• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Na czym można wykonywać sitodruk?

11 września 2017

Druk sitowy inaczej zwany sitodrukiem to jedna z najpopularniejszych metod znakowania odzieży reklamowej. Te metoda wykonywania nadruków ma również inne zastosowania, bowiem możemy uszlachetnić nadrukiem znacznie więcej rodzajów powierzchni, nie tylko tekstylia. Uniwersalność sitodruku oraz jego niska cena sprawiły, że jest on tak popularny i chętnie używany. No dobrze, ale poza odzieżą, co jeszcze możemy oznakować drukiem sitowym?

Jak wygląda proces sitodruku?

Sitodruk wykonuje się poprzez przetłaczanie farby na podłoże. Jakość nadruków natomiast jest bezpośrednio zależna od siatki sitodrukowej – czym gęstsza siatka, tym bardziej precyzyjny nadruk. Nadruk powstaje poprzez przetłaczanie farby na całej powierzchni siatki sitodrukowej, które następnie trafia bezpośrednio na podłoże drukowe. Warto wspomnieć również o tym, że sitodruk może być wykonywany ręcznie lub dzięki specjalistycznym maszynom.

druk sitodrukiem

Na czym wykonamy sitodruk?

Warto na początek wspomnieć, że sitodruk wykorzystujemy do druków jednobarwnych, jak i wielokolorowych. Druk sitowy nadaje się również do znakowania powierzchni wielkoformatowych, czyli za jego pomocą oznakujemy plakaty reklamowe, etykiety i inne wielkoformatowe pakery, tekstury i płyty wykonane z tworzywa sztucznego. Dodatkowo sitodrukiem możemy oznakować powierzchnie cylindryczne, do których nalezą np. długopisy reklamowe, parasole i pojemniki na butelki. Ponadto za pomocą druku sitowego oznaczymy tworzywa sztuczne, drewno oraz bawełnę, dlatego sitodruk sprawdzi się doskonale, jako metoda uszlachetniania toreb, czapek oraz różnego rodzaju gadżetów reklamowych wykonanych z drewna, plastiku lub skóry.

znakowanie gadżetów sitodrukiem

Szerokie zastosowanie druku sitowego

Sitodruk jest niezwykle uniwersalną techniką znakowania, którą jak już wiemy oznakujemy dużo więcej niż odzież. Znakowanie powierzchni płaskich i cylindrycznych różni się jednak samym procesem druku, jednak nie wpływa to na cenę nadruku. Sitodruk to jedna z najtańszych, najbardziej uniwersalnych i najtrwalszych metod znakowania odzieży oraz gadżetów. Co ważne sitodruk jest atrakcyjny cenowo dla małych, średnich i dużych nakładów.

koszulki z sitodrukiem

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,728 Klientów
162,844 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku