• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Na jakiej odzieży można stosować nadruk cyfrowy?

10 stycznia 2022

Nadruk cyfrowy DTG to bardzo popularna metoda znakowania. Często wykorzystuje się ją do pojedynczych zleceń i indywidualnych projektów. Jeżeli zapoznaliście się już ze specyfiką tego druku, warto sprawdzić na jakich materiałach można zastosować to znakowanie. Zapraszamy do naszego artykułu!

Druk cyfrowy DTG – na czym stosować?

W celu przypomnienia, nadruk cyfrowy DTG to nowoczesna metoda znakowania wykonywana za pomocą specjalnych drukarek. Polega na bezpośrednim natryskiwaniu atramentem na odzież, tworząc w ten sposób piękne i szczegółowe nadruki.

Jest to metoda znakowania, która nie wymaga przygotowalni, dlatego można ją wykorzystać dla zamówień już od jednej sztuki oraz przy personalizacji odzieży (np. inne imiona, liczby). Odpowiedzmy sobie teraz na najważniejsze pytanie – na jakiej odzieży mogę go zastosować? Druk cyfrowy najlepiej sprawdza się na materiałach bawełnianych. Głównie na takich wykonywane jest znakowanie, ewentualnie na produktach z małą domieszką innych materiałów – maksymalnie do 20%. Dzięki odpowiedniemu dobraniu odzieży, mamy pewność że nasz nadruk będzie trwały i będzie prezentować się wyjątkowo.

Jaki rodzaj odzieży sprawdzi się przy druku DTG?

Nadruk cyfrowy na koszulkach

Na początku powiemy sobie o chętnie wybieranym rodzaju odzieży czyli o koszulkach. Znakowanie na t-shirtach to zdecydowanie najpopularniejsze ze zleceń. Często wykonywane zarówno przy pojedynczych sztukach, jaki i dużych nakładach. Przy materiale bawełnianym, nadruk cyfrowy sprawdzi się idealnie. Możemy wykonywać nadruki zarówno na przodzie, jak i tyle koszulki. Druk cyfrowy daje możliwość wyboru nadruku w różnych rozmiarach – nawet do 50×70 cm (jeżeli pozwala na to wielkość materiału). Takie koszulki możemy dowolnie spersonalizować i np. przy większym zamówieniu, dopasować wielkości nadruku do różnych rozmiarów koszulek. Nie musimy się ograniczać, dopasowując nadruk do najmniejszej koszulki np. S i drukować taki sam nadruk na XL, tylko wykorzystać pełne możliwości tej metody, drukując grafikę w różnych – dopasowanych rozmiarach.

Koszulki z nadrukiem cyfrowym DTG będą świetnie odwzorowywać projekt nadruku, nawet przy wielokolorowych, szczegółowych grafikach.

Nadruku DTG nie polecamy na koszulkach wykonanych z innych materiałów – typu poliester. Przy niewielkich domieszkach jest to możliwe, jednak przy 100% poliestrze nadruk nie jest możliwy. Zawsze jednak zalecamy przy niestandardowych materiałach, przed finalnym drukiem test – który sprawdzi możliwości techniczne.

Kolejny popularny produkt to bluzy z nadrukiem cyfrowym. Przy znakowaniu bluz, wiele zależy od materiału. Jeżeli nasza bluza jest w 100% bawełniana, albo posiada domieszki innych materiałów maksymalnie do 20%, to nadruk jest możliwy do wykonania i będzie wyglądał bardzo dobrze. Również format bluzy ma wpływ na wykonanie druku. Mamy bluzy wciągane przez głowę bez kaptura lub kangurki z kapturem. Mamy też bluzy rozpinane. Na bluzach z zamkiem nie wykonamy nadruku na całym przodzie, a przy bluzach z kangurkiem, nadruk musi kończyć się kawałek przed kieszenią. Również jak w wypadku koszulek, znakować je możemy z tyłu lub z przodu, jeżeli format bluzy na to pozwala. Jakość takiego nadruku będzie równie wysoka, a trwałość przy zachowaniu odpowiedniego prania odzieży z nadrukiem, będzie bardzo wysoka – do 150 prań.

Jeżeli jakiegoś znakowania nie można wykonać drukiem cyfrowym, na pewno będzie można dobrać do Twojego zlecenia inną metodę, która sprawdzi się do tego zadania idealnie.

Kolejnym popularnym gadżetem do znakowania są torby bawełniane. Jak sama nazwa wskazuje, wykonane są z bawełny – dlatego nadruk cyfrowy będzie idealnym wyborem. ​​Mamy dostępne wiele kolorów toreb bawełnianych i możemy zadrukować je zarówno z przodu, jak i z tyłu. Możemy wykonać dla Ciebie pojedynczą sztukę lub większy nakład. Taka torba będzie wyglądać nie tylko zjawiskowo, ale także pozwoli Ci dodatkowo zadbać o środowisko. Dzięki niej, nie będziesz już musiał korzystać z jednorazowych siatek podczas zakupów.

Jeżeli masz wątpliwości co do wyboru materiału, czy wyboru konkretnego modelu odzieży, skonsultuj się z nami – nasi konsultanci zweryfikują czy dany produkt nadaje się do wykonania na nim druku cyfrowego. Pomogą w doborze zarówno materiału, metody znakowania jak i w przygotowaniu poprawnie pliku do znakowania.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,987 Klientów
161,476 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku