• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Kubek z własnym nadrukiem – must have każdej firmy

18 grudnia 2020

Jednym z najpopularniejszych gadżetów reklamowych, zaraz obok długopisów i smyczy są kubki. Kubki z własnym nadrukiem nigdy nie wychodzą z mody i dodatkowo są świetną reklamą – w końcu towarzyszą nam codziennie zarówno podczas porannej kawy, jak i popołudniowej herbaty.

Kubki reklamowe, jak znakować?

Kubek z własnym nadrukiem możemy oznakować czterema metodami. Firma Reflect znakowanie ceramiki oferuje w dziale znakowania gadżetów reklamowych OpenGift oraz dla zamówień indywidualnych MegaKoszulki i Gifted. Pokrótce opowiemy o dostępnych metodach nadruku.

1. Transfer ceramiczny, kalkomania – najtrwalsza, niezniszczalna metoda znakowania ceramiki. Znakowanie wykonywane jest w maksymalnie 8 pełnych kolorach. Kolorystka druku jest zbliżona do palety PANTONE, jednak nie jest to jej 100% odzwierciedlenie – dostępnych kolorów jest znacznie mniej. Nanoszenie pełnej palety PANTONE pozwala technika kalkomanii organicznej.

Wydruk wykonywany jest sitodrukiem na specjalnych kalkach, które później nanoszone są na kubki i wygrzewane w wysokiej temperaturze w piecach lub tunelach grzewczych. Metoda ta odporna jest na mycie w zmywarkach, więc kubek z nadrukiem własnym wykonany tą metodą posłuży na długo.

2. Sublimacja – to metoda znakowania wykonywana na jasnych produktach poliestrowych lub takich z powłoką poliestrową. Wybrane modele kubków w naszej ofercie posiadają taką powłokę. Można wówczas produkt oznakować full kolorową grafiką. Sublimacja to proces chemiczny wywołany za pomocą wysokiej temperatury oraz ciśnienia. Pod ich wpływem projekt wcześniej wydrukowany na specjalnym papierze zostaje przeniesiony na drukowaną powierzchnię. Jest to metoda bez przygotowalni także jest opłacalna od jednej sztuki. Idealna dla zamówień na kubki personalizowane. Metoda jest odporna na około 100 myć w zmywarkach.

3. Tampodruk – metoda znakowania, która umożliwia naniesienie nadruku na większość powierzchni. Znakowanie z użyciem tej metody odbywa się przy pomocy nasączonego gęstą farbą stempla, inaczej tampona, który odbija nadruk na określonej powierzchni. Kubki z logo za pomocą tej metody, można wykonać w pełnych kolorach, nie ma możliwości znakowania fullcolorowych grafik. Metoda nieodporna na mycie w zmywarkach.

4. Grawer laserowy/piaskowanie technika wykorzystywana najczęściej do znakowania powierzchni z metalu, szkła lub drewna, jednak można ją stosować również na innych materiałach takich, jak ceramika. Znakowanie jest możliwe na wybranych modelach. Przy tej metodzie, nie można wybrać koloru znakowania – grawer wykonywany jest w naturalnym kolorze produktu, czyli białym. Metoda niezniszczalna – odporna na zmywarki. Kubek reklamowy wykonany tą metodą będzie na pewno wyróżniać się spośród innych. Grawer laserowy i piaskowanie to nie jest taka sama metoda, natomiast są zbliżone wizualnie.

Dobra reklama

Kubek z własnym nadrukiem będzie dla Twojej firmy dobrą reklamą – to totalny must have, każdego biura. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to gadżet który używamy bardzo często w życiu codziennym. Klient pijąc pyszną kawę w kubku z Twoim logo, na pewno będzie dobrze kojarzył Twoją firmę.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,286 Klientów
162,028 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku