• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Metki do ubrań na zamówienie – jak oznakować własną odzież

25 sierpnia 2022

Personalizowanie własnej marki odzieżowej to bardzo ważny element. Możesz dodać wiele akcesoriów, które spowodują że Twoja marka będzie rozpoznawalna na rynku. Oryginalny sposób na pakowanie zamówień, kartki z podziękowaniami zaprojektowane pod Twój design, gadżety z Twoim logo – to tylko kilka elementów, które pomogą Ci się wyróżnić. Bardzo ważnym elementem są także metki do ubrań na zamówienie. Dzięki temu, Twoja odzież będzie maksymalnie spersonalizowana, a klient dokładnie będzie wiedział skąd posiada dany produkt. Dzisiaj powiemy sobie jakie metki możesz wykonać na odzieży oraz jak dobrze przygotować swoje zamówienie.

Metki do ubrań z logo – rodzaje

W ofercie Reflect znajdziemy kilka różnych rodzajów metek. Metki do ubrań na zamówienie musimy dopasować odpowiednio do swojej odzieży. Sprawdź dostępne u nas rodzaje i wybierz najlepsze dla swojej marki:

Metki żakardowe

Zdecydowanie najczęściej wykorzystywane w produkcji odzieży. Dzięki zastosowaniu szlachetnej techniki tkackiej są one nie tylko bardzo trwałe, ale również eleganckie. Takie metki do ubrań na zamówienie będą prezentować się niesamowicie na Twoich produktach.

Doskonale odwzorowują drobne elementy, dlatego nadają się do umieszczenia logotypu, bądź nazwy firmy. W swojej ofercie posiadamy różne systemy konfekcjonowania, dzięki którym uzyskujemy zróżnicowane typy żakardowych metek do ubrań i ich wykończeń (wieszak, ulotka, przywieszka do zamka itd.). Najczęściej metki są wszywane w kark odzieży. Mogą jednak stanowić również element dekoracyjny i wyróżniający, będąc wszywane na wierzch w miejscu szwów, u dołu odzieży, lub na rękawkach.

Metki termotransferowe

Metki bezpośrednio wgrzewane na odzież za pomocą wysokiej temperatury. Produkcja metek do ubrań tego typu powstaje na podobnej zasadzie jak nadruki termotransferowe. Metki na ubrania są trwałe i doskonale oddają szczegóły projektu, jednocześnie nie wpływają na komfort noszenia ubrań. Termotransferowe metki do ubrań są najbardziej opłacalne w nakładzie powyżej 50 sztuk, ale realizujemy zamówienia też na mniejsze ilości. Na ostateczną cenę znacząco wpływa nakład zamówienia. Na kalkulację mają również wpływ ilości kolorów użytych w projekcie oraz wielkość metki.

Metki sublimacyjne

Te metki mają niezwykłą trwałość dzięki procesowi chemicznemu, który trwale wnika w struktury taśmy poliestrowej, z której są wykonane. Sublimacyjne metki na ubrania doskonale nadają się do wielokolorowych projektów, np. logotypów, gradientów.

Nadruk wykonany na wszywkach sublimacyjnych jest niewyczuwalny, dzięki czemu są one bardzo delikatne w dotyku. Istnieje możliwość zamówienia metek z szerokiej gamy rozmiaru oraz typu wykończenia (dwustronnie zaprasowane końce, niesymetrycznie zaprasowane końce, wieszak itd.). Trwałość znakowania takich metek jest praktycznie niezniszczalna, dlatego dzięki temu twoje własne metki do ubrań będą służyć na bardzo długo.

Metki flexowe

Produkujemy metki flex, które są wgrzewane na odzież za pomocą wysokiej temperatury.

Flexowe metki do ubrań są gładkie w dotyku, dlatego nie wpływają na komfort noszenia ubrań. Niewątpliwym atutem metek flexowych jest ich zastosowanie dla bardzo małych nakładów np. 30 szt. w różnych rozmiarach. Niestety nie nadają się one do wielokolorowych projektów czy małych elementów projektu, takich jak drobne, cienkie litery.

Etykiety kartonowe

Etykiety kartonowe zwane również przywieszkami są to elementy doczepiane do odzieży na dwa sposoby, sznureczkiem w określonym kolorze lub bezbarwną żyłką. Zazwyczaj miejscem doczepiania etykiet jest miejsce wewnętrznej strony karku. Etykiety podnoszą efekt wizualny wyprodukowanej odzieży stąd są rekomendowane dla osób planujących stworzenie własnej marki odzieżowej.

Tworzenie etykiet kartonowych do odzieży to świetny pomysł zarówno dla nowych jak i istniejących już marek odzieżowych. Dzięki temu producenci budują świadomość swojej marki. Na etykietach odzieżowych kartonowych znajduje się zazwyczaj nazwa firmy oraz logo. Dodatkowo umieszczane są na niej często rozmiary, ceny czy instrukcje prania. Budowanie świadomości klientów na temat marki jest bardzo ważne. Taki zabieg może podtrzymać stałych klientów i sprawi że nowi klienci zostaną z Twoją firmą na dłużej.

Dostępne rodzaje papieru:

 • Kreda mat 350g / bez foliowania

 • Kreda mat 350g / dwustronnie folia połysk lub folia mat

 • Kreda mat 350g / dwustronnie folia soft touch

 • Karton arktika 300g / jednostronnie folia połysk

 • Karton arktika 300g / jednostronnie folia mat

Produkcja metek do ubrań – czas realizacji, minimalne nakłady

Metki na zamówienie

Metki na zamówienie

Metki do ubrań z logo produkowane są w określonych nakładach. Mamy też odpowiednie wytyczne i czas realizacji dla każdego rodzaju. Przygotowaliśmy dla Was krótką rozpiskę każdego rodzaju metki, dzięki czemu będziecie mogli sprawniej zaplanować swoją produkcję.

 1. Metki żakardowe:

Minimalny nakład produkcyjny: 500 szt. z jednego rodzaju

Maksymalna ilość kolorów użytych w projekcie: 7

Czas realizacji: 14-24 dni roboczych

 1. Metki termotransferowe:

Minimalny nakład produkcyjny: 20 szt. z jednego rodzaju

Maksymalna ilość kolorów użytych w projekcie: 6 kolorów

Czas realizacji: 4 dni robocze

 1. Metki sublimacyjne:

Minimalny nakład produkcyjny: 50 szt.

Wersje kolorystyczne: full color oraz biała taśma + czarny nadruk (krótszy czas realizacji)

Czas realizacji: od 3 dni roboczych

 1. Metki flex:

Minimalny nakład produkcyjny: 1 szt.

Maksymalna ilość kolorów użytych w projekcie: Jeden

Czas realizacji: 3 dni robocze

 1. Etykiety kartonowe:

Minimalny nakład produkcyjny: 250 szt.

Maksymalna ilość kolorów użytych w projekcie: full color,

Czas realizacji: 3-5 dni roboczych

Metki do ubrań produkowane są orientacyjnie według podanych terminów. Finalnie wszystko zależy od obłożenia na produkcji, w związku z tym datę określa Biuro Obsługi Klienta, przed złożeniem zamówienia.

Co wpływa na cenę metek do ubrań?

Każdy rodzaj metki odzieżowej posiada inny cennik, inne progi minimalne i wymagania w produkcji. Dlatego wpływ ma przede wszystkim rodzaj wybranej metki. Później w zależności od produktu na cenę będzie wpływał nakład jednego wzoru, wielkość, ilość kolorów i stopień zaawansowania projektu.

Dodatkowo w firmie Reflect oferujemy nie tylko produkcję metek, ale także przemetkowanie odzieży. Dzięki temu wszystko zrobisz w jednym miejscu. Dlatego jeśli zastanawiasz się jeszcze gdzie zamówić metki do ubrań, mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji. Firma Reflect kompleksowo może obsłużyć zamówienia dla Twojej marki odzieżowej i stworzyć razem z Tobą Twój niesamowity brand.

Jak przygotować się do zamówienia metek?

Jeżeli zdecydowałeś się na produkcję metek i określiłeś który rodzaj będzie odpowiedni dla Twojej marki, zastanów się w którym miejscu chcesz umieścić metkę – na karku? Na rękawku? A może z boku odzieży? Kiedy już określisz miejsce, sprawdź jaki wymiar najlepiej się sprawdzi. Później zaprojektuj metkę – zgodnie z minimalnymi ograniczeniami produkcyjnym i skonsultuj się z nami w sprawie wyceny. Nasze Biuro Obsługi Klienta pomoże w wycenie, ale także doradzi w każdej kwestii dotyczącej zamówienia.

Mamy nadzieję, że teraz metki do ubrań na zamówienie nie wydają się już straszne i z łatwością przejdziecie cały proces zamówienia. Zapraszamy!

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku