• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Różnica między karuzelą sitodrukową automatyczną a ręczną

3 października 2017

Sitodruk to najstarsza technika znakowania, która początkowo służyła do znakowania kimon. Dodatkowo jest jedną z najtrwalszych technik, co z kolei wpływa na jej popularność w przeszłości, jak i w teraźniejszości. Dzisiaj jednak skupimy się na karuzelach sitodrukowych, które mogą być ręczne lub automatyczne. Zastanowimy się nad różnicami pomiędzy nimi i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, która z nich jest wydajniejsza.

Karuzele sitodrukowe

Najprościej mówiąc karuzele sitodrukowe, to maszyny, które pozwalają przenieść drukowany obraz z sita bezpośrednio na podłoże drukowe (tekstylia, gadżety itd.). Są skonstruowane tak, aby przenosić obraz z jak największą precyzją. Na rynku jest jednak wiele maszyn, które się różnią. Inaczej działają karuzele, które przenoszą nadruk na płaskie powierzchnie, a inaczej takie, które są skonstruowane tak, aby umożliwić druk na powierzchniach cylindrycznych. Znaczna różnica w działaniu karuzeli sitodrukowych uzależniona jest również od tego, czy są napędzane ręcznie, czy za pomocą serwonapędów. Pojawia się więc pytanie – jaka jest różnica między karuzelami ręcznymi, a automatycznymi?

maszyna do sitodruku

Porównanie karuzeli sitodrukowej ręcznej i automatycznej

Porównaliśmy dwa rodzaje karuzeli do sitodruku, które mają podobne parametry, z tym, że jedna z nich jest w pełni zautomatyzowana, druga natomiast jest ręczna. Obydwie specjalizują się w znakowaniu tkanin poliestrowych oraz bawełnianych.

  • Lighting / Thunder – karuzela przeznaczona do druku szerokiej gamy odzieży napędzana manualnie. Karuzela ta jest wyposażona w trójstopniowy system mikroregulacji położenia sita, system stabilizacji ramy oraz regulowany system napięcia sprężyn. Prasa ta jest dedykowana do wykonywania profesjonalnej pracy na odzieży. Konstrukcja urządzenia jest również niezwykle solidna.
  • Titan – automatyczna karuzela sitodrukowa, która pochodzi od tego samego producenta, co pierwszy bohater naszego artykułu. Karuzela ta pozwala nam pracować bardzo wydajnie, ponieważ dzięki niej można uzyskać, aż 1000 nadruków na godzinę! Karuzela jest zaprojektowana tak, aby ułatwić wielogodzinną pracę. Prasa w tym modelu jest w pełni zautomatyzowana i odbywa się poprzez wewnętrzne oprogramowanie i dotykowy wyświetlacz.

ręczny sitodruk

Różnica pomiędzy karuzelą manualną, a zautomatyzowaną

Karuzela automatyczna pozwala na większą wydajność, dlatego doskonale się sprawdzi w dużych drukarniach tekstylnych. Automatyczna karuzela wpływa bezpośrednio na wygodę pracy drukarzy. Warto wspomnieć o tym, że karuzele automatyczne, w porównaniu z ręcznymi zdecydowanie obniżają koszt pracy, ale czy karuzele automatyczne są dla wszystkich? Niekoniecznie. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z sitodrukiem lub Twoja firma należy do mniejszych, to doskonale sprawdzi się w takiej sytuacji karuzela ręczna, która nie odbiega od tych automatycznych pod względem jakości wykonywanych nadruków.

jeżeli nie masz zaplecza w postaci sitodruku ręcznego lub zautomatyzowanego, skorzystaj z naszej oferty, w której oferujemy znakowanie techniką sitodruku pod adresem https://www.reflect.pl/sitodruk.html

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku