• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Kiedy termotransfer się opłaca? Omówienie metody znakowania

14 stycznia 2020

Termotransfer to bardzo popularna metoda znakowania. Jest to sitodruk pośredni, czyli metoda druku która wykonywana jest za pomocą sitodruku na papierze lub folii termotransferowej. Metoda jest często wybierana w wypadku różnego rodzaju odzieży w zamówieniu, którą trudniej oznakować sitodrukiem. Dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie kiedy najbardziej opłaca się wybrać termotransfer.

Czym jest druk termotransferowy?

Druk termotransferowy, termotransfer plastizolowy – czyli inaczej sitodruk pośredni – termotransfer sitodrukowy, realizowany jest z użyciem farb plastizolowych czyli takich, które wykonywane są zgodnie z najnowszymi trendami dotyczącymi ekologii i zdrowia. Farby te nie zawierają PCV, formaldehydów i ftalanów (takich farb używamy również do sitodruku). Termotransfer wyróżnia się gładkością, bardzo dobrym odwzorowaniem szczegółów oraz idealnym kryciem. Jego zaletą jest to, że może być wykonany w trudno dostępnych miejscach. Nadruki tworzone są na maszynie sitodrukowej w kolorystyce PANTONE z palety Solid Coated. W ostatnim procesie wydruku, po naniesieniu kolorów nakładany jest klej w postaci płynnej lub proszku, po czym całość wygrzewana jest w tunelu grzewczym. Później grafika jest transferowana na odzież za pomocą prasy termotransferowej pod odpowiednim ciśnieniem i we właściwej temperaturze. Jest to trwała metoda znakowania i przy stosowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem, posłuży nam na przynajmniej 150 prań.

Kiedy termotransfer jest opłacalny?

Przygotowaliśmy dla Państwa małe rozeznanie cenowe. Termotransfer, jest metodą znakowania opłacalną od większych nakładów. Podamy kilka najczęściej wybieranych przykładów:

1. T-shirty w nakładzie 100 sztuk, przy znakowaniu grafiki do 200 cm2 w jednym kolorze – 3,86 zł/netto sztuka*, natomiast przy nakładzie 1000 sztuk – 2,33 zł/netto sztuka*,
2. Torba w nakładzie 100 sztuk, przy znakowaniu grafiki do 100 cm2 w dwóch kolorach – 4,24 zł/netto sztuka*, natomiast przy nakładzie 1000 sztuk – 2,28 zł/netto sztuka*,
3. Czapka w nakładzie 200 sztuk, przy znakowaniu grafiki do 60 cm2 w jednym kolorze – 4,08 zł/netto sztuka*, natomiast przy nakładzie 1000 sztuk – 2,14 zł/netto sztuka*,

Jak widzimy ceny dla nakładów 100-200 sztuk są zbliżone, a połowę mniejszą cenę uzyskamy przy nakładzie około 1000 sztuk. Więcej kalkulacji mogą Państwo samodzielnie wykonać w naszym kalkulatorze na stronie Reflect termotransfer.

Dlaczego warto wybrać termotransfer?

Dla ułatwienia podjęcia ostatecznej decyzji co do metody znakowania, poniżej przedstawiamy Państwu zalety, oraz ograniczenia termotransferu.

Zalety:
• Wysokiej jakości nadruk o dobrym odzwierciedleniu grafiki,
• Idealna do szybkiej realizacji serii odzieży promocyjnej lub sportowej z precyzyjnym odwzorowaniem grafik,
• Wysoka wytrzymałość,
• Można zastosować na każdej powierzchni i na prawie każdym rodzaju odzieży oraz w miejscach trudno dostępnych,
• Korzystna cena przy wysokich nakładach,
• Możliwość zamówienia samych arkuszy termotransferu do samodzielnego wgrzania,
• Metoda idealnie nadaje się do wykonania trwałych metek odzieżowych.

Ograniczenia:
• Materiał staje się „nieoddychający” w miejscach nadruków,
• Nie opłacalny przy małych nakładach,
• Nie można drukować na polarze.

Dodatkowo chcemy wspomnieć o często zadawanym pytaniu przez klientów – czy drukarki termotransferowe to to samo co termotransfer. Otóż nie. Drukarki termotransferowe wykorzystywane są do druku etykiet, nie do wykonywania nadruków na odzieży.

Jeżeli będą mieć Państwo dodatkowe pytania zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych konsultantów Biura Obsługi Klienta.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,987 Klientów
161,476 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku