• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Czy nadruk na koszulkach może być niezwykły?

7 maja 2019

Chodząc po sklepach, przeglądając Internet widziałeś koszulki z niesamowitymi wzorami – złote, srebrne, 3D lub brokatowe. Bardzo Ci się spodobały, ale nie wiesz czy takie realizacje są możliwe według Twojego projektu? My odpowiadamy – jak najbardziej. W dalszej części artykułu, przedstawimy jakie efekty możemy uzyskać w druku.

Nadruki złote i srebrne

To chyba najpopularniejszy rodzaj nadruków z efektem. Po takie rozwiązanie klienci sięgają najczęściej. Dla nadruków w takich kolorach mamy możliwość drukowania sitodrukiem specjalnymi farbami, lub wybrania przystosowanej folii flex złotej czy srebrnej. W wypadku folii możemy zdecydować się na standardowe odcienie lub metalizowane. Sitodruk w takich kolorach jest wykonywany na bazie pigmentów miedzianych i cynkowych imitujących kolory złote i srebrne z dodatkiem farb Pantone. Z dostępnych metod znakowania oprócz wyżej wymienionych złote i srebrne znakowanie można wykonać haftem komputerowym.

Nadruki fluorescencyjne

Bardzo chętnie wybieranym rodzajem nadruków są także wzory fluorescencyjne. Takie nadruki wykonywane są farbami o wyjątkowym blasku i ostrości, świecące w świetle dziennym i pod światłem UV. Efekt fluorescencji nadaje wydrukom niecodzienny, przyciągający i intrygujący wygląd. Wykonujemy je metodą sitodruku, a kolory można łączyć ze standardowymi odcieniami i farbą fluorescencyjną.

Nadruki neonowe

Farby neonowe pozwalają na wykonanie modnego nadruku neonowym kolorem – żółtym, zielonym, różowym czy niebieskim. Takie wzory są aktualnie bardzo popularne. Taki efekt będzie możliwy przy wyborze sitodruku lub specjalnej folii flex. Warto mieć na uwadze, że nadruk neonowy może być wyłącznie napisem, logiem lub bardzo prostą grafiką, która nie posiada żadnych przejść tonalnych i jest przygotowana w jednym kolorze.

Nadruki brokatowe, holo, spectrum i rainbow

Takie efekty wykonywane będą folią flex. Zdecydowanie takie nadruki wyróżnią Twoją grafikę spośród innych koszulek. Przy tych foliach nawet sam napis będzie wyglądał efektownie.
Nie należy obawiać się wytrzymałości takich folii. Nadruki będą długo wytrzymywały – grafiki wykonane tymi metodami nie blakną i nie niszczą się w praniu. Do wyboru mamy kilka kolorów brokatu, czy rodzajów efektów. Wszystkie pozostałe dostępne folie niestandardowe można zobaczyć na naszej stronie – folia flex.

Nadruki puchnące

Jeżeli chcesz uzyskać efekt nadruku „3D”, wyczuwalnego w dotyku to dobrze będzie zdecydować się na farby puchnące metodą sitodruku. Nadruki powstają w podobny sposób jak przy klasycznym sicie, czyli poprzez nałożenie każdej warstwy farby poprzez matrycę poligraficzną, a następnie jego utrwalenie w piecu grzewczym. Zastosowanie specjalnej farby, która lekko „puchnie” pod wpływem wygrzewania drukowanej powierzchni w wysokiej temperaturze, co daje efekt grubego i solidnego nadruku, odpornego na ścieranie. Przy tym rodzaju również możesz zdecydować się na połączenie farb i uzyskać jeszcze ciekawsze wzory.

Nadruki wywabowe

Wykonywane sitodrukiem na bawełnie grafiki metodami wywabowymi są całkowicie niewyczuwalne w dotyku, ponieważ nie jest nanoszona farba, a jedynie usuwany pigment koszulki, a następnie według preferencji farbowany na inny dowolny kolor.

Hafty komputerowe

Również decydując się na haft nie musimy wybierać standardowych kolorów. Tutaj możemy zdecydować się na nici srebrne, złote, metalizowane, brokatowe czy z efektem 3D. Haft będzie wyglądał nie tylko elegancko, ale też kreatywnie. Przy tej metodzie natomiast musimy uważać jak przygotowujemy plik – linie nie mogą być za cienkie, a literki za małe.

Niezwykłych metod znakowania mamy w ofercie bardzo dużo. Musisz przede wszystkim zastanowić się jaki efekt chcesz uzyskać na odzieży oraz jaką grafikę będziesz chciał nanieść. Wówczas konsultant z Biura Obsługi Klienta, będzie mógł doradzić jaka metoda będzie najlepsza, czy plik jest odpowiedni oraz która z metod dla wybranego nakładu będzie najkorzystniejsza.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku