• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Print on demand – co to za usługa i jakie produkty obejmuje?

13 stycznia 2023

Słyszałeś kiedyś o POD? O print on demand co to dokładnie znaczy? To tak zwany druk na żądanie. Jest to technologia druku i proces biznesowy w którym produkty nie są drukowane, dopóki firma nie otrzyma zamówienia od klienta. Pozwala to na produkowanie w małych ilościach, bez konieczności produkcji całego nakładu od razu. Jakie ma to zastosowanie w drukowaniu odzieży i na czym polega ta usługa?

Print on demand co to takiego?

Druk na żądanie to technologia drukowania i proces biznesowy, w którym produkty nie są wykonane, dopóki firma nie otrzyma zamówienia, umożliwiającego przygotowanie pojedynczych lub małych ilości. Jest to świetna forma dla przedsiębiorców, którzy nie chcą od razu inwestować dużych pieniędzy w start biznesu. Do korzystania z POD konieczne jest założenie sklepu internetowego, który będzie połączony z naszą drukarnią Reflect. W momencie kiedy klient złoży zamówienie, które trafi do nas po API – rozpocznie się produkcja. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie ma konieczności tworzenia całego nakładu zamówienia od razu oraz nie trzeba przejmować się magazynowaniem produktów. Dodatkowo daje to możliwość testowania wzorów, wrzucenia dużej ilości produktów, nie tylko koszulek, ale także gadżetów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziesz mógł ocenić, które wzory najlepiej się sprzedają i w które warto zainwestować.

Druk na żądanie – skorzystaj z Selino.pl

W firmie Reflect posiadamy dedykowane rozwiązanie na usługę print-on-demand. Selino.pl to nasza platforma dzięki której będziesz mógł otworzyć swój własny sklep zupełnie za darmo. Posiadamy własny stok setek produktów gotowych do zadrukowania. Wystarczy, że dodasz własne wzory na naszych produktach i zaczniesz je reklamować. W momencie kiedy klient złoży zamówienie na Twój produkt, trafi on przez API do naszego systemu i my wyprodukujemy zamówienie które wyślemy bezpośrednio do klienta. Nie ponosisz żadnych kosztów po drodze. Zarabiasz na prowizji. Selino.pl to najlepsze rozwiązanie dla rynku Print on Demand w Polsce. Poznaj możliwości platformy już dziś!

Zalety i wady druku na żądanie

Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie “print on demand co to takiego?” to teraz porozmawiamy sobie o zaletach i wadach druku na żądanie. Dzięki temu będziesz mógł lepiej ocenić, czy taki rodzaj produkcji jest odpowiedni dla Twojego biznesu.

ZALETY

 • Łatwe przygotowanie nowych produktów – wystarczy za pomocą kreatora stworzyć nowy produkt i dodać na stronę. Kreator Selino jest bardzo intuicyjny, więc każdy poradzi sobie ze stworzeniem wzoru. Dzięki współpracy z drukarnią, po złożeniu zamówienia, nowy produkt zostanie wydrukowany na zamówienie.

 • Możliwość stworzenia wielu kolekcji jednocześnie na różnego rodzaju produktach – możesz oznakować zarówno ubrania jak i gadżety.

 • Nie musisz dbać o zatowarowanie sklepu, wszystkim zajmuje się drukarnia. Od produkcji, po wysyłkę do klienta.

 • Twoim zadaniem jest wyłącznie tworzenie produktów i reklamowanie go w sieci.

 • Automatyzacja – jak wspomnieliśmy, większością procesów zajmuje się drukarnia.

 • Tanie rozwiązanie na stworzenie własnej marki odzieżowej – jeżeli prężnie działasz w social mediach, np. na YouTubie, Tiktoku czy Instagramie, możesz stworzyć specjalną kolekcję dla swoich widzów.

 • Możliwość ustawienia własnej prowizji na sklepie – otrzymasz środki ze sprzedaży takie jak sam ustaliłeś.

 • Szybka wysyłka – Twoi klienci nie będą czekać jak na zamówienia z Chin – czasem realizacja może trwać nawet do 24h!

 • Brak inwestycji – nie musisz wydać pieniędzy na produkcję całego nakładu zamówienia – nie musisz też opłacać magazynu,

 • Początek wielkiego biznesu – dzięki POD możesz rozeznać się na rynku, sprawdzić jakie wzory czy produkty odniosły sukces. Po takiej analizie, możesz zdecydować się na inwestycję w biznes.

WADY

 • Niektóre wzory mogą być niemożliwe do wydrukowania – czasem mamy pomysł, który wymaga więcej wkładu – przy standardowej możliwości znakowania, niektóre pomysły nie będą możliwe do ustawienia przez kreator,

 • Same tworzenie sklepu to nie wszystko – warto posiadać jakieś umiejętności marketingowe oraz projektowe. Konieczne jest reklamowanie sklepu, więc musisz zapoznać się z działaniami w social media, żeby Twoje reklamy były skuteczne i docierały do Twojej grupy odbiorców. Do projektowania nadruków, musisz także zasięgnąć wiedzy graficznej. Samo dodanie w kreatorze* nie wystarczy, należy mieć odpowiednio przygotowane pliki, jeśli Twoje wzory mają być oryginalne. Pliki do druku muszą być przygotowane poprawnie, żeby nadruk wyglądał dobrze.

 • Nie możesz w każdej chwili wypłacić środków uzbieranych na koncie. W zależności od wybranej platformy, zasady wypłacania prowizji są inne (np. konieczność osiągnięcia konkretnej kwoty). Zapoznaj się z nimi, przed założeniem konta.

*na Selino.pl znajdziesz kreator tekstu, bank zdjęć czy clipartów – z tego możesz skorzystać bez żadnej znajomości grafiki czy bez konieczności posiadania osobnych programów.

Dlaczego warto wybrać firmę Reflect do współpracy POD?

frirma reflect

Do każdej współpracy podchodzimy wyjątkowo elastycznie, dlatego dajemy możliwość wyboru zakresu usług. Możemy świadczyć usługi polegające wyłącznie na wykonywaniu nadruków (najczęściej DTG, sublimacja lub haft) lub odzieży fullprint, ale jeśli jest taka potrzeba to również możemy wysyłać zamówienia bezpośrednio do osób zamawiających, prowadzić Obsługę Klienta oraz obsługę po sprzedażową (wymiany, zwroty i reklamacje). Oprócz takich działań, oferujemy także specjalną platformę Selino.pl, która pozwoli na samodzielne tworzenie swoich produktów bez pośredników.

Firma Reflect zapewnia:

 • Szybki druk print-on-demand

 • Najwyższa jakość

 • Do 3 tys. nadruków na dobę

 • Wysokie stany magazynowe

 • Szeroki asortyment odzieży i gadżetów

 • Brak pośredników

Jeżeli jesteś zainteresowany taką współpracą, masz dodatkowe pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami, a my postaramy się pomóc w podjęciu decyzji. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w dni robocze, a skontaktujesz się za pomocą telefonu, maila czy czatu na stronie. Zapraszamy!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku