• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Rodzaje farb specjalnych w sitodruku

13 września 2017

Ostatnio pisaliśmy o tym, że sitodruk jest uniwersalną metodą, którą oznakujemy nie tylko odzież, ale również wiele innych przedmiotów wykonanych z różnorodnych materiałów. Teraz natomiast przyszedł czas na pokazanie tego, jakie efekty możemy uzyskać dzięki użyciu farb specjalnych do druku sitowego. Sitodruk daje nam nieograniczone możliwości w nadruku. Po pierwsze, dlatego że doskonale oddaje wielokolorowe nadruki, a po drugie, dlatego że istnieje wiele farb, dzięki którym stworzymy niesamowite efekty. Chcesz dowiedzieć się, jakie dokładnie efekty możesz uzyskać dzięki farbom specjalnym do sitodruku? W takim razie zapraszamy do lektury.

farba złota w sitodruku

Rodzaje farb wykorzystywanych do sitodruku

Ta metoda cechuje się szeroką możliwością wyboru odpowiedniej farby, do farb sitodrukowych należą:

 • Farby silikonowe – najbardziej popularne w znakowaniu bielizny oraz pończoch. Ten rodzaj farby, jak sama nazwa mówi w dotyku przypomina silikon.
 • Farby wodne – jedne z najpopularniejszych farb wykorzystywanych do znakowania za pomocą tej metody. Ważne jest to, że możemy nimi oznakować tkaniny syntetyczne oraz naturalne.
 • Farby plastizolowe – ten rodzaj farb do sitodruku cechuje się przede wszystkim bardzo dużą elastycznością
 • Farby rozpuszczalnikowe – jeśli chcesz oznakować tkaniny wykonane z poliestru lub nylonu albo materiały lakierowane, sztuczne tworzywa oraz papier, to ten rodzaj farb nada się perfekcyjnie.
 • Farby specjalne – jest to rodzaj farb, które dają niesamowite efekty. Należą do nich między innymi farby odblaskowe, fotochromowe, puchnące oraz farby fosforyzujące. To właśnie na tym rodzaju farb skupimy się dzisiaj najbardziej.

farba puchnąca sitodruk

Jakie efekty uzyskamy dzięki farbom specjalnym do sitodruku?

 • Farby odblaskowe – jest to rodzaj farb, które „świecą w ciemności”, w normalnym świetle przyjmują zwykły kolor – zielony, żółty, różowy, natomiast w ciemności są bardzo dobrze widoczne.
 • Farby fosforyzujące– są to farby, które cechują się swoim rzucającym się w oczy neonowym kolorem. Odbijają światło, które pada na nadruk. Farby te doskonale sprawdzą się na koszulkach firmowych oraz detalach w naszym nadruku.
 • Farby fotochromowe – ten rodzaj farb do sitodruku możemy nazwać inaczej farbami fluorescencyjnymi. Można dzięki nim uzyskać takie efekty, jak złoty i srebrny nadruk oraz efekt lustrzany.
 • Farby pulchnące – używane najczęściej do podkreślenia detali w nadruku, dają efekt niemal „3D”. Nadają się perfekcyjnie, jeśli zależy nam na uzyskaniu efektów specjalnych w naszym nadruku.

efekt wodny i farby neonowe w sitodruku.

Sitodruk daje niesamowite efekty!

Sitodruk sprawdza się perfekcyjnie, jeśli chcemy, aby koszulki wyglądały oryginalnie i nietypowo, sprawdza się również przy klasycznych nadrukach. Natomiast warto pamiętać o tym, że ta metoda ma bardzo dużo farb specjalnych, które dają niesamowite efekty. Złote, srebrne, wypukłe, neonowe czy farby dające efekt wody, to tylko niektóre z nich! Szukając nietypowych rozwiązań dla odzieży reklamowej, warto sięgnąć po sitodruk.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku