• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Czy warto inwestować w naszywki?

17 września 2019

Dobierając metody znakowania do naszych zamówień staramy się zdecydować na nadruki najbardziej oryginalne, ale także eleganckie. Znakowanie z „klasą” jakie możemy wykonać to na pewno haft komputerowy. Kojarzy nam się z profesjonalizmem. Bardzo popularna pochodna od haftu metoda to naszywka. Czy warto w nie inwestować? Naszywki haftowane to ciekawe rozwiązanie ponieważ można nanieść praktycznie na większość modeli odzieży. Sprawdzą się w wypadku odzieży roboczej i sportowej, natomiast najlepiej wyglądają na materiałach o miękkiej fakturze, jak na przykład – polary, które nie nadają się do znakowania innymi metodami.

Jak wygląda produkcja naszywek?

Naszywki są pochodną metodą dla innej metody – jest nią oczywiście haft komputerowy. Na materiale wykonujemy znakowanie, a później nanosimy je na produkty. Haft komputerowy wywodzi się od haftu ręcznego, który był stosowany już na początku Naszej Ery. Oczywistym jest jednak, że nawet najdokładniejsza krawcowa nie będzie w stanie zrobić haftu tak precyzyjnie jak maszyna. W XIX wieku rozpoczęto hafciarstwo maszynowe, które aktualnie nazywane haftem komputerowym.

Po zatwierdzeniu wzoru grafiki przygotowujemy dla Państwa program hafciarski. Etap ten obejmuje między innymi dopasowanie wymiarów, dobór kolorów, rodzaju i grubości nici, rodzaj ściegów, programowanie kierunku i liczby nakłuć igły. Każdy detal grafiki przerabiamy na wizualizacje haftu, tak aby maszyna wiedziała w którym miejscu jak poprowadzić igłę oraz jakich nici użyć. Prototyp przygotowany w programie graficznym zostanie odtworzony na materiale przez maszynę. Do każdej realizacji przygotowujemy fizyczną próbę przed finalną produkcją. Po wykonaniu wzoru, przesyłamy do Państwa zdjęcie do akceptacji i nanosimy ewentualne poprawki. Po akceptacji wzoru rozpoczynamy proces produkcji. Wykonanie emblematu może trwać kilka godzin, w zależności od ilości użytych kolorów, rozmiaru haftu i nakładu zamówienia. Po wykonaniu naszywki, nanoszona jest ona na wybrany produkt – np. czapkę czy polar.

Jak przygotować plik?

Haftu komputerowy posiada więcej ograniczeń technicznych jeżeli chodzi o projekt niż pozostałe metody. Wzór musi być przygotowany w pełnych kolorach – nie wykonamy przejść tonalnych. Maksymalna ilość kolorów użytych w hafcie to 16. Litery muszą być przygotowane w minimalnej wysokości 6 mm, natomiast grubość linii musi mieć przynajmniej 1 mm. Grafiki muszą zostać przygotowane w wektorach, zapisanych do formatu pdf.

Niestety nie wszystkie wzory można wyhaftować. Jeżeli posiadacie Państwo bardzo szczegółowy projekt – obraz, rysunek itp. lepiej zdecydować się na naszywki żakardowe, które są tkane i pozwalają na bardziej szczegółowe wykonanie. Warto w tym miejscu sprawdzić nasz cennik metek żakardowych.

Zalety naszywek

Haft to najtrwalsza metoda znakowania – jest praktycznie niezniszczalna. Hafty na naszywkach nie tracą koloru ani formy podczas prania, można też swobodnie prasować je żelazkiem, choć sama powierzchnia naszywki docelowo nie wymaga prasowania. W wypadku decyzji na naszywki haftowane nie musimy obawiać się jak materiał produktu zareaguje na wykonany haft. Zdecydowanie takie rozwiązanie sprawdza się na zimowych czapkach, które mają dość niewdzięczną fakturę dla hafciarek, natomiast po naniesieniu na nie naszywki wyglądają bardzo efektownie.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku