• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Odzież firmowa z logo. Dlaczego jakość tkaniny ma takie znaczenie?

27 marca 2017

Wybór odzieży firmowej to złożony proces, w którego skład wchodzi wiele poszczególnych etapów. Myśląc nad zamówieniem odzieży firmowej często zastanawiamy się nad fasonem, kolorem tkaniny oraz techniką znakowania. Materiał najczęściej schodzi na drugi plan, a od niego tak naprawdę wiele zależy. Dlaczego powinniśmy zwracać większą uwagę na jakość i rodzaj tkaniny z której ma powstać odzież dla personelu? Odpowiadamy. 

Tkanina ma wpływ na znakowanie

Wydawać by się mogło, że znakowanie nie ma związku z rodzajem tkaniny, na której wykonujemy nadruk, jednak prawda jest całkiem inna i rodzaj tkaniny ma niesamowity wpływ na finalny efekt, a nawet na to, czy uda nam się wykonać koszulki z logo techniką, którą wybraliśmy. Dla przykładu haft komputerowy może być wykonany na grubych materiałach, z takich tkanin wykonuje się polary, bluzy a także koszulki – jednak nie wszystkie, dlatego musimy wybierać produkty o wysokiej gramaturze – dopiero wtedy oznakujemy odzież firmowa techniką haftu. Wybierając rodzaj tkaniny musimy również zwrócić uwagę na fakturę, z jakiej jest wykonana, bowiem na prążkowanych tkaninach nadruk jest trudniejszy do wykonania i istnieje duże prawdopodobieństwo, że finalny produkt nie będzie wyglądał zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, warto zapytać specjalisty z drukarni tekstylnej, który rozwieje wszystkie wątpliwości i nie dopuści do błędu w doborze tkaniny.

Odzież firmowa z logo

Kwestie wizerunkowe i komfort pracy

Często firmy popełniają błąd myśląc, że zaoszczędzą na tańszej i gorszej tkaninie, nic bardziej mylnego! Oszczędność w tym przypadku jest pozorna i materiał w krótkim czasie może ulec zniszczeniu, zmechaceniu lub wytarciu, natomiast odzież firmowa lepszej jakości będzie używana dłużej, dzięki czemu nie będzie potrzeby ponownej inwestycji. Zastanówmy się również jak odzież złej jakości może się odbić na wizerunku marki. Klient obsługiwany przez personel w rozciągniętych oraz wypłowiałych koszulkach prawdopodobnie nie wyrobiłby sobie dobrego zdania o marce, a produkty wysokiej jakości zapewnią dobry wizerunek marki i profesjonalny wygląd pracowników. Ostatnią kwestią jest wygoda samych pracowników, ponieważ nikt nie chciałby pracować w niekomfortowych T-shirtach. Odzież firmowa musi być funkcjonalna – oddychająca oraz niekrępująca ruchów, aby zapewnić pracownikom wygodę i komfort pracy każdego dnia.

bawełniane koszulki firmowe

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku