• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Nadal Druk cyfrowy na koszulce wyborem nr 1 wśród Klientów

27 października 2020

Druk cyfrowy to jedna z najnowszych i najpopularniejszych metod znakowania. Daje niesamowite efekty i jest bardzo elastyczna. Zastanawiacie się na czym polega fenomen tej metody? Sprawdźmy co to za znakowanie oraz dlaczego jest numerem 1.

Co to jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy bezpośredni DTG czyli Direct To Garment to metoda nadruku bezpośredniego. Wykonywana jest przy pomocy maszyny drukarskiej, która tworzy obraz bezpośrednio na podstawie danych przesłanych z komputera, co pozwala zaoszczędzić na koszcie ich przygotowania i skrócić czas realizacji. Z tych samych względów możliwa jest niemal dowolna personalizacja (własny nadruk na koszulce np. z imieniem, czy numerem gracza) każdej pojedynczej kopii drukowanych materiałów. Również w związku z tym nadruk DTG jest opłacalne praktycznie od jednej sztuki.

Druk cyfrowy DTG będzie idealny do wydruku pełnokolorowych prac w małym nakładzie, wymagających szybkiej produkcji i elastyczności. Jest jedynym wyjściem gdy trzeba wydrukować mały nakład (czy jedną sztukę) koszulek z nadrukiem. Jest jednym z rozwiązań dla prac spersonalizowanych czyli dopasowanych dokładnie do konkretnej osoby.

Technika druku cyfrowego, w przypadku najpopularniejszych obecnie maszyn elektrofotograficznych, bardzo przypomina sposób pracy drukarki laserowej, chociaż nieporównywalnie przewyższa ją jakością i szybkością przygotowania wydruku. Wykonywane nadruki w kolorystyce CMYK są w bardzo dobrej jakości oraz z dużym z odwzorowaniem kolorów. Maszyna do drukowania na koszulkach jaką wykorzystujemy w naszej firmie to model Kornit Storm II, jednej z najbardziej prestiżowych marek na świecie. Dzięki temu możemy zapewnić Państwu najwyższą jakość produkcji.

Zalety druku cyfrowego

Dlaczego mówimy, że DTG to numer 1 wśród metod? Ponieważ posiada wiele zalet, które świadczą o nowoczesności metody:

przepuszcza powietrze – ciało oddycha,

idealna opcja dla indywidualnych nadruków – opłacalny od 1 szt.,

nie kurczy się,

nie pęka,

nie obciąża koszulki,

słabo wyczuwalny w dotyku na białych koszulkach,

nie marszczy się,

przy zachowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem starcza na prawie 100-150 prań,

Na cenę druku DTG mają wpływ: ostateczny nakład, wielkość nadruku, a także kolor materiału, na który zostanie naniesiony projekt. W przypadku kolorowych tkanin zawsze kładziony jest biały poddruk pod całością, który zapewnia większą trwałość nadruku oraz idealne nasycenie kolorystyczne. Odmiennie, niż w przypadku sitodruku, ilość kolorów użytych w projekcie nie ma wpływu przy wycenie. Druk DTG pozwala na duży obszar zadruku – 50x70cm.

Zachęcamy także do sprawdzenia porównania metod znakowania.

Kiedy wybrać druk cyfrowy?

Druk cyfrowy idealnie nadaje się do druku pełnokolorowych prac w małym nakładzie, wymagających szybkiej produkcji i elastyczności. Jest jedynym wyjściem gdy trzeba wydrukować mały nakład (czy jedną sztukę) koszulek z nadrukiem. Jest jedynym rozwiązaniem dla prac spersonalizowanych czyli takich dopasowanych dokładnie do konkretnej osoby.

Do nadruku konieczne będzie podesłanie grafiki bitmapowej w kolorystyce CMYK, o jakości przynajmniej 300 dpi przy wymiarze 1:1.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku