• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Poznaj techniki sublimacji, bo to najtańsza metoda znakowania!

19 października 2020

Znakowanie metodą sublimacji to jedna z ciekawszych metod dostępnych na rynku. Jest bardzo trwała i daje niesamowite efekty. Dodatkowo jest też bardzo opłacalna. W dzisiejszym artykule opowiemy sobie o tej technice i sprawdzimy czy faktycznie jest najtańsza.

Na czym polega sublimacja?

Druk sublimacyjny to technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji. Wydruk wykonywany jest specjalnymi tuszami, nanoszony na papier sublimacyjny (transferowy), a następnie za pomocą pras do sublimacji o wysokiej temperaturze przenoszony jest na odzież która jest wykonana z poliestru lub posiada powłokę poliestrową.

Sublimacja to najtrwalsza metoda znakowania, nadruk nie utraci na jakości, nawet po wielu praniach. Ponieważ koszulki sportowe będą na pewno często prane – taki nadruk będzie idealnym rozwiązaniem.

Nadruk wykonywany jest przy pomocy tuszy sublimacyjnych. Są to w rzeczywistości barwniki, które wiążą się wyłącznie z włóknami poliestrowymi. Podczas dociskania kalki do produktu w prasie przemysłowej barwnik zostaje podgrzany, dochodzi do dwóch istotnych procesów: barwnik zmienia swój stan skupienia bezpośrednio ze stałego na gazowy, a włókna poliestrowe tkaniny otwierają się i przyjmują barwnik, który przenika do ich wnętrza zamiast osadzać się na powierzchni, co ma miejsce w przypadku innych metod nanoszenia grafik na produkt. Kiedy działanie wysokiej temperatury ustaje, włókna ponownie się zamykają, trwale przyjmując barwnik sublimacyjny. Efektem końcowym procesu jest wyrazisty obraz „wdrukowany” w koszulkę – który jest niewyczuwalny w dotyku.

Nadruki wykonywane są w kolorystyce CMYK dlatego plik do druku przygotuj właśnie w tej kolorystyce. Grafika może być bitmapą natomiast musi być w wysokiej jakości – przynajmniej 300 dpi przy wymiarze 1:1 (czyli wymiarze rzeczywistym). Wówczas uzyskamy na odzieży niesamowity efekt i wysoką jakość. Przy przygotowaniu grafiki należy pamiętać, żeby projekt nie zawierał żadnego białego elementu – w sublimacji nie można go wydrukować. Wówczas gdy mamy biały element w nadruku – zostanie on zastąpiony kolorem białej koszulki.

Przykłady sublimacji można zobaczyć w siedzibie naszej firmy w Poznaniu po wcześniejszym umówieniu wizyty. Możemy także przygotować dla Ciebie darmowe próbki i wysłać je w dowolne miejsce w Polsce.

Ile kosztuje sublimacja?

Wszystko wygląda wyśmienicie, jednak ile tak naprawdę kosztuje to znakowanie? Musimy pamiętać, że cena zawsze zależna jest od wielu czynników. Na koszty wpływa wielkość zamówienia, wielkość znakowania oraz rodzaj odzieży. Nie ma stałej ceny dla wszystkiego. Dla jasności, polecamy skorzystać z naszej tabelki porównującej ceny znakowania.

Poniżej przedstawiamy kilka opcji cenowych:

  1. T-shirt z nadrukiem do 200 cm2, w nakładzie 200 sztuk – 3,27 zł/netto sztuka*

  2. Bluza z nadrukiem do 300 cm2, w nakładzie 100 sztuk – 3,88 zł/netto sztuka*

  3. Czapki z nadrukiem do 100 cm2, w nakładzie 500 sztuk – 2,27zł/netto sztuka*

Ceny są różne i wiele czynników wpływa na zmianę. Polecamy korzystać z naszego kalkulatora na stronie Reflect, wówczas można szybko przygotować kalkulację dla wielu nakładów, wielkości i rodzajów. W razie wątpliwości zawsze polecamy skorzystać z pomocy naszych doświadczonych konsultantów z Biura Obsługi Klienta.

* podane w artykule ceny na dzień 16.10.2020 – nie jest to wiążąca oferta.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

66,765 Klientów
159,220 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku