• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Ubrania z własnym nadrukiem – efektywne narzędzie marketingowe dla firm

1 sierpnia 2023

Każda firma potrzebuje skutecznej reklamy. Dzięki temu ma możliwość dotarcia do nowych klientów, ale także do utrzymania aktualnych. Jest wiele metod które skutecznie promują firmę i jedną z nich są ubrania z własnym nadrukiem. Jest to sposób który cały czas dobrze funkcjonuje na rynku i pozwala osiągnąć wymagane efekty. Dzisiaj powiemy sobie trochę o tym w jaki sposób wykorzystać ubrania do reklamy oraz jak przygotować się do produkcji takiej serii.

Ubrania z własnym nadrukiem jako forma reklamy

Gadżety reklamowe i ubrania z własnym nadrukiem są popularne od lat. Mimo zmian na rynku, te produkty dalej są pożądane i dobrze widziane w oczach klientów. Jako firma możesz stworzyć własny merch odzieżowy, możesz przygotować kolekcję reklamową na targi lub konferencje branżowe, ale także możesz stworzyć upominki dla swoich klientów na różne okazje. Pomysłów na wykorzystanie tej możliwości jest wiele, dlatego warto z współpracownikami przemyśleć i wybrać najlepszą opcję dla Waszej branży.

Tworzenie własnej odzieży buduje świadomość marki wśród klientów i wpływa pozytywnie na jej wizerunek. Dobrze zaprojektowana i odpowiednio przedstawiona przyniesie Ci nie tylko nowych odbiorców, ale także pozwoli na zatrzymanie aktualnych.

Jak zaprojektować odzież z własnym nadrukiem dla firmy?

Proces tworzenia odzieży z własnym nadrukiem

Proces tworzenia reklamy w formie własnej odzieży, należy przejść dokładnie. Nie można robić niczego na szybko, ponieważ zależy nam na uzyskaniu zaufania przyszłych klientów i utrzymania aktualnych. Jak zaczynamy? Oczywiście od pomysłu, to najważniejszy punkt programu. Musisz znać swoją grupę docelową – dzięki temu nie stworzysz produktów które w ogóle nie pasują do Twojej działaności. Później zastanawiasz się nad produktami, które będziesz produkował – koszulki, bluzy czapki? A może akcesoria typu torby bawełniane? Po wybraniu produktów, łatwiej będzie stworzyć/wybrać nadruki, które znajdą się na odzieży – muszą być to Twoje autorskie pomysły. Muszą w jakiś sposób nawiązywać do Twojej marki, może znajdować się na nich logo, dyskretnie umieszczone w projekcie. Ważne, żeby przygotowane grafiki były odpowiednie do druku – tym powinien zająć się grafik. Kolejnym etapem jest wybranie drukarni lub szwalni która przygotuje dla Ciebie ubrania z własnym nadrukiem. Skonsultuj się z Biurem Obsługi Klienta, porozmawiaj o szczegółach produkcji, o potrzebnych do zamówienia rzeczach/materiałach. Dowiedz się o terminach realizacji, o dodatkowych usługach itp. Dzięki dobremu reascherczu będziesz mógł wybrać idealną do Twoich potrzeb drukarnię, szwalnię czy hurtownie. Po wyborze pozostanie czas na składanie zamówienia, produkcji, tworzenia promocji, utworzenia logistyki dostaw itp. 

Na tworzenie ubrań z własnym nadrukiem składa się wiele etapów produkcji i projektowania, co przekłada się na ciężką pracę. Pamiętaj, żeby być szczerym wobec swoich obecnych i przyszłych klientów i informuj ich jak naprawdę wygląda Twoja marka odzieżowa jeżeli planujesz ją sprzedawać. Własny merch stworzony na szczerej komunikacji, ma zdecydowanie większe szanse na promocję się niż takie które z klientem nie są do końca szczere. W wypadku tworzenia produkcji do upominków promocyjnych np. na targach, nie jest konieczna informacja o procesie produkcyjnym – jednak pamiętaj żeby wszystko co znajduje się na metce było zgodne z prawdą.

Jeżeli dalej zastanawiasz się nad wyborem drukarni stwórz swoje ubrania w firmie Reflect. Złożysz u nas zamówienie na znakowanie odzieży nie tylko na gotowych produktach, ale także możesz uszyć swoje wzory od podstaw. Służymy pomocą w każdej dziedzinie tworzenia odzieży. Do przyszłej współpracy podchodzimy bardzo indywidualne dając możliwość wyboru zakresu usług, które możemy świadczyć. W swojej ofercie proponujemy pełne doradztwo i wsparcie sprzedażowe oraz marketingowe, projektowanie, produkcję odzieży (szycie oraz wykonanie nadruków), magazynowanie i logistyka, wysyłka, obsługa klienta, obsługa posprzedażowa (zwroty, wymiany, reklamacje). Istnieje możliwość współpracy wyłącznie z zakresie samej produkcji. Niewątpliwie naszą największą zaletą jest wykonywanie wszystkich usług wewnątrz naszej firmy, bez konieczności korzystania z podwykonawców co daje gwarancję najwyższej jakości i krótkich terminów realizacji.

Proces tworzenia odzieży z własnym nadrukiem

Proces tworzenia odzieży z własnym nadrukiem

Jak dokładnie wygląda proces odzieży z własnym nadrukiem? Zacznijmy od początku – pomysł zaczyna się w Twojej głowie, a później przekładasz na rzeczywistość. W kolejnym etapie wybierasz firmę, która sprosta Twoim wymaganiom. Zobacz jakie mają realizacje oraz co oferują. Firma Reflect, posiada własną drukarnię oraz szwalnie, co zapewnia kompleksową usługę własnej produkcji ubrań. Możesz stworzyć koszulki, ubrania, oznakować je utworzoną grafiką, dodać metki zarówno wszyte lub nadrukowane, jak i takie kartonowe. Pomożemy Ci zaprojektować Twoje zamówienie od podstaw.

Po wyborze odzieży, należy dobrać odpowiednią metodę znakowania, a pod nią zaprojektować grafikę wg. wymagań. Musisz także pomyśleć o szczegółach – warto zastanowić się przy produkcji koszulek o własnej metce – mogą być to wszywane metki lub drukowane. To idealne miejsce na wrzucenie Twojego logo. Tak samo w wypadku metki kartonowej. Kiedy masz już zarys swojej produkcji, będziesz wszystko konsultował z drukarnią, a my doradzimy Ci w kwestiach, w których będziesz miał wątpliwości. 

Promuj swoją markę za pomocą ubrań

Jeżeli pod Twój profil działalności nie odpowiada sprzedaż odzieży, warto wybrać opcje promocji na targach i konferencjach branżowych lub jako forma upominku i podziękowania dla obecnych klientów. Przy targach możesz wykorzystać taką promocję przygotowując paczki dla odwiedzających stoisko z swoimi gadżetami. Na konferencje możesz przygotować welcome packi, które będą promować Twoją firmę i event. Możliwości jest naprawdę dużo, a warto zainwestować w budowanie świadomości marki poprzez stworzenie trwałego produktu, który trafia do odbiorcy jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż ulotki, które łatwo trafią do kosza.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku