• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Termonadruk – omówienie tej metody nadruku

20 października 2021

Termonadruk czyli druk termotransferowy to metoda pośrednia sitodruku. Wykonywany jest na specjalnym papierze za pomocą właśnie sitodruku. Jest to jedna z najczęściej wybieranych metod znakowania, przy większych nakładach – na odzież i produkty na które nie można nanieść klasycznego sitodruku. Dzisiaj omówimy szczegółowo tą metodę, zapraszam do lektury.

Co to jest termonadruk?

Termonadruk , termotransfer, sitodruk pośredni – drukowany na specjalnym papierze za pomocą sitodruki. Realizowany jest z użyciem farb plastizolowych czyli takich, które wykonywane są zgodnie z najnowszymi trendami dotyczącymi ekologii i zdrowia. Farby te nie zawierają PCV, formaldehydów i ftalanów (takich farb używamy również do sitodruku). Termonadruk wyróżnia się gładkością, bardzo dobrym odwzorowaniem szczegółów oraz idealnym kryciem. Jego zaletą jest to, że może być wykonany w trudno dostępnych miejscach. Jest to trwała metoda znakowania i przy stosowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem, posłuży nam na przynajmniej 150 prań.

Na czym polega druk termotrasferowy?

Druk termotransferowy wykonywany jest w kilku etapach. Na początku wykonujemy klisze i za pomocą sitodruku na papierze wykonujemy nadruki. Tworzone są na maszynie sitodrukowej w kolorystyce PANTONE z palety Solid Coated. W ostatnim procesie wydruku, po naniesieniu kolorów nakładany jest klej w postaci płynnej lub proszku, po czym całość wygrzewana jest w tunelu grzewczym. Później grafika jest transferowana na odzież za pomocą prasy przemysłowej pod odpowiednim ciśnieniem i we właściwej temperaturze. Znakowanie nie reaktywuje z podłożem więc nie musimy obawiać się przebarwień na grafice. Wysoka trwałość, elastyczność nadruku oraz niska cena przy dużych nakładach sprawia, że ta metoda jest bardzo często wybierana przez naszych klientów.

Zastosowanie termodruku

Metoda termodruku umożliwia znakowanie odzieży, ale także wydruk zarówno na papierze jak i na różnego rodzaju tworzywach sztucznych. Możliwość druku na różnych podłożach i odporność druku na warunki zewnętrzne, pozwala na szerokie wykorzystanie w systemach magazynowania i transportu, w firmach produkcyjnych, jak i logistycznych. Przy tej metodzie nie mamy ograniczeń i możemy nanieść go równie dobrze na kurtki, koszulki, jak i czapki, torby itp. Termotransfer ma przewagę nad innymi metodami także dzięki dużej dokładności i możliwości wydruku małych elementów. Druk ten można wykonać praktycznie na większości materiałów bez wpływu na jakość nadruku.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomoże Państwu w bliższym poznaniu tej metody znakowania. Jeżeli będą mieć Państwo dodatkowe pytania zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych konsultantów Biura Obsługi Klienta.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,728 Klientów
162,844 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku