• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Własna marka odzieżowa dla influencerów

16 listopada 2021

Marki odzieżowe infuenserów cieszą się dużą popularnością. Niejeden bardziej lub mniej znany ma już własną, dobrze zorganizowaną produkcję odzieży oraz sklep i sprzedaje tam swoje autorskie projekty. Jeżeli jesteś influencerem, youtuberem, blogerem czy tiktokerem i marzy Ci się stworzenie własnej marki – to dobrze trafiłeś. Dzisiaj napiszemy sobie jak zacząć i jak dobierać produkty do własnego sklepu. Zaczynamy!

Jesteś influencerem? – zainwestuj we własną markę odzieżową

Pomysłów na własny biznes jest sporo. Jeśli jednak jesteś influencerem i posiadasz spore grono odbiorców, dobrym pomysłem jest start z nowym brandem odzieżowym lub gadżetowym. Ludzie kochają Cię za Twój content, dlatego idealne rozwiązanie to nawiązanie Twojego produktu do Twoich treści. Marketing takiego sklepu będzie dużo łatwiejszy, niż gdybyś zaczynał od zera. Nie jest jednak powiedziane, że będzie z górki. Dużo pracy musisz włożyć w tworzenie marki, tak żeby nie zawieść swoich obserwatorów i przyszłych klientów.

Mimo, że na rynku mamy już dużo marek odzieżowych, uważamy że tak naprawdę każdy może wnieść na rynek coś świeżego i oryginalnego. Ludzie obserwują Cię, ponieważ czymś ich przyciągnąłeś do siebie. Może to Twoje poczucie humoru? Może świetne stylizacje? Nawiąż swój brand do tego co prezentujesz, ludzie wówczas chętniej zakupią produkt – chcąc identyfikować się z osobą, którą podziwiają.

Jak zacząć przygodę z własną marką odzieżową?

Pomysł na markę odzieżową

Tworzenie marki odzieżowej to długi proces. Nie można robić niczego na szybko, ponieważ zależy nam na uzyskaniu zaufania przyszłych klientów. Jak zaczynamy? Oczywiście od pomysłu. Kiedy masz już wybraną grupę docelową, zastanawiasz się nad produktami, które będziesz sprzedawał – koszulki, bluzy czapki? A może akcesoria typu etui na telefon, podkładki pod myszkę czy torby bawełniane? Już wiesz? Teraz należy stworzyć/wybrać nadruki, które znajdą się na odzieży – muszą być to Twoje autorskie pomysły. Jeżeli nie potrafisz sam ich zaprojektować, skorzystaj z pomocy dobrego grafika, który przygotuje dla Ciebie wzory odpowiednie dla drukarni.

Kolejnym etapem jest wybranie drukarni i szwalni która przygotuje dla Ciebie towar. Skonsultuj się z Biurem Obsługi Klienta, porozmawiaj o szczegółach produkcji, o potrzebnych do zamówienia rzeczach/materiałach. Dowiedz się o terminach realizacji, o dodatkowych usługach itp. Dzięki dobremu reascherczu będziesz mógł wybrać idealną do Twoich potrzeb drukarnię, szwalnię czy hurtownie. Następnie czas na składanie zamówienia, produkcji, tworzenia sklepu internetowego, utworzenia logistyki dostaw, promocji produktów w sieci itp.

Na wszystkie etapy przekłada się ciężka praca. Pamiętaj, żeby być szczerym wobec swoich przyszłych klientów i informuj ich jak naprawdę wygląda Twoja marka. Jeżeli tworzysz nadruki na koszulkach z hurtowni odzieżowej – opowiedz im o tym. Takie koszulki są często świetnej jakości. Jeżeli szyjesz swoje produkty w szwalni – pochwal się tym.

W firmie Reflect złożysz zamówienie nie tylko na gotową odzież z nadrukiem, ale także możesz uszyć swoje wzory od podstaw. Służymy pomocą w każdej dziedzinie tworzenia odzieży. Do przyszłej współpracy podchodzimy bardzo indywidualne dając możliwość wyboru zakresu usług, które możemy świadczyć. W swojej ofercie proponujemy pełne doradztwo i wsparcie sprzedażowe oraz marketingowe, projektowanie, produkcja odzieży (szycie oraz wykonanie nadruków), magazynowanie i logistyka, wysyłka, obsługa klienta, obsługa posprzedażowa (zwroty, wymiany, reklamacje). Istnieje możliwość współpracy wyłącznie z zakresie samej produkcji. Niewątpliwie naszą największą zaletą jest wykonywanie wszystkich usług wewnątrz naszej firmy, bez konieczności korzystania z podwykonawców co daje gwarancję najwyższej jakości i krótkich terminów realizacji.

Koszty własnej marki odzieżowej

Koszty własnej marki odzieżowej są uzależnione od wielu czynników. Nie można z góry założyć ile kosztować będzie Cię stworzenie swoich produktów. Wstępne kalkulacje cenowe możesz omówić z naszymi konsultantami, jeżeli masz już zarys projektów do wyceny. Kiedy będą konkretne – wtedy możemy przygotować konkretną i wiążącą wycenę.

Istnieje też alternatywa do tworzenia własnej marki totalnie od podstaw. Jako Reflect prowadzimy platformę sprzedażową Selino.pl która pozwala na darmowe założenie sklepu internetowego z odzieżą i gadżetami. Stworzysz tam swoją stronę, dodasz przeróżne produkty z własnymi nadrukami, a dodatkowo nic za to nie płacisz. Zlecenia przygotowywane są pod zamówienia Twoich klientów. Nie martwisz się magazynem, ani zalegającymi produktami. W Twoich rękach zostaje promocja sklepu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszej stronie www.selino.pl.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku