• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Nici do haftowania – klucz do trwałego i eleganckiego znakowania odzieży firmowej

12 marca 2024

Haft to najbardziej elegancka forma zdobienia odzieży. Używamy tej metody od lat, chodź teraz już za pomocą maszyn to cały czas jest jedną z najczęściej wybieranych metod. Szczególnie dobrze sprawdza się przy znakowaniu odzieży firmowej. Podstawą dobrze wykonanego znakowania są odpowiednie nici do haftowania. W związku z tym chcemy dzisiaj trochę powiedzieć o dostępnych rodzajach nici oraz o samym procesie haftowania. Zapraszamy!

Nici do haftowania

W firmie Reflect wykonujemy haft na różnego rodzaju materiałach. Najczęściej są to koszule czy marynarki, ale haftujemy również na bluzach, polówkach, polarach, a także na czapkach, ręcznikach czy torbach. Przy wyborze projektu nie trzeba się ograniczać – w naszej hafciarni posiadamy duży wybór nici do haftu. Wyróżniamy:

 • nici standardowe
 • nici w kolorze niestandardowym
 • nici złote lub srebrne
 • z efektem wypukłości (haft 3D)
 • metalizowana (złota lub srebrna)
 • metalizowana w kolorze niestandardowym
 • neonowe
 • nici ognioodporne

Na naszej stronie dotyczącej haftu znajdziecie większość dostępnych palet kolorystycznych naszych nici. Dodatkowo można je również zobaczyć na żywo w naszym poznańskim biurze podczas spotkania z opiekunem.

Nici do haftowania

Nasza szwalnia  Reflect haftuje przemysłową hafciarką marki Tajima. Jest to najnowocześniejsza i najlepsza maszyna na świecie, dzięki czemu daje gwarancję najwyższej jakości haftu reklamowego. 

Haft komputerowy – metoda z wieloletnią tradycją

Czym jest haft komputerowy? Jaka jest jego historia oraz funkcjonalności? Haft komputerowy jest najstarszą znaną nam metodą znakowania odzieży. Historia sięga początków Naszej Ery – tkane wzory towarzyszą nam od stuleci. Usługa haftu komputerowego, którą oferujemy należy do jednych z najlepszych na rynku. Świadczy o tym kilkunastoletnie doświadczenie w branży haftu, profesjonalny park maszynowy oraz współpracę ze znanymi markami.

Historia haftu wywodzi się od haftu ręcznego. Teraz już nie szyjemy ręcznie, aktualnie bardziej popularna jest maszyna do haftu komputerowego. Pozwala ona na wykonanie bardziej szczegółowych wzorów. Haft komputerowy opłacalny jest od nakładu 20-30 sztuk jednego wzoru. Cena dla pojedynczej sztuki jest dość wysoka ponieważ wymagana jest przygotowalnia. Haftowanie idealnie sprawdzi się nie tylko do użytku własnego, ale także jako odzież firmowa dla pracowników czy jako nowy produkt w Twoim sklepie odzieżowym. To także świetny pomysł na upominki dla Twoich klientów. Będzie to na pewno kreatywniejszy pomysł niż klasyczna koszulka z nadrukiem.

Jak przygotować się do znakowania odzieży firmowej haftem?

Jeżeli Twój haft komputerowy ma prezentować się perfekcyjnie, musisz odpowiednio przygotować plik. Grafika do znakowania tą metodą musi spełniać wymagania maszyny hafciarskiej. Do znakowania haftem komputerowym konieczne jest przygotowanie grafiki w wektorach. Należy pamiętać, żeby w projekcie wszystkie obrysy i fonty były zamienione na krzywe. Jeżeli będzie inaczej to grafika może błędnie odtworzyć się na komputerach w hafciarni. Projekt przygotuj w wymiarze 1:1 (rzeczywistym), dzięki temu będziesz mógł określić czy projekt na pewno spełnia wymagania. Swój plik zapisz w formacie zamkniętym – .pdf (dzięki temu nie będzie problemów z różnicą programową). Haft posiada pewne ograniczenia technologiczne, bardziej wymagające niż inne metody znakowania. Sprawdź parametry w swojej grafice:

 1. Jaka może być najcieńsza grubość linii? 1,0 mm,
 2. Jaka może być najmniejsza wysokość litery standardowej (np. Arial)? 6,0 mm,
 3. Jaka może być najmniejsza kropka lub dziura w nadruku w formie koła (średnica)? 2,0 mm,
 4. Znakowanie możliwe tylko w pełnych kolorach – nie wykonamy przejść tonalnych.

Na podstawie takiego projektu opracowujemy program hafciarski, który zostanie naniesiony na Twoją odzież. Na początek dobieramy nici do haftowania, później wykonujemy próbę na zbliżonym materiale i przesyłamy do Twojej akceptacji. Jeżeli nie naniesiesz żadnych zmian, rozpoczniemy produkcję całego zamówienia.

Jeżeli masz wątpliwości co do przygotowania pliku lub wyboru odpowiednich nici do haftu, zawsze możesz skonsultować się z naszym Biurem Obsługi Klienta i przesłać swoją grafikę do sprawdzenia. Nasi konsultanci pomogą oraz doradzą w każdej kwestii dotyczącej zamówienia. Skontaktujesz się z nami za pomocą maila, telefonu oraz czatu.

Czy nici do haftowania są trwałe?

Czy nici do haftowania są trwałe?

Haft komputerowy cieszy się popularnością ponieważ przede wszystkim dlatego, że praktycznie niezniszczalny. Nici do haftowania – hafty nie tracą koloru ani formy podczas prania, można też swobodnie prasować je żelazkiem, choć sama powierzchnia haftu docelowo tego nie wymaga. Dzięki temu taka metoda świetnie sprawdza się dla odzieży firmowej, która często wymaga częstego prania czy prasowania, a dodatkowo prezentuje się bardzo profesjonalnie. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat haftu, sprawdź inne nasze artykuły lub porozmawiaj z naszym konsultantem Biura Obsługi Klienta.

Koszty wyszywania nadruków

Cena zależna jest od Twojego zamówienia. Na cenę haftu wpływają cztery czynniki: nakład, wielkość haftu, produkt na którym wykonujemy znakowanie oraz rodzaj nici do wyszywania. Wykonanie haftów komputerowych wiąże się z przygotowalnią, dlatego minimalny nakład do zamówienia to 20 sztuk jednego wzoru.

Analizując ceny możemy zobaczyć, że haft najbardziej opłacalny jest od nakładów około 50-200 sztuk. Oczywiście im mniejszy haft tym cena jest niższa, warto jednak pamiętać, że nasz projekt musi spełnić minimalne wymagania maszyn hafciarskich, które opisaliśmy wyżej.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku