• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Porównanie Sitodruku i Druku Cyfrowego

26 lutego 2016

Dlaczego ring? Porównanie dwóch metod znakowania odzieży skojarzyło nam się z walką bokserską. W przeciwieństwie jednak do bokserów walczących na ringu, w tej walce nie ma wygranych i przegranych w ostatecznym podsumowaniu. Czasami na prowadzenie wysuwa się druk cyfrowy, innym razem bije go na głowę sitodruk. Kto jest wygranym w jakich sytuacjach? Przeczytajcie…

Sitodruk

Podobnie, jak sławni bokserzy – Kliczko czy Gołota – Sitodruk jest bardzo popularny, niezwykle wytrzymały i odporny. Nadruk na różnego rodzaju materiałach osiągany jest w tej metodzie przy pomocy sit, które poprzez mnóstwo małych otworów przepuszczają farbę bezpośrednio na materiał. 

Sitodruk puchnący na bluzach bawełnianych dla KKS Lech Poznań

Sitodruk jest w stanie uzyskać efekty specjalne na odzieży, takie, jak: nadruk wypukły, nadruk złoty lub srebrny czy przejścia tonalne oraz pełnokolorowy nadruk. Zdecydowanie jednak przegrywa on z Drukiem Cyfrowym w możliwościach drukowania różnorodnych projektów na wielu sztukach odzieży. W takim przypadku lepiej, abyśmy wybrali Druk Cyfrowy.

Sitodruk doskonale radzi sobie w trudnych warunkach, jest odporny na pranie oraz działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych. Doskonale więc nadaje się do nadruków na odzieży roboczej, koszulkach dla pracowników, czy innych rodzajach odzieży (z wyjątkiem bluz polarowych). Sitodruk pozwala na tworzenie fantastycznych, oddających głębie kolorów nadruków. Można by powiedzieć, że jest niezwyciężony, ale czy na pewno? …

Druk Cyfrowy

Jak już wspomnieliśmy wyżej, Druk cyfrowy wysuwa się na prowadzenie w momencie, kiedy chcemy nanieść nadruk na 1 sztukę bądź niski nakład odzieży. Jest to wówczas najbardziej korzystna finansowo metoda znakowania. Niewątpliwym atutem Druku Cyfrowego jest to, że na wielu sztukach odzieży możemy nadrukować różnorodne wzory. W przeciwieństwie do Sitodruku, w Druku Cyfrowym nie ma procesu przygotowania, gdyż nadruk na odzieży odbywa się przy pomocy drukarki przypominającej drukarkę atramentową.

Druk cyfrowy DTG na koszulkach bawełnianych dla Ferrero

Druk Cyfrowy jest najnowocześniejszą metodą znakowania, jednak przegrywa w wytrzymałości z Sitodrukiem, który jest od niego bardziej odporny. Druk Cyfrowy jest jednak niezawodny w nanoszeniu na odzież różnorodnych grafik, o wielu kolorach, a także zdjęć. Doskonale oddaje swoje uderzenia, dzięki czemu wszystko, co robi, jest wykończone z niezwykłą precyzją, nawet najdrobniejsze szczegóły. Idealnie nadaje się do stosowania przy niskich nakładach. Duże ilości odzieży lepiej znakować przy pomocy Sitodruku.

Jak widać, w tym starciu nie można jednoznacznie określić, kto jest wygranym, a kto przegranym. Każda z metod znakowania ma zarówno swoje pozytywne, jak i negatywne strony i obie dostosowane są do różnorodnych potrzeb klientów.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku