• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jak usunąć sitodruk z ubrania?

25 marca 2018

Temat znakowania odzieży reklamowej metodą sitodruku pojawiał się wielokrotnie na naszym blogu. Śledząc naszego bloga, mogli Państwo dowiedzieć się m.in., że sitodruk jest jedną z trwalszych metod znakowania obecnych na rynku. Jednak w dzisiejszym wpisie, postanowiliśmy Państwu przedstawić sposoby na usunięcie sitodruku z ubrań, jeżeli wystąpi taka potrzeba.

Dwie najpopularniejsze metody na usunięcie sitodruku to:

  • środki chemiczne
  • ogrzewanie i dzierganie

 

Usuwanie sitodruku metodami chemicznymi

Jedną z metod na usunięcie sitodruku jest metoda chemiczna. Jest to metoda przemysłowa, która wykorzystuje specjalny rozpuszczalnik, który umożliwia w sposób bardzo szybki i estetyczny usunąć farbę z ubrania. Cena rozpuszczalnika oraz dostępność głównie dla firm zajmujących się znakowaniem odzieży sprawiają, że tylko wspominamy o takiej metodzie, ponieważ jest ona niepraktyczna w warunkach domowych i niejednokrotnie potrafi kosztować więcej niż koszulka z nadrukiem.

 

Usuwanie sitodruku metodą podgrzewania

Jedną z najbardziej efektywnych metod usuwania sitodruku to podgrzewanie nadruku. Aby to wykonać, należy położyć na nadruk papier do pieczenia, a następnie przyłożyć żelazko, które będzie ustawione na niską temperaturę. Należy uważać, ponieważ zbyt wysoka temperatura może uszkodzić koszulkę. Po podgrzaniu nadruku, należy spróbować go ściągnąć za pomocą nożyka, bądź innych ostrych krawędzi. Należy zachować dużą ostrożność, aby nie uszkodzić materiału pod nadrukiem. Czynność tą należy wielokrotnie powtórzyć.

 

usuwanie sitodruku

 

Usuwanie sitodruku z ubrań jest czynnością bardzo indywidualną. Nie podaliśmy Państwu dokładnej temperatury żelazka, którego należy użyć do podgrzania nadruku, ponieważ temperatura jest zależna od materiału oraz farb, które zostały wykorzystane w sitodruku. 

 

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku