• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Ile kosztują koszulki na zamówienie? Porównanie cen

12 grudnia 2019

Na początek myślimy o projektach, wzorach, krojach i rodzaju naszej personalizowanej odzieży. Finalnie jednak najbardziej interesuje nas ile tak naprawdę będziemy musieli za to zapłacić. Chcielibyśmy znać chociaż orientacyjny koszt, jednak niestety nie jest to takie proste. Wiele czynników ma wpływ na cenę zamówienia, dlatego dzisiaj chcemy pokazać chociaż orientacyjne porównanie cen przy przykładowych założeniach.

Czy metoda znakowania ma znaczenie?

Metoda znakowania ma bardzo kluczowe znaczenie. Niektóre metody opłacają się od nakładu jednej sztuki, a niektóre dopiero od dwudziestu, czy stu. Ważne żeby dobrać metodę odpowiednią do naszych potrzeb. Nadruki na koszulki nanosimy ze szczególną starannością, nie zależnie od metody czy nakładu – natomiast cena będzie zależna od naszego projektu. Projektowanie koszulek to przyjemna sprawa, trzeba jednak pamiętać o wymaganiach, czyli rodzaju grafiki, formatu itp. 

Koszulki na zamówienie bez znakowania znajdziemy w naszej hurtowni odzieży OpenWear. Metodę znakowania możemy wybrać korzystając z naszego porównania metod znakowania, które można znaleźć w informacjach na naszej stronie. Mamy zaznaczone tam, od jakiego nakładu dana metoda jest opłacalna, jakie możemy mieć maksymalne wymiary, ile kolorów możemy użyć, jaka jest wytrzymałość nadruku oraz jaki rodzaj plików konieczny jest do wydruku.

Koszulki na zamówienie z logo

Przejdziemy teraz do podstawowego zagadnienia, czyli ile koszulki z własnym nadrukiem będą nas kosztować? Już wiemy, że jest to zależne między innymi od nakładu oraz metody znakowania. Omówimy sobie przykładowo nasze metody dla nakładu 100 sztuk z nadrukiem 2 kolory na odzieży kolorowej do formatu A4 (21×29 cm).

1. Metody opłacalne powyżej 20-30 sztuk:
Sitodruk – za sztukę przy powyższych wytycznych zapłacimy około 4,61 zł/netto*.
– Termotransfer – tutaj policzmy obrys grafiki do 200 cm2 i mamy cenę 4,15 zł/netto*.
Haft komputerowy – przyjmiemy 100 cm2 – 4,41 zł/netto sztuka*

2. Metody opłacalne od 1 sztuki:
Druk cyfrowy DTG – dla 100 sztuk mamy – 10,40 zł/netto*, natomiast dla 15 sztuk – 13,00 zł/netto*,
– Sublimacja – zakładamy wielkość znakowania do 300 cm2 – 6,05 zł/netto*, natomiast przy 15 sztukach mamy 16,38 zł/netto.
– Folia flex – tutaj możemy wykorzystać jeden kolor i zakładamy wielkość znakowania do 200 cm2 – 9,52 zł/netto*. Dla zamówienia 20 sztuk będziemy mieć 12,96 zł/netto.
– Folia lateksowa – przyjmujemy 200 cm2 i mamy cenę 12,72* zł/netto. Dla 20 sztuk – 16,15 zł/netto*.

Jak widać ceny są różne i wiele czynników wpływa na zmianę. Polecamy korzystać z naszego kalkulatora na stronie Reflect, wówczas można szybko przygotować kalkulację dla wielu nakładów, wielkości i rodzajów. Druk na koszulkach wcale nie musi być drogi, jeżeli odpowiednio się za to zabierzemy. W razie wątpliwości zawsze polecamy skorzystać z pomocy naszych doświadczonych konsultantów z Biura Obsługi Klienta.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,728 Klientów
162,844 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku