• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

Kontrola jakości sitodruku – jak to działa? Wieloetapowość!

16 grudnia 2019

Wszystkie zamówienia składane w naszej firmie przechodzą pewien proces, rozpoczynający się od wysłania przez Państwa maila do nas, a kończąc na doręczeniu przez kuriera zamówienia. Pomiędzy tymi punktami mamy wiele etapów, które powodują że zamówienie jest przygotowane w najwyższej jakości. Dzisiaj przyjrzymy się szczegółowo metodzie sitodruku i kolejnych etapów kontroli jakości każdego zlecenia.

Na początku przypomnimy sobie czym jest sitodruk – jest to najstarsza metoda znakowania odzieży, polegająca na druku bezpośrednim na odzieży farbami przystosowanymi w większości do kolorystyki PANTONE. Nadruki takie są opłacalne od nakładu około 20-30 sztuk jednego wzoru i przy stosowaniu zasad prania odzieży z nadrukiem posłużą nam na bardzo długo.

Jakie są etapy kontroli jakości?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej etapów zamówienia mamy dość dużo. Po złożeniu zamówienia i akceptacji wizualizacji, do naszego zlecenia w pierwszej kolejności przychodzi odzież z magazynu. Pierwszym punktem jest kontrola odzieży – czy wszystkie koszulki / bluzy z zamówienia są poprawnie przygotowane, czy zgadzają się kolory, rozmiary itp.
Kolejnym etapem po już pierwszej ocenie konsultanta biura, jest jeszcze następna weryfikacja pliku graficznego przez dział ploterów. Sprawdzamy wówczas jeszcze raz, czy grafika na pewno jest poprawnie przygotowana, czy nie zawiera żadnych nieczystości, niezamienionych obrysów czy fontów. Jeżeli wszystko się zgadza, plik jest odpowiedni – drukowane są klisze.
Rozpoczynamy weryfikację kliszy i siatek. Po doręczeniu kliszy do następnego etapu, siatki są naświetlane i również przechodzą kontrolę.
Na tym etapie przechodzimy do druku. Po przygotowaniu maszyny, rozpoczyna się drukowanie koszulek. Drukarze sprawdzają czy podczas druku nie wystąpiły żadne błędy i koszulka przechodzi przez piec suszący. Osoba odbierająca odzież również wykonuje weryfikację zgodności nadruku.

Po zakończeniu drukowania, całe zamówienie jest przekazywane do działu kontroli jakości, gdzie kontroler dokonuje weryfikacji nakładu, wymiarów, kolorów, zgodności z wizualizacją. Sprawdza czy nie wystąpiły żadne błędy, czy odzież jest czysta i czy można zatwierdzić zakończenie zlecenia.
Jeżeli nie ma przeciwwskazań towar jest pakowany i przekazywany do wysyłki. Wtedy już mamy ostatni etap w którym towar jest dostarczany do klienta.

Dlaczego kontrola jest taka ważna?

Wiemy, że w obliczu rosnącej świadomości i wymagań konsumentów musimy zapewnić najwyższą jakość. Jak widzimy z opisu powyżej, jedno zamówienie przechodzi dużo etapów kontroli. Przez lata doświadczenia, wypracowaliśmy sobie proces który sprawdza się przy produkcji i pozwala uniknąć wielu pomyłek. Każdy etap musi zostać wykonany poprawnie, by finalnie spełnić wszystkie oczekiwania klientów. Przykładowo źle wykonana separacja kolorów podczas tworzenia kliszy sprawi, że nawet najbardziej doświadczony drukarz nie będzie w stanie odzwierciedlić zgodnie zlecenia i wytycznych co do nadruku. Jest tak duża współzależność poszczególnych etapów, że nie sposób określić, który jest ważniejszy. Każdy z załogi musi wykonać swoje obowiązki w 100% dobrze, by cieszyć oko swoje i klienta jakością nadruków.

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

67,974 Klientów
161,452 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku