• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Jaką metodą znakowanie odzieży jest najbardziej opłacalne? Porównanie

3 grudnia 2019

Podczas przygotowywania się do złożenia zamówienia na odzież z nadrukiem często określamy sobie pewien budżet, którego nie chcielibyśmy przekroczyć. Modeli odzieży oraz rodzajów znakowania mamy dużo i dla osoby składającej zamówienie po raz pierwszy może być ciężko wybrać tą najlepszą i najkorzystniejszą cenowo opcję. W tym artykule postaramy się trochę pomóc.

Trwałość nadruku a metoda

W ofercie Reflect posiadamy aż osiem metod znakowania. Różnią się techniką, kolorystyką, trwałością, ceną w zależności od nakładu. 

Decyzję na znakowanie odzieży musimy podjąć po wybraniu modelu odzieży, nakładu i zaprojektowaniu grafiki. Wtedy możemy sprawdzić która metoda będzie najlepsza.

1. Sitodruk – metoda opłacalna od 20-30 sztuk jednego wzoru. Cena liczona jest dla wielkości nadruku i ilości kolorów użytych w projekcie. Przykładowo za nadruk dla białych koszulek w ilości 100 sztuk w jednym kolorze do wymiaru A4, zapłacimy 2,24 zł/netto sztuka.*

2. Termotransfer  – metoda pośrednia od sitodruku. Polecana np. na mniej standardowe produkty niż koszulki czy bluzy – np. czapki, plecaki. Tutaj również nakład opłacalny jest nakład od około 20-30 sztuk, a cena liczona jest dla wielkości i ilości kolorów nadruku. Przykładowo dla 100 sztuk za nadruk w jednym kolorze w wielkości do 50 cm2 na czapce, zapłacimy 3,63 zł/netto sztuka*

3. Druk cyfrowy to metoda opłacalna nawet od jednej sztuki. Tą metodą znakujemy odzież w naszych sklepach internetowych. Korzystna w wypadku personalizacji. Przy nakładzie 100 sztuk białych koszulek z nadrukiem do A4 zapłacimy 6,50 zł/netto sztuka*.

4. Haft komputerowy  to jedna z najtrwalszych metod, jest opłacalna od wyższych nakładów. Dla 100 sztuk haftów na koszulach do 20 cm2 zapłacimy 1,55 zł/netto sztuka*

5. Sublimacja – najtrwalsza metoda znakowania dla białej odzieży poliestrowej. Opłacalna już od 1 sztuki. Przykładowo dla 100 sztuk koszulek w wymiarze do 100 cm2 zapłacimy 5,18 zł/netto sztuka*.

6. Metody folia flex, flock i lateks to bardzo zbliżone metody – folie flex i flock(meszek) możemy nanieść w jednym kolorze, natomiast lateks może być full color. Opłacalne od 1 sztuki. Przykładowo dla folii lateksowej, 100 sztuk z nadrukiem do 50 cm2, zapłacimy 10,51 zł/netto sztuka.

*podane w artykule ceny na dzień 26.11.2019 – nie jest to wiążąca oferta.

Opłacalność a jakość

Wszystkie powyżej wymienione metody znakowania są wykonywane w najwyższej jakości. Każda z metod jest wytrzymała i dobrze odwzorowuje projekty. Dla wzorów określonych w pełnych kolorach w kolorystyce PANTONE korzystniej będzie wybrać metody sitodruku, czy termotransferu. Dla metod jednokolorowych dobry będzie flex lub flock. Dla full colorów DTG, sublimacja lub lateks. Wszystko zależy od Państwa projektu, w razie wątpliwości w doborze metody pomoże Biuro Obsługi Klienta.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,987 Klientów
161,476 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku