• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Czy metki odzieżowe są niezbędne?

13 lipca 2018

Znakowanie odzieży to nie tylko nadruk na koszulce. To też szereg innych zabiegów, dzięki którym Twoja odzież reklamowa będzie idealną formą promocji. Zacznijmy od wnętrza, czyli od metek odzieżowych.
Na rynku obecnie dostępnych jest wiele rodzajów metek odzieżowych, które różnią się między sobą sposobem produkcji, aplikacji; materiałem, z którego są wykonane, a także efektem końcowym. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze metki odzieżowe :

Metki żakardowe

Tkaniny żakardowe kojarzyć się mogą zazwyczaj z ciężkimi i nieprzyjemnymi obiciami mebli, przytłaczającymi zasłonami czy nawet z sukienkami, w których chodziły nasze babcie (na pewno każda z nich ma w swojej szafie żakardową sukienkę z metalizowaną nicią, która mogłaby zaginąć w niewiadomych okolicznościach).
Stąd też w wielu przypadkach może pojawiać się niechęć do metek żakardowych, które dzięki właśnie usztywnianej strukturze i prostym wzorom potrafią nadać odzieży biznesowy czy nawet ekskluzywny charakter.
Wszywki tkane są m.in. na satynie, tafcie albo warstwowo w zależności od projektu lub upodobań. Metki żakardowe charakteryzują się dużą trwałością, są też odporne na wiele czynników zewnętrznych (nie istnieje tu ryzyko sprania nadruku). Nadaje się do wszystkich typów odzieży i nie ma ograniczeń co do rodzaju materiału (może być jedynie za ciężka do materiałów o niskiej gramaturze). Metka żakardowa może być wykończona na wiele sposobów : jako metka cięta laserowo do dowolnego kształtu, metka zaprasowana w połowie (idealna do naszywania na krawędzi rękawka lub czapki zimowej); metka „wieszak”, która posłuży również jako element o który można zawiesić odzież czy nawet jako przywieszka do zamka.
Ze względu na czasochłonne przygotowanie wszywki, zalecane jest produkowanie metek na podstawie jednego, niezmiennego wzoru.

metki

Metki drukowane

Ten typ metek stosowany jest głównie jako wewnętrzna wszywka informacyjna. Niewątpliwie zaletą takich metek jest ich niska cena oraz szybkość produkcji. Metki drukowane są na taśmach materiałowych, takich jak poliester, nylon, satyna czy papier.
W zależności od podłoża różnią się trwałością, docelowym przeznaczeniem czy możliwościami nadruku.
Pełnokolorowe metki można wykonać na taśmie satynowej metodą sublimacji. Wszywki takie mogą mieć wzory bez ograniczeń kolorystycznych (możliwe jest wykonanie metki ze zdjęciem), charakteryzują się też dużą trwałością. W pozostałych przypadkach wykonuje się druk jedno- lub kilkukolorowy, zazwyczaj na białej taśmie (istnieje też możliwość druku na taśmie o innych kolorach). Metki takie zazwyczaj wszywa się wewnątrz koszulki jako informację o składzie materiału czy przepis prania. Ze względu na niski koszt produkcji idealnie nadają się do produkcji małych metek z rozmiarami. Zmienność projektów nie wpływa też znacząco na cenę wszywki.

Metki transferowe

W tym wypadku nie mamy do czynienia z metką naszywaną na materiał, a umieszczaną już na odzieży w wysokiej temperaturze. Można tu wyróżnić metki termotransferowe (wykonywane sitodrukiem pośrednim) czy flexowe. Metki te są zazwyczaj jednokolorowe i umieszcza się je w okolicy karku, z zewnątrz koszulki albo w jej wnętrzu. Doskonale sprawdzają się przy prostych logotypach, informacjach o rozmiarze czy przepisach prania. Niewątpliwie ich zaletą jest brak możliwości ich wyprucia, co gwarantuje, że osoba nosząca koszulkę zawsze będzie znała jej pochodzenie.
Metki transferowe idealnie nadają się do umieszczenia na gładkich powierzchniach materiału koszulek, zewnętrznych stronach bluz czy na torbach bawełnianych.

Metki są niezbędnym elementem odzieży reklamowej czy własnej kolekcji ubrań. Każdy kto chce kreować długotrwałą świadomość marki wśród swoich odbiorców powinien zdecydować się na wzbogacenie swojego asortymentu o efektowne metki, które w nienachalny sposób będą przypominać o nazwie firmy. Metki również doskonale sprawdzają się przy odzieży roboczej, która z pewnością podniesie rangę każdej firmy ubierającej swoich pracowników.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,584 Klientów
160,732 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku