Trwałość sitodruku – czyli ile razy można prać koszulkę?

18 września 2017
sublimacja druk

Technik znakowania odzieży możemy spotkać na rynku wiele. Jedne są bardziej trwałe, inne natomiast mogą nas nie zadowalać. Ale dzisiaj nie o tym. W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad trwałością dokładnie jednej z dostępnych technik znakowania odzieży. Na wstępie możemy powiedzieć, ze jest ona trzecią najtrwalszą metodą znakowania na rynku, tuż po sublimacji i hafcie komputerowym. Zajmuje, więc swoje miejsce na podium i to od wielu lat. Mowa tutaj oczywiście o sitodruku. Wiemy już, że jest trwały, ale jakby przeliczyć jego trwałość na rzeczywistą ilość wykonanych prań koszulek oznakowanych tą metodą? Przekonajmy się.

sitodruk na koszulkach

Koszulki wykonane, z jakiego materiału możemy oznakować sitodrukiem?

Sitodrukiem możemy oznakować koszulki bawełniane oraz koszulki poliestrowe. Trwałość nadruku w tym przypadku nie jest uzależniona od rodzaju tkaniny, ale za to bardzo duży wpływ na trwałość nadruków mają umiejętności sitodrukarza, który wykonuje nadruk. W drukarni tekstylnej Reflect rozmawialiśmy z sitodrukarzem, który co prawda nie potrafił podać nam dokładnej ilości razy wyprania koszulki, ale powiedział nam, że w szafie posiada nadal koszulki z 2004 roku, których nadruk wykonał właśnie tą metodą! To właśnie świadczy o niebywałej trwałości tej metody znakowania odzieży.

pranie koszulek wykonanych sitodrukiem

Zasady prania koszulek wykonanych sitodrukiem

Jest to jeden z najważniejszych elementów, które musimy przestrzegać, jeśli chcemy, aby sitodruk na koszulkach przetrwał lata. Przede wszystkim koszulki powinny być prane w 40 stopniach. Dodatkowo bardzo ważną rzeczą jest to, żebyśmy pamiętali, aby odwrócić je na lewą stronę w trakcie prania. Ostatnią rzeczą, o której musimy pamiętać to, aby nigdy nie prasować nadruku! Jeżeli będziemy trzymać się tych trzech żelaznych zasad, to nic nie ma prawa się stać z koszulkami oznakowanymi metodą druku sitowego.

Sitodruk pranie

Ile razy można prać koszulkę

1000 razy, 2000, 5000… Moglibyśmy tak wymieniać niemal bez końca. Ilość prań jest zależna od tego, jak dbamy o koszulkę oraz czy stosujemy się do wyżej wymienionych zasad dbania o T-shirt. Dodatkowo na trwałość nadruku bezpośredni wpływ ma jego wykonanie. Jeśli nadruk jest dobrze utrwalony przez drukarza, to koszulka przetrwa wiele lat. Jeśli koszulka jest wykonana np. sitodrukiem ręcznym, w domowym zakątku, to nadruk może zejść stosunkowo szybko. Jeśli chcemy, aby nasze koszulki znakowane sitodrukiem przetrwały lata, to najlepiej, jeśli oddamy znakowanie w ręce specjalisty, który zrobi to lepiej, niż kto inny.

jak prać sitodruk

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

55,624 Klientów
138,652 Zamówień
85 Pracowników
15 Lat na rynku