• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jaką metodę znakowania wybrać, podczas zamówienia na koszulki sportowe z nadrukiem?

20 listopada 2019

W dzisiejszych czasach bardzo popularny stał się zdrowy tryb życia i wszyscy zgodnie musimy przyznać, że jest to bardzo dobra moda. Ludzie coraz częściej decydują się na uprawianie sportów, czy korzystanie z siłowni. Jeżeli prowadzisz firmę, warto pomyśleć o udostępnienie możliwości korzystania pracownikom z kart „Multi-sport” i np. przygotować ciekawe sportowe koszulki z firmowym logo. Pracownicy będą zadowoleni, a dla Ciebie będzie to dobra forma reklamy. Jeżeli natomiast masz swój sklep internetowy z odzieżą, dobrą decyzją będzie dodanie fajnych sportowych wzorów. Jak przygotować się do takiego zamówienia?

Jaki druk na koszulkach sportowych?

W ofercie naszej hurtowni odzieży OpenWear znajdziemy bardzo dużo modeli sportowych koszulek. Są to zarówno koszulki sportowe damskie, męskie, ale także koszulki piłkarskie. Kiedy już podejmiemy decyzję o chęci przygotowania takich koszulek decydujemy się na model odzieży. Ponieważ najlepszą metodą znakowania takiej odzieży jest nadruk sublimacyjny polecamy wybrać białe poliestrowe koszulki. 

Druk sublimacyjny to technika druku wykorzystująca zjawisko jakim jest sublimacja. Wydruk wykonywany jest specjalnymi tuszami na papierze transferowym, a następnie za pomocą pras przemysłowych o wysokiej temperaturze przenoszony jest na odzież która jest wykonana z poliestru lub posiada powłokę poliestrową.

Tusze sublimacyjne to w rzeczywistości barwniki, które wiążą się wyłącznie z włóknami poliestrowymi. Podczas dociskania kalki do produktu w prasie przemysłowej barwnik zostaje podgrzany, dochodzi do dwóch istotnych procesów: barwnik zmienia swój stan skupienia bezpośrednio ze stałego na gazowy, a włókna poliestrowe tkaniny otwierają się i przyjmują barwnik, który przenika do ich wnętrza zamiast osadzać się na powierzchni, co ma miejsce w przypadku innych metod nanoszenia grafik na produkt. Kiedy działanie wysokiej temperatury ustaje, włókna ponownie się zamykają, trwale przyjmując barwnik sublimacyjny. Efektem końcowym procesu jest wyrazisty obraz „wdrukowany” w koszulkę – który jest niewyczuwalny w dotyku. Taki nadruk na tkaninie jest praktycznie niezniszczalny.

Sublimacja to najtrwalsza metoda znakowania, nadruk nie utraci na jakości, nawet po wielu praniach. Ponieważ koszulki sportowe będą na pewno często prane – taki nadruk będzie idealnym rozwiązaniem.

Nadruk na koszulkach sportowych

Koszulki sportowe z własnym nadrukiem to bardzo dobry pomysł na wyróżnienie się wśród pozostałych. Nadruki sublimacją wykonywane są w kolorystyce CMYK dlatego plik do druku przygotuj właśnie w tej palecie. Grafika może być bitmapą, natomiast musi być w wysokiej jakości – przynajmniej 300 dpi. Wówczas uzyskamy na odzieży niesamowity efekt.

Druk sublimacyjny jest opłacalny praktycznie od pojedynczych sztuk, także będzie idealny do wyboru nawet dla zamówień indywidualnych – np. koszulki piłkarskie z własnym nadrukiem dla dzieci czy koszulki techniczne na siłownie.

Często otrzymujemy zapytania od klientów „Jak usunąć nadruk z koszulki?” lub „Jak usunąć nadruk z bluzy?”. Niestety w wypadku odzieży sportowej gdzie znakowanie występuje w większości przypadków sublimacją – nie będzie to możliwe. Nie polecamy wykorzystywania niesprawdzonych sposobów, ponieważ możemy trwale uszkodzić odzież.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,506 Klientów
160,588 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku