• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Tampodruk – nowoczesność w kolorowym wydaniu

26 lutego 2016

W XV wieku Jan Gutenberg – niemiecki rzemieślnik – wynalazł ruchomą czcionkę. Opracował tym samym pierwszą na świecie metodę przemysłowego druku. To był nie tylko przełomowy moment w dziejach druku, ale także całej ludzkości. Druk ma szerokie zastosowanie obecnie w niemalże każdej dziedzinie życia. A to wszystko za sprawą jednego człowieka.

Czym jest druk?

Druk to nic innego, jak powielanie, kopiowanie tekstów czy grafik za pomocą rozmaitych technik. Druk odbywa się przy pomocy maszyn drukarskich, które umożliwiają przekładanie na dany materiał pożądanej przez nas grafiki lub tekstu.

Druk cyfrowy

Obecnie rozwój techniki i komputeryzacja zmieniły także obraz druku. Jego cyfryzacja pozwoliła na udoskonalenie oraz poszerzenie metod wykorzystywanych przy znakowaniu różnego rodzaju tworzyw. Druk cyfrowy jest współcześnie jedną z najbardziej nowoczesnych metod druku, która zapewnia jego nieskazitelność, niezwykłą precyzję oraz estetykę.

Tampodruk

Jest metodą druku wklęsłego. Dlaczego wklęsłego? Ponieważ miejsca drukujące położone są poniżej niedrukujących tworząc wgłębienia, za pomocą których w późniejszym etapie nanoszony jest druk. Tampodruk zawdzięcza swoją nazwę gładkiemu stemplowi – tamponowi – dzięki któremu nanoszony jest nadruk.

Tampodruk na głośniku dla Radia Eska

Schemat znakowania Tampodrukiem:

1. Naniesienie farby na matrycę.
2. Usunięcie nadmiaru farby z matrycy.
3. Przeniesienie farby na tampon.
4. Przeniesienie farby, za pomocą tamponu, na zadrukowywany przedmiot.

Tampodruk Kolorowy – Full color

Nowoczesne maszyny oraz najnowsza technologia pozwalają na stosowanie tampodruku kolorowego. Jako jedna z pierwszych firm na rynku oferujemy pełnokolorowy nadruk za pomocą tamponiarek na różnego rodzaju materiałach, takich, jak:

  • plastik,
  • ceramika,
  • metal,
  • guma,
  • szkło.

Dzięki metodzie tampodruku możemy znakować gadżety reklamowe: długopisy, kubki, breloki, czy pendrive. Nadruk full kolor pozwala na wierne odwzorowanie każdego rodzaju grafiki, czy logotypu firmy, na dowolnym przedmiocie. Bez obaw więc na wybranym przez siebie gadżecie, można umieścić kolorową grafikę, która będzie kolorystycznie współgrała z barwami firmy. Metodę tampodruku z powodzeniem można stosować zarówno na materiałach zakupionych w naszej firmie, jak i własnych nam powierzonych.
Jeśli chcesz uzyskać fantastyczny, trwały efekt na przedmiotach, które będą także wizytówką Twojej firmy, tampodruk jest idealnym rozwiązaniem.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku