• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Odzież sportowa z logo – jak wyróżnić swoją drużynę?

26 czerwca 2024

Odpowiednia odzież do sportu to bardzo ważny element treningów. Jeżeli grasz lub prowadzisz drużynę sportową warto pomyśleć o jednakowych strojach. Odzież sportowa z logo pomoże wyróżnić Twoją drużynę na różnych zawodach, a nawet na samych treningach. Zobaczcie jak łatwo przygotować się do zamówienia wyjątkowych koszulek sportowych!

Wybór odzieży do znakowania

Koszulki sportowe z nadrukiem muszą być funkcjonalne. Przede wszystkim musisz wybrać odpowiednie modele do nadruku. Sprawdź krój, kolory i rozmiary. Nasza hurtownia odzieży sportowej oferuje duży wybór modeli, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Przy wyborze warto zwrócić uwagę do jakiego sportu koszulki potrzebujesz, sprawdzić ich dostępność. Możesz wybrać koszulki piłkarskie, na siłownie czy do biegania. Oferta jest naprawdę szeroka więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Koszulki dla drużyny

Koszulki dla drużyny

Koszulki drużynowe np. piłkarskie zazwyczaj wymagają personalizacji. Oprócz nazwy klubu czy herbu na plecach znajdziemy nazwisko gracza i jego numer. Dodatkowo często takie koszulki oznakowane są logiem sponsorów drużyny. Do tego idealnie nadadzą się metody znakowania, które pozwalają na personalizację produktów. Najbardziej polecana będzie sublimacja, ponieważ jest to najtrwalsza i najbardziej efektywna metoda. Dodatkowo bardzo trwała i przepuszczająca powietrze. Dobrą opcją będzie także folia flex. Możesz wówczas zdecydować się np. na znakowanie metalizowane. Jeżeli jesteś fanem piłki nożnej i kibicujesz Lechowi Poznań, możesz zobaczyć, że ich specjalne koszulki z okazji stulecia klubu są oznakowane właśnie złotą folią metalizowaną. Do znakowania nazwy klubu czy logo sponsorów, możesz wybrać termotransfer. Dobrze sprawdzi się przy większej ilości nadruków, a akurat te elementy nie są personalizowane. Warto przede wszystkim przy wyborze kierować się funkcjonalnością i odpowiednio dobrać odzież do zawodników.

Jak wykonać odzież sportową z logo?

Tak samo jak materiał koszulek tak i nadruk musi być trwały i funkcjonalny. W związku z tym, nie wszystkie metody znakowania będą odpowiednie dla takich koszulek. Odzież sportowa z logo musi mieć odpowiednio do przeznaczenia i rodzaju odzieży dobraną metodę znakowania. Przedstawimy Wam teraz listę metod, które sprawdzą się najlepiej:

Sublimacja – jest to najlepsza metoda do znakowania odzieży sportowej. To technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji. Wydruk wykonywany jest specjalnymi tuszami, nanoszony na papier sublimacyjny (transferowy), a następnie za pomocą prasy przemysłowej, w wysokiej temperaturze przenoszony jest na odzież czy gadżet, który jest wykonany z poliestru lub posiada powłokę poliestrową. Sublimacja jest najtrwalszym znakowaniem, oddaje głębie kolorów oraz dokładnie odwzorowuje szczegóły. Dodatkowo umożliwia stworzenie większej ilości koszulek personalizowanych np. z numerem czy imieniem i nazwiskiem np. na koszulki piłkarskie. Metoda sublimacji jest niewyczuwalna w dotyku i świetnie przepuszcza powietrze, dlatego jest idealna dla takich koszulek. Nadruk sublimacyjny jest praktycznie niezniszczalny, dlatego nie uszkodzi się podczas prania. Jedyne ograniczenie, które spotyka nas przy tej metodzie to kolor odzieży i materiał. Sublimacją możemy znakować wyłącznie koszulki poliestrowe w jasnych kolorach. Jest jednak rozwiązanie dla koszulek kolorowych, możemy je oznakować, ale wyłącznie czarnym wzorem. Ta metoda nada się idealnie także dla gadżetów – typu bandana, torba czy czapka z daszkiem, które mogą posłużyć jako idealny dodatek do sportowego zestawu.  

Sitodruk – metoda druku bezpośredniego, wykonywana na karuzeli sitodrukowej, farbami dobieranymi z palety PANTONE. Ta metoda idealnie nada się do znakowania koszulek sportowych w dużych ilościach. Jeżeli organizujesz duży bieg, czy maraton i chcesz zaprojektować koszulki dla uczestników, ta metoda będzie najbardziej opłacalna. Nadruk może być nałożony w jednym kolorze, ale także jest możliwość nadruku wielokolorowego. Metoda ta opłacalna jest od około 30 sztuk jednego wzoru. Przy praniu odzieży zgodnie z zasadami prania odzieży z nadrukiem, starczy na około 150 prań. Koszulki sportowe z nadrukiem wykonane tą metodą będą prezentować się idealnie, a dodatkowo sitodrukiem oznakujesz także bluzy sportowe. 

Termotransfer – metoda znakowania, bardzo zbliżona do metody sitodruku. Jest to tak zwany sitodruk pośredni. Pozwala on na znakowanie mniej dostępnych miejsc – czyli nada się idealnie do znakowania gadżetów sportowych typu czapki czy torby. Zasada znakowania jest podobna do sitodruku, jednak na początku znakowanie wykonywane jest na papierze transferowym, a później przenoszone na artykuł za pomocą prasy przemysłowej. Trwałość nadruku oceniana jest na około 100 prań. Opłacalność nadruków podobna jest do sitodruku. 

Folia flex metoda transferowa, która pozwoli na stworzenie jednokolorowych wzorów. Idealnie nada się do personalizacji koszulek piłkarskich, ponieważ można w niej wykorzystać folie z efektami specjalnymi jak np. nadruk metalizowany czy odblaskowy. Odblaskowa folia dobrze sprawdzi się także w koszulkach biegowych i rowerowych. Minusem tej metody jest brak przepuszczania powietrza w miejscu nadruku, dlatego zalecamy wykonywanie małych wzorów.

Składanie zamówienia

Składanie zamówienia

Jeżeli wybrałeś już model koszulek oraz metodę znakowania, możesz przejść do składania zamówienia. Napisz do nas co potrzebujesz w jakim nakładzie oraz dodaj plik do druku wraz z informacją gdzie mamy nanieść logo. Po konsultacjach i finalizacji zamówienia będziemy mogli rozpocząć produkcje. 

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki, pomogą Wam w dobraniu odpowiedniego znakowania dla Waszych koszulek drużynowych. Jeżeli jednak będziecie mieli wątpliwości, skonsultujcie się z naszym Biurem Obsługi Klienta, które zawsze pomoże w dobraniu odpowiedniej metody, doradzi w kwestii odzieży, a także pomoże w zweryfikowaniu pliku do nadruku.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,728 Klientów
162,844 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku