• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Szwalnia odzieży od kuchni – odkryj tajemnice produkcji ubrań

24 czerwca 2024

Szycie odzieży daje wiele możliwości. Możesz wyjść poza standardowe ramy, stworzyć coś czego nie posiadają inni. Jeżeli interesuje Cię ten sposób tworzenia ubrań przedstawimy dzisiaj tajemnice produkcji, czyli powiemy sobie jak działa szwalnia odzieży. Zapraszamy!

Działanie szwalni odzieży

W firmie Reflect oferujemy kompleksową usługę produkcji odzieży. Mamy w ofercie odzież z hurtowni, wiele metod znakowania oraz gadżety reklamowe, które również można oznakować. Mamy również szwalnie odzieży. Wykonujemy całą produkcję od podstaw – projektujemy, szyjemy, wykańczamy. Konstruujem y szablony, przygotowujemy układy krojów, a także sublimujemy dzianiny pod zdefiniowany kolor z palety Pantone. W naszej wzorcowni posiadamy również szereg materiałów, których kolor można wybrać z gotowej już palety. 

Działanie szwalni odzieży

Szwalnia odzieży pozwala na stworzenie czegoś oryginalnego, czego nie można dostać w stałej ofercie sklepów. Dzięki takiemu projektowi możesz zapewnić sobie klientów, którzy z chęcią inwestują w innowacyjne pomysły. Twoje ubrania mogą być gładkie w jednym kolorze, albo w całości zadrukowane. Wybór należy do Ciebie. 

Jednak nie tylko dla swojej firmy możesz tworzyć odzież od podstaw. Jeżeli planujesz stworzyć odzież dla siebie lub dla małej grupy osób, będziesz mógł w naszej szwalni dokładnie dopasować rozmiary, kolory czy dodać personalizowane nadruki. Oferujemy możliwość znakowania i szycia nawet od małego nakładu, więc spokojnie będziecie mogli przygotować oryginalny projekt dla swojej grupy znajomych lub drużyny sportowej.

Proces produkcji odzieży

Złożenie zamówienia rozpoczyna proces produkcji odzieży. Dzisiaj po kolei powiemy sobie jak wygląda cały proces produkcji od pierwszego kontaktu.

Polskie szwalnie przede wszystkim koncentrują się na indywidualnym podejściu, wysokiej jakości i elastyczności. Zaczyna się oczywiście od rozmowy. Spotykamy się, żeby omówić potrzeby i oczekiwania. Tworzone są szkice i projekty, które konsultujemy z zamawiającym. Klient dobiera do swojego zamówienia materiały, ewentualne dodatki, kolory czy nadruki. W szyciu odzieży od podstaw ważne jest stworzenie rozmiarówki, dlatego po wybraniu odpowiednich wymiarów są tworzone formy krawieckie, które zostaną użyte do wykrojów materiału. Rozpoczyna się produkcja. 

Proces produkcji odzieży

Wybrane materiały są przycinane zgodnie z przygotowanymi formami. Po takim przygotowaniu czas na szycie. Poszczególne elementy odzieży są ze sobą zszywane, a każdy etap przygotowywany jest z ogromną dbałością o szczegóły. Często odbywa się to w mniejszych partiach, żeby dokładnie monitorować proces. Po przygotowaniu przykładowych materiałów są one konsultowane z klientem. Po akceptacji rozpoczyna się końcowy etap produkcji czyli wykańczanie. Mogą być to detale do obróbki, albo przygotowanie odzieży do znakowania. Jeżeli klient wybrał metkowanie, przygotowywane są metki. Po zakończeniu procesu odzież jest prasowana i pakowana jednostkowo. Zabezpieczamy ją w kartonach przed transportem. Gotowy produkt jest wysyłany do klienta.

Jest kilka ważnych punktów podczas procesu tworzenia odzieży, na które należy zwrócić uwagę. Jako firma projektujemy nowe kroje i szablony ubrań, dostosowane do zamówień klienta. Szyjemy pod Twoje wytycznie z wybranymi materiałami. Twoja odzież może być oznakowana – posiadamy na miejscu drukarnie, która wykona dla Ciebie wszystkie dostępne na rynku metody znakowania (sitodruk, haft, druk DTG, sublimację, folię flex, flock, lateksową). Oprócz tego możesz wybrać metki – produkujemy metki żakardowe, transferowe, sublimacyjne lub flexowe. U nas także przemetkujesz odzież. Dodatkowo możesz też ozdobić swoją odzież lub gadżety poprzez naszywki gumowe, haftowane, a także przywieszki czy etykiety kartonowe. Na sam koniec spakujemy dla Ciebie Twoje zamówienie zgodnie z wytycznymi. Cały proces produkcji odbywa się w naszej firmie, a przez zamówienie przeprowadzi Cię nasz doświadczony konsultant, który pomoże i doradzi w każdej kwestii dotyczącej produkcji.

Jak rozpocząć współpracę ze szwalnią odzieży?

Wszystko musi mieć swój początek. Tak samo współpraca, jak i produkcja ubrań. Pomysł zaczyna się w Twojej głowie, a później przekładasz na rzeczywistość. Od czego zaczynamy? Rozeznaj się w rynku. Wybierz szwalnię, która sprosta Twoim wymaganiom. Zobacz jakie mają realizacje oraz co oferują. Jak już wspomnieliśmy polska firma Reflect, posiada własną drukarnię oraz szwalnie, co zapewnia kompleksową usługę własnej produkcji ubrań. Możesz stworzyć ubrania, oznakować je wybraną grafiką, dodać metki zarówno wszyte lub nadrukowane, jak i takie kartonowe. Pomożemy Ci zaprojektować Twoją kolekcję od podstaw.

Kiedy zdecydujesz się na wybór drukarni, odpowiedz sobie na pytania co dokładnie chcesz wykonać. Koszulki, sukienki, bluzy? Z jakich materiałów? Bawełna, poliester, czy może mieszane np. bawełna z domieszką elastanu? Wszystko to będzie zależeć od tego co chcesz uszyć. Później gdy zaprojektujesz wzory, możesz zacząć myśleć o nadrukach. Należy dobrać odpowiednią metodę znakowania, a pod nią zaprojektować grafikę wg. wymagań. Czas zdecydować o szczegółach – warto pomyśleć o produkcji koszulek z własną metką – zastanów się, czy chcesz mieć wszywane metki, czy może nadrukowane? A metki kartonowe? Kiedy masz już zarys swojej produkcji, będziesz wszystko konsultował z drukarnią. My doradzimy Ci w kwestiach, w których będziesz miał wątpliwości.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,728 Klientów
162,844 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku