Noszenie stylizacji zaprojektowanych samodzielnie daje wiele plusów – nie powielasz stylu, możesz wyrazić siebie i na pewno wyglądasz oryginalnie. Z łatwością możesz tworzyć ubrania z nadrukami, których nie ma nikt inny, dlatego zachęcamy Cię do pozostania z nami i sprawdzenia jak łatwo personalizowane ubrania można zamówić w Reflect!
Personalizowane ubrania zaprojektowane przez Ciebie
Wykonanie własnej odzieży może być naprawdę proste. Przede wszystkim najważniejszy jest Twój pomysł na odzież. Poszukaj inspiracji, sprawdź dostępne opcje. Kiedy masz już pomysł i wizje zrób research. Swoje pomysły na nadruki musisz zrealizować i przygotować pliki. Wybierz odpowiednią odzież – polecamy sprawdzić dostępne produkty w hurtowni OpenWear, ponieważ wybór modeli i kolorów jest bardzo szeroki więc każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Mając gotowy zarys zamówienia, możemy złożyć je w drukarni – teraz znakowanie koszulek https://www.reflect.pl i wysyłka Twojego zamówienia.
Tak ten plan wygląda w dużym skrócie. Realnie wiadomo, że niektóre z tych procesów trwają dłużej, inne krócej.
Przygotowania do złożenia zamówienia też mogą być bardziej skomplikowane, ponieważ do wyboru mamy wiele metod znakowania. Twoje koszulki z nadrukiem mogą być oznakowane sitodrukiem czy drukiem cyfrowym dlatego sprawdź czym charakteryzują się dane metody i wybierz najlepszą dla swojego zamówienia.
Dostępne metody znakowania na koszulki z nadrukiem
Dostępne w firmie Reflect znakowanie jest bardzo zróżnicowane. Posiadamy, aż osiem metod, które pozwolą Ci wykonać każde zamówienie. Wiemy, jak ciężko na początku połapać się w tym wszystkim, dlatego po kolei opiszemy dla Ciebie dostępne metody znakowania odzieży i akcesoriów.
Sitodruk wykorzystanie sitodruku aktualnie jest bardzo szerokie. Nadruki sitodrukowe wykonywane są bezpośrednio na produktach specjalnymi farbami. W naszej firmie Reflect mamy do dyspozycji wiele rodzajów farb – od klasycznych po takie z efektami. Do wyboru są: farby plastizolowe, metalizowane, rozpuszczalnikowe, wywabowe, wodne, puchnące, fluorescencyjne. Sitodruk to metoda idealna, zarówno w przypadku materiałów poliestrowych, jak i tych wykonanych z bawełny.
Termotransfer, czyli sitodruk pośredni, realizowany jest z użyciem farb plastizolowych czyli takich, które wykonywane są zgodnie z najnowszymi trendami dotyczącymi ekologii i zdrowia. Farby te nie zawierają PCV, formaldehydów i ftalanów (takich farb używamy również do sitodruku). Termotransfer wyróżnia się gładkością, bardzo dobrym odwzorowaniem szczegółów oraz idealnym kryciem. Jego zaletą jest to, że może być wykonany w trudno dostępnych miejscach.
Druk cyfrowy to metoda nadruku bezpośredniego. Wykonywana jest przy pomocy maszyny drukarskiej, która tworzy obraz bezpośrednio na podstawie danych przesłanych z komputera, co pozwala zaoszczędzić na koszcie ich przygotowania i skrócić czas realizacji. Z tych samych względów możliwa jest niemal dowolna personalizacja (własny nadruk na koszulce np. z imieniem, czy numerem gracza) każdej pojedynczej kopii drukowanych materiałów.
Haft komputerowy jest najbardziej ekskluzywną metodą znakowania. Metoda znana i lubiana od stuleci. W naszej firmie znakujemy haftem na różnego rodzaju odzieży i gadżetach wykonujemy np. bluzy, koszule, polówki, polary, ale także na czapki, ręczniki czy torby. Przy tworzeniu projektu nie trzeba się ograniczać – w naszej hafciarni posiadamy duży wybór nici przez standardowe gładkie, ale także nici metalizowane, wypukły haft 3D, nici neonowe oraz bardzo trwałe nici ognioodporne.
Sublimacja to technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji. Wydruk wykonywany jest specjalnymi tuszami, nanoszony na papier sublimacyjny (transferowy), a następnie za pomocą prasy przemysłowej, w wysokiej temperaturze przenoszony jest na odzież czy gadżet który jest wykonany z poliestru lub posiada powłokę poliestrową. Efektem końcowym procesu znakowania jest wyrazisty obraz „wdrukowany” w koszulkę – który jest niewyczuwalny w dotyku.
Folia flex to metoda znakowania odzieży i akcesoriów, która doskonale sprawdza się przy wykonywaniu jednokolorowych projektów, takich jak np: zmienne imiona czy liczby, dzięki czemu daje możliwość personalizacji zamówienia. Nadruk wykonany za pomocą folii flex jest bardzo cienki i rozciągliwy, dostosowuje się do materiału, co zapewnia wysoki komfort noszenia ubrań. Jest to metoda, która doskonale nadaje się do znakowania koszulek, kurtek, toreb, parasoli czy odzieży roboczej. Druk flex pozwala na uzyskanie nietypowych i wyrafinowanych nadruków, które nadadzą charakteru każdemu elementowi garderoby. Cena folii flex uzależniona jest od wielkości znakowanego pola, złożoności projektu oraz łącznego nakładu zamówienia.
Folia flock podobnie jak folia flex, posiada szerokie zastosowanie, ponieważ za jej pomocą można znakować różnego rodzaju materiały. Doskonale sprawdza się jako aplikacja lub element dekoracyjny na ubraniach, czapkach czy torbach. Dzięki niej można znakować nie tylko koszulki, bluzy czy kurtki, ale również odzież sportową. Folia flock jest opłacalna już od 1 szt., ponieważ klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów przygotowalni. Występuje w wielu kolorach, co pozwala na dostosowanie nadruku do indywidualnych preferencji.
Folia flex lateksowa to w pełni bezpieczna technika, która doskonale nadaje się do znakowania wielokolorowych zdjęć i projektów. Cena folii flex lateksowej jest uzależniona wyłącznie od wielkości powierzchni nadruku, złożoności projektu. Dzięki temu można zastosować także personalizację na odzieży np. różne imiona czy numery na koszulkach.
Znakowanie koszulek, przygotowanie pliku do nadruku
Pomysł na personalizowane ubrania możemy mieć w głowie, ale docelowe projektowanie powinniśmy rozpocząć po wybraniu odzieży i metody znakowania. Każda z metod posiada pewne ograniczenia i wymagania względem pliku. Dzięki temu, kiedy będziemy już znać pozostałe wytyczne, stworzenie grafiki będzie o wiele prostsze.
Zobaczcie jakie pliki potrzebne będą do dostępnych u nas metod znakowania odzieży:
Grafika rastrowa – bitmapa, czyli obraz stworzony z pikseli, wykonamy go w programach graficznych takich jak Adobe Photoshop. Bitmapą będzie również zdjęcie. Taką grafikę musimy przygotować w wysokiej jakości – przynajmniej 300 dpi, przy wymiarze rzeczywistym 1:1, czyli takim jakim chcemy go wydrukować na odzieży. Grafika musi być wykonana w kolorystyce CMYK. Projekt zapisujemy w pliku zamkniętym typu .pdf lub .jpg.
Bitmapa przyda się przy: druku cyfrowym, sublimacji, folii lateksowej lub przy wielokolorowym wydruku sitodrukiem.
Grafika wektorowa – charakteryzuje się opisaniem obrazu za pomocą figur i brył geometrycznych. Podstawową różnicą między drugim rodzajem grafiki (rastrową – bitmapy) jest to, że wektory można skalować bez utraty jakości. Ten rodzaj grafiki pozwala na wykonywanie cięć za pomocą specjalistycznych maszyn – co jest właśnie wykorzystywane przy nadrukach na odzieży. Plik przygotowujemy zazwyczaj w Corelu lub Adobe Ilustrator. Tworzymy grafiki w kolorach PANTONE Solid Coated (przy sitodruku i termotransferze), przy foli flex/flock i hafcie komputerowym kolory dobierane są z naszych dostępnych palet kolorów folii i nici. Obiekty i czcionki należy zamienić na krzywe. Zapisujemy grafikę do pliku zamkniętego .pdf.
Wektory przydadzą się przy: sitodruku, termotransferze, hafcie komputerowym, folii flex i fock.
Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Wam w stworzeniu idealnie spersonalizowanych ubrań. W razie potrzeby nasz zespół pomoże w dobraniu odpowiedniego materiału odzieży czy metody znakowania – skontaktujesz się z nami za pomocą telefonu, czatu czy maila.
Na koniec pamiętajcie – bądźcie kreatywni, tworząc swoje własne trendy!