• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Projektowanie koszulek w praktyce – co warto wiedzieć?

15 października 2019

Jeżeli planujesz zlecić wykonanie odzieży z nadrukiem czeka Cię kilka rzeczy do wykonania. Dużo rzeczy zależy od tego dla kogo będą przeznaczone koszulki. Czy będzie to odzież do Twojego sklepu, czy będzie to pojedyncza koszulka dla Ciebie, czy też będzie to odzież dla pracowników? W dalszej części pomożemy przygotować się do tego jak wykonać dla nas projekt takiej odzieży.

Jaka odzież?

W pierwszej kolejności po określeniu celu wykonania koszulek musimy wybrać odzież. W ofercie naszej hurtowni OpenWear znajduje się ponad 700 wzorów koszulek. Przy takim wyborze, ciężko zdecydować się na idealny model. Na najlepszą koszulkę składa się wiele czynników. Chcemy pokazać na co najlepiej zwracać uwagę.

O jakości odzieży nie świadczy gramatura. Ma natomiast znaczenie przy wyborze poszczególnej metody znakowania odzieży. Jeżeli chcesz nanieść haft komputerowy warto pomyśleć o koszulkach o gramaturze przynajmniej 200 g/m2.

Warto zwrócić uwagę na skład odzieży. Najlepsze będą koszulki o 100% bawełnie. Przy domieszkach poliestru, czy elastanu niektóre metody mogą być niedostępne. Ważny będzie też rodzaj bawełny. Taką informację można sprawdzić w opisie produktu – mamy do wyboru bawełnę czesaną i połczesaną. Bawełna czesana będzie lepiej sprawdzać się przy nadrukach wykonanych metodą druku cyfrowego. Uzyskamy dzięki temu jeszcze żywsze kolory grafiki.

Jaka metoda znakowania?

Do wyboru mamy 8 metod znakowania. Dobór zależy od następujących czynników:
– projekt,
– nakład,
– rodzaj i materiał odzieży,
Jeżeli planujesz duży nakład w pełnych kolorach, proponujemy wykonać sitodruk. Jeżeli natomiast chcesz wykonać mniejszy full colorowy nakład zalecamy druk cyfrowy DTG. Dla większych nakładów dobry będzie także haft komputerowy oraz termotransfer. Opłacalne od jednej sztuki będą różne rodzaje folii i sublimacja.

Jak przygotować projekt?

Przygotowanie projektu graficznego jest zależne od wybranej metody znakowania. Dla części metod konieczny jest plik wektorowy, a dla części możemy drukować z bitmapy. Jak to rozpoznać?

Metody do których potrzebny jest wektor:
• sitodruk
• termotransfer
• folia flex, flock, lateks
• haft komputerowy,

Metody do druku bitmapą:
• druk cyfrowy
• folia lateksowa (optymalnie)
• sublimacja

Poniżej przedstawiamy grafiki które pomogą podczas przygotowania projektu (od lewej dla wektorów oraz bitmap). Określają jakie parametry będą sprawdzane w pliku:

Grafika Wektorowa:

jak-przygotowac-plik-do-druku-wektor

Grafika rastrowa/bitmapa:

jak-przygotowac-plik-do-druku-bitmapa

W razie wątpliwości można kontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta, który pomoże w sprawdzeniu czy grafika jest odpowiednia, a w wypadku problemów istnieje możliwość skorzystania z pomocy naszego studia graficznego.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,220 Klientów
160,060 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku