• polski
 • PLN
  • EUR
  • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Która technika druku na odzieży jest najtrwalsza?

14 lutego 2022

Decydując się na zamówienie odzieży z nadrukiem ważne jest dla Ciebie kilka kwestii. Przede wszystkim jakość, cena i trwałość. Nikt nie chce wydawać pieniędzy na odzież, która po chwili przestanie wyglądać dobrze, a co gorsza takiej, która straci swój nadruk. Dlatego dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie, jaka technika druku jest najtrwalsza i na pierwszy ogień pójdzie nadruk DTG. Zapraszamy!

Porównanie trwałości nadruku różnymi metodami znakowania

Druk DTG  to stosunkowo młoda metoda znakowania. Druk cyfrowy to nadruk bezpośredni. Wykonywany jest przy pomocy maszyny drukarskiej, która tworzy obraz bezpośrednio na podstawie danych przesłanych z komputera, co pozwala zaoszczędzić na koszcie ich przygotowania i skrócić czas realizacji. Koszulki z nadrukiem DTG w firmie Reflect, wykonywane są z największą starannością na maszynach uznanej na świecie marki Kornit. Są one bardzo wydajne i tworzą piękne grafiki wysokiej jakości z pełnym odwzorowaniem kolorów i szczegółów. Dzięki temu, Wasze nadruki wyglądają idealnie.

A jak dokładnie wygląda porównanie trwałości metod znakowania?

 1. Sublimacja – praktycznie niezniszczalna, możliwa tylko na materiałach poliestrowych (jasnych),

 2. Haft komputerowy – uszkodzić można go wyłącznie mechanicznie. Elegancka metoda najczęściej wybierana do znakowania koszul firmowych.

 3. Folia flex/flock – trwałość oceniana na około 500 prań.

 4. DTG – trwałość oceniana na 100-150 prań,

 5. Sitodruk – trwałość oceniana na 100-150 prań,

 6. Termotransfer – trwałość oceniana na 100 prań,

 7. Folie lateks – trwałość oceniana na 100 prań,

Nadruk DTG – lider trwałości

Nadruki DTG wykonane na naszych maszynach Kornit są trwalsze od pozostałych. Oceniamy je praktycznie na równi z sitodrukiem czyli około 100-150 prań. Jest to możliwe przy zachowaniu odpowiedniego prania i pielęgnacji odzieży z nadrukiem. Dzięki temu Twoja odzież ze znakowaniem posłuży na długo i będzie wyglądać pięknie, jak w dniu odbioru zamówienia.

Na jakość znakowania ma duży wpływ także plik który zostanie dostarczony. Dlatego musisz zadbać by był odpowiednio przygotowany. Przede wszystkim musi być w dobrej jakości – przynajmniej 300 dpi przy wymiarze 1:1 (czyli rzeczywistym). Kolorystyka musi zostać określona jako CMYK – w takiej też zostanie wydrukowana. Plik zapisz w formacie zamkniętym jak np. pdf.

Koszulki z DTG mają wiele zalet, ponieważ można je drukować już od jednej sztuki, zapewniają wysoką jakość i dodatkowo są trwałe. To świetny wybór przy zamówieniach personalizowanych.

Zalecenia dotyczące prania ubrań z nadrukiem DTG

nadruk DTG

Jak wspomnieliśmy wcześniej, znakowanie metodą druku cyfrowego DTG jest bardzo trwałe. Zapewnia to poprawne nałożenie znakowania, odpowiednie przygotowanie materiału oraz wysokiej jakości maszyny.

Jakie są zasady prania? Oto nasza uniwersalna instrukcja dla każdej metody:

 • Zawsze prać i prasować na lewej stronie,

 • Maksymalna temperatura to 30-40 stopni,

 • Nie przekraczać 600 obrotów na minutę,

 • Nie korzystać z automatycznego suszenia,

 • Nie stosować mocnej chemii,

W wypadku druku cyfrowego, powinnyśmy pozostać przy zalecanych powyżej 30-40 stopniach. Zawsze bez mocnej chemii. Przede wszystkim stosujmy się do prania i prasowania na lewej stronie i odpowiedniej temperatury. Im wyższa temperatura, tym większe ryzyko pogorszenia jakości ubrań. Nadruk może się sprać, koszulka skurczyć. Warto również sprawdzić na metce odzieży instrukcję prania, każdy producent odzieży reklamowej wszywa ją w swoje produkty. Przy niskiej temperaturze mamy pewność, że odzież nie ulegnie zniszczeniu, nie straci koloru i jednocześnie zostanie porządnie wyprana. W zależności od koloru odzież pierzemy z ciemnym, jasnym lub kolorowym praniem.

Dzięki tym zaleceniom nasza koszulka z nadrukiem DTG posłuży na długo. Mamy nadzieję, że znacie już trwałość druku DTG i wiecie jak ten nadruk pielęgnować. Jeżeli będziecie mieć dodatkowe pytania, pomocą zawsze służy nasze Biuro Obsługi Klienta, które doradzi oraz pomoże zarówno w wycenie, jak i w ocenie plików do znakowania.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku