• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Szycie odzieży na miarę dla biznesu – zalety i wyzwania

26 września 2023

Odzież szyta na miarę zawsze ma przewagę nad gotowymi projektami. Dzięki temu możemy stworzyć produkty, które idealnie leżą na pracownikach, a dodatkowo mamy zaprojektowane wyjątkowe ubrania, których nie będzie miał nikt inny. Jeżeli zastanawiasz się na stworzeniem własnej kolekcji odzieży dla pracowników powiemy sobie jak wygląda szycie odzieży oraz jak najlepiej się do tego przygotować.

Produkcja odzieży na zamówienie dla Twoich pracowników

Jak wspomnieliśmy wyżej, szycie ubrań daje przewagę nad gotową odzieżą, ponieważ możemy ją w pełni spersonalizować i dopasować do wizerunku naszej marki. Odzież będzie idealnie dopasowana do pracowników oraz nie będzie powtarzalna. Szycie odzieży pozwala na stworzenie oryginalnych wzorów, których nie można kupić w stacjonarnych sklepach czy hurtowniach. Jeżeli planujesz stworzyć odzież firmową od podstaw to w firmie Reflect oferujemy kompleksową usługę produkcji odzieży. Oprócz znakowania gotowych ubrań mamy także szwalnie odzieży. Nasza szwalnia zajmuje się produkcją odzieży na zamówienie od podstaw – projektujemy, szyjemy, wykańczamy. 

Produkcja odzieży na zamówienie dla Twoich pracowników

Konstruujemy szablony oraz przygotowujemy układy krojów, a także sublimujemy dzianiny pod zdefiniowany kolor Pantone. W naszej wzorcowni posiadamy również szereg materiałów, których kolor można wybrać z gotowej już palety. 

Szycie odzieży na miarę to doskonała okazja na stworzenie czegoś oryginalnego, czego nie można dostać w stałej ofercie sklepów. Dzięki takiemu projektowi możesz zapewnić swoim pracownikom wysokiej jakości ubrania, które na pewno przyciągną uwagę klientów. Twoje ubrania mogą być gładkie w jednym kolorze, albo w całości zadrukowane w zależności od wytycznych Twojej firmy. Wybór należy do Ciebie.

Możesz u nas szyć odzież na zamówienie, oznakować je wybraną metodą znakowania, ometkować swoim logo, a także zlecić jednostkowe pakowanie.  

Jak składać zamówienie na odzież szytą na miarę?

Proces na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowany, ale jeżeli wszystko ułożysz sobie w całość, na pewno będzie prościej. Dodatkowym ułatwieniem, jest skorzystanie z firmy która kompleksowo obsłuży Twoje zamówienie – od doradztwa, po projektowanie, szycie, drukowanie, dostarczenie. Dzięki temu produkcja pójdzie sprawnie i będziesz chętnie wracał z kolejnymi zamówieniami. 

Jak składać zamówienie na odzież szytą na miarę?

Zanim zaczniesz produkcję – oczywiście musicie mieć pomysł na ubrania firmowe. Warto, żeby projekt był oryginalny, tak żeby zachwycił Twoich pracowników oraz przyszłych klientów. Wzory musisz dopasować do specyfiki swojej branży oraz do określonych kolorów firmy. Dopracuj swoją odzież tak, żeby pasowała dla osób o każdym rozmiarze, a także pozwalała czuć im się komfortowo. Dodatkowo będziesz mógł zastanowić się nad formatem nadruków na Twojej odzieży, to ważny element własnej produkcji. Warto, żeby wasza odzież zawierała logo firmy, może jakieś hasła czy promujące grafiki. Oto kilka naszych wskazówek, które powinieneś wziąć pod uwagę, podczas produkcji:

 1. Punkt najważniejszy; koncepcja branży, logo firmy, wizualna identyfikacja (logo, slogan, kolorystyka).
 2. Wybór drukarni i szwalni, kontakt z konsultantami, omówienie szczegółów, wstępne wyceny, sprawdzenie jakości poprzez ocenę poprzednich realizacji.
 3. Zaprojektowanie swoich wzorów – szycie odzieży wymaga decyzji o formacie odzieży, musisz podjąć także decyzję z jakich materiałów zostaną wykonane produkty.
 4. Ustalenie wzorów na odzież – znakowanie jest tak samo ważne jak samo szycie. Jeżeli masz w głowie projekty, czas zapoznać się z dostępnymi metodami znakowania:
 • Sitodruk – bardzo trwała i stosunkowo tania metoda znakowania. Nadruki wykonywane są na maszynie sitodrukowej, bezpośrednio na odzieży. Druk farbami zazwyczaj plastizolowymi, ale jest także możliwość wyboru farb z efektami specjalnymi jak np. neonowymi. Trwałość oceniana jest na około 150 prań. Doskonała metoda dla wyższych nakładów, opłacalna od około 20-30 sztuk.
 • Termotransfer – metoda pośrednia do sitodruku. Nadruki w pierwszej kolejności wykonywane są na specjalnym papierze, później transferowane na odzież za pomocą pras przemysłowych. Metoda idealna do znakowania trudniej dostępnych miejsc, jak i do wykonywania metek na odzieży. Opłacalna również od około 20-30 sztuk.
 • Druk cyfrowy DTG – alternatywna technika względem sitodruku. Jest to również metoda druku bezpośredniego, która zapewnia wręcz fotograficzną jakość. Idealnie nadaje się do wydruku wielokolorowych projektów czy zdjęć. Dzięki braku konieczności wykonywania przygotowalni, możliwa jest personalizacja odzieży. Opłacalna już od 1 sztuki. Trwałość oceniana jest na około 150 prań, przy zachowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem.
 • Haft komputerowy – precyzyjna i najtrwalsza metoda znakowania, która nadaje ubraniom elegancki wygląd. Doskonały do znakowania polarów oraz koszul. Haft jest praktycznie niezniszczalny, więc posłuży na długo. Idealnie sprawdzi się do wyhaftowania eleganckiego logo firmy.
 • Folia flex i Folia flock – jednokolorowe folie termotransferowe wgrzewane bezpośrednio na odzież przy pomocy wysokiej temperatury. Folia flock pokryta jest meszkiem przypominającym w dotyku zamsz. Doskonałe dla niskich nakładów.
 • Folia flex lateksowa – alternatywna metoda względem folii flex i flock, która pozwala na wielokolorowy nadruk. Jedna z najnowocześniejszych technik znakowania odzieży posiadająca atesty bezpieczeństwa. Pozwala na personalizację. Opłacalna od jednej sztuki.
 • Sublimacja – stosowana na jasnych materiałach poliestrowych. Doskonale przepuszcza powietrze, dlatego nadaje się do znakowania odzieży sportowej. Metoda praktycznie niezniszczalna. Pozwala na personalizację, opłacalna od jednej sztuki.
 1. Wybór metek – możesz wszyć metki w swoją odzież np. żakardowe lub sublimacyjne. Istnieje także opcja wydrukowania metek np. termotransferem. Takie metki dodatkowo spersonalizują Twoją odzież i będą świadczyć o profesjonalizmie. Pomogą Ci w budowaniu świadomości marki wśród pracowników. 
 2. Konfekcja i pakowanie – możesz zlecić jednostkowe pakowanie w woreczki, nałożenie małych naklejek rozmiarowych na woreczki oraz ułożenie odzieży w kartonach wg rozmiarów. Jeżeli planujesz stworzyć odzież na “zapas” to na pewno ułatwi magazynowanie produktów.

 

To tyle z naszych podstawowych wskazówek. Mamy nadzieję, że pozwoli to Wam lepiej przygotować się do zamówienia. Jeżeli masz już plan w głowie to najważniejsza będzie rozmowa z doradcą, który pokieruje Cię odpowiednio, pomoże wybrać materiały i doradzi co będzie prezentować się lepiej. Zachęcamy do kontaktu.

Zalety szycia odzieży dla biznesu

 • Unikatowy charakter ubrań

Każdy element garderoby będzie jedyny w swoim rodzaju oraz dostosowany indywidualnie do pracownika

 • Indywidualne rozmiary

Odzież szyta na miarę. Projektujemy i szyjemy ubrania pod indywidualne wymiary. Dzięki temu przy eleganckiej odzieży unikniemy “wiszących” koszul

 • Oszczędność

Produkujemy i szyjemy odzież nawet od 1 sztuki, a koszt własnych ubrań jest niewiele wyższy od gotowych produktów.

 • Jakość na najwyższym poziomie

Wykorzystujemy wyłącznie wysokogatunkowe materiały, które klient dowolnie wybiera z dostępnej oferty.

 • Satysfakcja

Tworzysz coś całkowicie swojego, od podstaw na własnych zasadach.

 • Trwałość

Odzież szyta jest zazwyczaj o wiele trwalsza od koszulek z sieciówek. Twoja odzież może posłużyć pracownikom na lata.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,728 Klientów
162,844 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku