• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Pranie odzieży ze znakowaniem – sitodruk i DTG jaka jest różnica?

4 listopada 2016

W statystycznym polskim domu bywa tak, że praniem zajmuje się kobieta. Oczywiście tylko statystycznie! Nie chcemy uwłaczać Panom, w przeciągu ostatnich kilkunastu lat większości udało się poskromić to zmechanizowane urządzenie.. Samo włączenie prania z klasyczną gładką odzieżą nie jest kłopotliwe, problem zaczyna się w sytuacji, kiedy do wyprania mamy odzież ze znakowaniem.

Znakowanie znakowaniu nierówne!

Zacznijmy od tego, że każde znakowanie nie jest takie samo. Samych metod znakowania w ofercie naszej firmy jest osiem. Nie trudno się domyśleć, że każdy nadruk może być wrażliwy na inny czynnik zewnętrzny. Dlatego warto pamiętać, że wytyczne dotyczące prania należy dostosować do metody, którą został wykonany nadruk np. na koszulce.  Dzisiaj skupimy się na dwóch technologiach, które szczególnie lubią nasi klienci, Sitodruk oraz druk cyfrowy DTG.

Pranie odzieży ze znakowaniem - sitodruk i DTG

Jak prać sitodruk?

Zaczniemy od sitodruku, który jest bardzo łatwym i przyjemnym materiałem, jeśli chodzi o pranie. Po pierwsze nie straszne mu temperatury, możesz spokojnie prać go w programach z temp. 30 – 50 C°, pamiętaj jednak by wirowanie nie było wyższe niż 800 obrotów na minutę. To duże ułatwienie, bo przedział jest szeroki, a przy znakowaniu rzadko się to zdarza. Nadruk powinien spokojnie wytrzymać nawet do 100 prań. O czym jeszcze należy pamiętać, kiedy chcemy wyprać nadruk zrobiony za pomocą sitodruku?

  • By przedłużyć żywotność nadruku najlepiej prać go na lewej stronie.
  • Nie należy prasować samego nadruku! Nawet wtedy, kiedy koszulka jest wywrócona na lewą stronę. Jeśli jednak musisz to zrobić, to zmniejsz temperaturę żelazka i prasuj tylko na lewej stronie.
  • Nie używaj detergentów, wybielaczy i silnych środków chemicznych. Mogą one wywołać reakcje chemiczne, które negatywnie wpłyną na trwałość nadruku.
  • Odzieży oznakowanej sitodrukiem nie susz w suszarce bębnowej oraz nie pierz chemicznie.

Pranie odzieży ze znakowaniem - sitodruk i DTG

Jak prać nadruki DTG?

Tutaj wskazania są bardziej restrykcyjne niż w przypadku sitodruku. Standardowo odzież pierzemy na lewej stronie, jednak wyłącznie w temperaturze 30C° przy maksymalnie 600 obrotach na minutę. Również nie prasujemy bezpośrednio nadruku, jeśli już musimy, to włącznie na lewej stronie i przy niższej temperaturze. Odzież z nadrukiem stworzonym za pomocą technologii DTG powinna dobrze prezentować się do 50 prań, oczywiście przy stosowaniu się do powyższych zaleceń. O czym jeszcze powinieneś pamiętać? Pod żadnym pozorem nie pierz takiej odzieży chemicznie oraz nie susz w suszarkach bębnowych. Jeśli zastosujesz się do wytycznych, możesz mieć pewność, że Twój nadruk będzie bardzo dobrze wyglądał przez długi czas.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,233 Klientów
160,084 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku