• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Projektowanie koszulek – od czego zacząć?

24 marca 2021

Planując rozpoczęcie projektowania koszulek możesz być pewien, że czeka Cię kilka rzeczy do wykonania. Przygotowując się do tego odpowiednio, samo zamówienie pójdzie dużo sprawniej. Przede wszystkim wiele zależy od tego dla kogo będą przeznaczone koszulki. Czy będzie to odzież do Twojego sklepu, czy będzie to pojedyncza koszulka dla Ciebie, czy też będzie to odzież dla pracowników? W dalszej części pomożemy przygotować się do tego jak zaprojektować koszulki.

Pomysł, projekt, realizacja

Na początku był pomysł. Później człowiek musi rozpocząć przygotowania do złożenia zamówienia w drukarni. Projektowanie koszulek nie musi być trudne, ważne żeby zwracać uwagę na kilka podstawowych rzeczy. W pierwszej kolejności po określeniu celu wykonania koszulek musimy wybrać odzież. W ofercie naszej hurtowni OpenWear znajduje się ponad 700 wzorów koszulek. Przy takim wyborze, ciężko zdecydować się na idealny model. Na najlepszą koszulkę składa się wiele czynników. Sprawdźmy na co najlepiej zwracać uwagę.

O jakości odzieży nie świadczy gramatura. Ma natomiast znaczenie przy wyborze poszczególnej metody znakowania odzieży. Jeżeli chcesz nanieść haft komputerowy warto pomyśleć o koszulkach o gramaturze przynajmniej 200 g/m2.

Warto zwrócić uwagę na skład odzieży. Najlepsze będą koszulki o 100% bawełnie. Przy domieszkach poliestru, czy elastanu niektóre metody mogą być niedostępne. Ważny będzie też rodzaj bawełny. Taką informację można sprawdzić w opisie produktu – mamy do wyboru bawełnę czesaną i połczesaną. Bawełna czesana będzie lepiej sprawdzać się przy nadrukach wykonanych metodą druku cyfrowego. Uzyskamy dzięki temu jeszcze żywsze kolory grafiki.

Projektowanie koszulek samemu

Pytasz jak zaprojektować koszulkę? Jak masz już wybraną odzież należy wybrać metodę znakowania. Ważne jest żebyś podczas wyboru miał już zaprojektowaną grafikę. Dla wielu metod ważna jest ilość kolorów nadruku a dla wszystkich wymiar znakowania. Nie mając projektu wycena będzie tylko orientacyjna. 

Do wyboru mamy 8 metod znakowania. Dobór zależy od następujących czynników; projektu, nakładu, rodzaju i materiału odzieży.

Jeżeli planujesz duży nakład w pełnych kolorach, proponujemy wykonać sitodruk. Jeżeli natomiast chcesz wykonać mniejszy full colorowy nakład zalecamy druk cyfrowy DTG. Dla większych nakładów dobry będzie także haft komputerowy oraz termotransfer. Opłacalne od jednej sztuki będą różne rodzaje folii i sublimacja.

Jak zaprojektować koszulkę z nadrukiem

Przygotowanie projektu graficznego jest zależne od wybranej metody znakowania. Dla części metod konieczny jest plik wektorowy, a dla części możemy drukować z bitmapy. Jak to rozpoznać?

Metody do których potrzebny jest wektor:

 • sitodruk
 • termotransfer
 • folia flex, flock, lateks
 • haft komputerowy,

Metody do druku bitmapą:

 • druk cyfrowy
 • folia lateksowa (optymalnie)
 • sublimacja

Jeżeli nie wiesz czy Twój plik spełnia wymagania, tutaj sprawdzisz czy plik jest dobrze przygotowany do druku.

Teraz gdy znasz już podstawowe punkty które należy spełnić – zrób własną koszulkę i pochwal się znajomym. W razie wątpliwości do przygotowania projektu można kontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta, który pomoże w sprawdzeniu czy grafika jest odpowiednia, a w wypadku problemów istnieje możliwość skorzystania z pomocy naszego studia graficznego.

 

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku