• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Trwałość sitodruku – czyli ile razy można prać koszulkę?

18 września 2017

Technik znakowania odzieży możemy spotkać na rynku wiele. Jedne są bardziej trwałe, inne natomiast mogą nas nie zadowalać. Ale dzisiaj nie o tym. W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad trwałością dokładnie jednej z dostępnych technik znakowania odzieży. Na wstępie możemy powiedzieć, ze jest ona trzecią najtrwalszą metodą znakowania na rynku, tuż po sublimacji i hafcie komputerowym. Zajmuje, więc swoje miejsce na podium i to od wielu lat. Mowa tutaj oczywiście o sitodruku. Wiemy już, że jest trwały, ale jakby przeliczyć jego trwałość na rzeczywistą ilość wykonanych prań koszulek oznakowanych tą metodą? Przekonajmy się.

sitodruk na koszulkach

Koszulki wykonane, z jakiego materiału możemy oznakować sitodrukiem?

Sitodrukiem możemy oznakować koszulki bawełniane oraz koszulki poliestrowe. Trwałość nadruku w tym przypadku nie jest uzależniona od rodzaju tkaniny, ale za to bardzo duży wpływ na trwałość nadruków mają umiejętności sitodrukarza, który wykonuje nadruk. W drukarni tekstylnej Reflect rozmawialiśmy z sitodrukarzem, który co prawda nie potrafił podać nam dokładnej ilości razy wyprania koszulki, ale powiedział nam, że w szafie posiada nadal koszulki z 2004 roku, których nadruk wykonał właśnie tą metodą! To właśnie świadczy o niebywałej trwałości tej metody znakowania odzieży.

pranie koszulek wykonanych sitodrukiem

Zasady prania koszulek wykonanych sitodrukiem

Jest to jeden z najważniejszych elementów, które musimy przestrzegać, jeśli chcemy, aby sitodruk na koszulkach przetrwał lata. Przede wszystkim koszulki powinny być prane w 40 stopniach. Dodatkowo bardzo ważną rzeczą jest to, żebyśmy pamiętali, aby odwrócić je na lewą stronę w trakcie prania. Ostatnią rzeczą, o której musimy pamiętać to, aby nigdy nie prasować nadruku! Jeżeli będziemy trzymać się tych trzech żelaznych zasad, to nic nie ma prawa się stać z koszulkami oznakowanymi metodą druku sitowego.

Sitodruk pranie

Ile razy można prać koszulkę

1000 razy, 2000, 5000… Moglibyśmy tak wymieniać niemal bez końca. Ilość prań jest zależna od tego, jak dbamy o koszulkę oraz czy stosujemy się do wyżej wymienionych zasad dbania o T-shirt. Dodatkowo na trwałość nadruku bezpośredni wpływ ma jego wykonanie. Jeśli nadruk jest dobrze utrwalony przez drukarza, to koszulka przetrwa wiele lat. Jeśli koszulka jest wykonana np. sitodrukiem ręcznym, w domowym zakątku, to nadruk może zejść stosunkowo szybko. Jeśli chcemy, aby nasze koszulki znakowane sitodrukiem przetrwały lata, to najlepiej, jeśli oddamy znakowanie w ręce specjalisty, który zrobi to lepiej, niż kto inny.

jak prać sitodruk

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku