• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Czy w Poznaniu można wykonać skomplikowany sitodruk na koszulkach?

19 lipca 2019

Nadruki na odzieży wykonane metodą sitodruku mogą wyglądać bardzo ciekawie, dzięki różnym rodzajom dostępnych na rynku farb klasycznych oraz takich z specjalnym efektem. Oprócz ładnego wyglądu, takie grafiki są też bardzo trwałe. Czy jednak w każdej drukarni wykonamy takie znakowanie? Właśnie dlatego dzisiaj zadamy sobie pytanie czy w Poznaniu możliwy jest taki skomplikowany nadruk.

Jeżeli wysyłając zapytanie do drukarni o druk sitodrukiem np. farbą puchnącą i otrzymałeś odpowiedź, że taki rodzaj jest niedostępny lub bardzo niekorzystny cenowo, zdecydowanie powinieneś odezwać się do naszego Biura Obsługi Klienta. W poznańskiej firmie Reflect wykonujemy wszelkie znakowania sitodrukiem i mówiąc kolokwialnie- żaden rodzaj efektów farby nie jest nam straszny.

Dlaczego sitodruk?

W pierwszej kolejności przypomnimy czym jest znakowanie sitodrukiem. Jest to technika, która posiada wyjątkowo długą tradycję. Wywodzi się z Dalekiego Wschodu i jest stosowany od tysięcy lat. Za twórców uznaje się Japończyków. Znakowanie wykonywane jest za pomocą specjalnych naświetlonych sit i farb sitodrukowych – w naszej firmie wykorzystujemy m.in.:

 • farby plastizolowe – klasyczne,

 • farby wodne,

 • farby puchnące,

 • farby złote / srebrne,

 • farby z domieszką brokatu,

 • farby wywabowe,

 • farby fluorestencyjne,

 • farby rozpuszczalnikowe – na poliester,

Kolorystyka dla pełnych kolorów dobierana jest z palety PANTONE Solid Coated. Farby sitodrukowe mogą być kryjące lub częściowo kryjące, co umożliwia otrzymanie nadruków o dużej intensywności kolorów. Jest to szczególnie istotne dla osób, które chcą uzyskać żywe kolory.

Jeżeli chodzi o trwałość to przy stosowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem, nadruk powinien starczyć na około 100-150 prań.

Sitodruk to metoda idealna, zarówno w przypadku materiałów poliestrowych, jak i tych wykonanych z bawełny. To idealne rozwiązanie dla osób planujących zamówienie powyżej 30 sztuk. Cena uzależniona jest od nakładu oraz kolorów użytych w projekcie.

Ciekawostką jest fakt, że sitodrukiem można znakować nie tylko odzież. Wykorzystanie sitodruku jest bardzo szerokie. Tą metodę stosuje się także na drewnie, papierze czy ceramice.

Czy wykonamy skomplikowany nadruk?

Odpowiedź jest prosta – zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby spełnić Twoje oczekiwania dotyczące efektu znakowania. Na początek małą część naszych możliwości można zobaczyć na zdjęciach w dziale realizacje.

Oprócz tego próbki można zobaczyć w siedzibie firmy w Poznaniu lub napisać do nas o przygotowanie zestawu próbek druku sita z poprzednich realizacji, a wyślemy je w każde miejsce w Polsce.

Efekty możemy łączyć – np. można zdecydować się na wykonanie grafiki klasycznym kolorem, gdzie niektóre elementy będą „puchnące”, a niektóre np. złote. Jeżeli nie masz pewności czy dana grafika nadaje się do wykonania lub czy Twoja koncepcja jest możliwa, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi, a na pewno otrzymasz kompleksowe doradztwo.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku