzieży to pierwszy krok przed długą drogą tworzenia własnej marki odzieżowej. Projektuj, inspiruj się i promuj swój brand, a na pewno odniesiesz sukces. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą ruszyć Ci z działaniami. W każdej kwestii dotyczącej zamówienia, możesz skonsultować się z naszym Biurem Obsługi Klienta, które pomoże zarówno w wycenie, jak i doradzi i sprawdzi pliki. Życzymy Wam powodzenia w spełnianiu własnych marzeń!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku